4 : 3
(0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
MAC Budapešť
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Je koniec, Slovan víťazí nad svojim dnešným súperom až po predĺžení a do tabuľky si zapíše dva body. Domáci hrali nedisciplinovane a súper trestal. Slovan tak musel doťahovať náskok súpera a aj keď ho prestrieľal, na dnešné víťazstvo sa natrápil. A to ešte spŕška striel minula svoj cieľ. Sláva víťazom, česť porazeným, dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.

63:40

Slovan Bratislava dal gól!
Slovan zakombinoval s pukom v pásme súpera, Sersen si ho dvakrát vymenil so Štajnochom a MICHAL SERSEN svojim príklepom od modrej z jej stredu poslal puk pod brvno bránky MAC. Asistencia: Martin Štajnoch.

63:13

Sofron dve minúty za faul kolenom. Stretch desať minút za nešportové správanie sa a už putoval do šatne. Presilovka pre Slovan, hrať budeme štyria proti trom.

63:01

Carlisle sa sám rútil na Habala, zakončil z ľavého kruhu, Habal ho vychytal.

62:23

Nagy vystrelil z ľavej strany od kruhu, Habal cez hokejku puk poslal späť do hry a brejk domácim nevyšiel.

61:52

Sersenov nahodený puk od modrej z ľavej strany Bernard vyrazil pred seba a následne prikryl pod svoju rukavicu.

61:46

Puk v moci Bernarda, po tomto prerušení hry bude predĺženie pokračovať v pomere traja proti trom.

61:08

Abdul so Zigom v prečíslení dva na jeden, Zigo však minul cieľ.

60:36

Abdul naskočil na ľad, hráme v rovnovážnom stave štyria na štyri.

60:22

Ďalší puk pri Bernardovi, Slovan by už oslabenie mal ubrániť.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli dva góly, víťaza sme nespoznali, zápas ide do predĺženia. A to hostia ešte jedným pukom vyskúšali konštrukciu domácej bránky. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 17:9, celkom 38:25, MAC začína predĺženie pokračovaním svojej presilovky.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:05

Sersen poslal pozdrav Bernardovi, brankár hostí na začiatku ich presilovkovej ak­cie.

58:36

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Abdula a presilovka pre MAC.

57:30

Viedenský z medzikružia v páde na ľad neuspel, Slovan drží hostí pod tlakom, Bernard na čele defenzívy odoláva.

56:08

Slovan vyhral buly a puk od modrej z jej stredu poslal na bránku hostí Sersen, Bernard jeho príklep schoval do lapačky.

56:04

Basaraba zakončil švihom z ľavého kruhu, Bernard v pokľaku puk kryje do náručia a teraz zmenu skóre nezaznamenáme.

55:30

Bondra vystrelil z ľavej vnútornej strany kruhu, trafil masku Bernarda, hlavný hru prerušil.

54:25

Sofron vystrelil z medzikružia, Habalovi puk prekĺzol do bránkoviska a puk zastavila žrď jeho bránky!

54:09

Bačik od modrej z ľavej strany nahodil puk na bránku domácich, Bernard ho zlikvidoval, pásmo pre Slovan.

54:04

Abdulov strelecký pokus z pravého kruhu Carlisle vytesnil na ochrannú sieť.

52:51

Oba tímy s plným počtom hráčov, počas hry štyroch proti štyrom sme videli hru zo strany na stranu bez vážnejšieho ohrozenia tej ktorej bránky.

51:35

Sofron zakončil z ľavej strany pred bránkoviskom, Habal puk poslal späť do hry a domáci vyrazili do akcie.

51:04

MAC so štyrmi korčuliarmi na ľade a sily sa nám tak vyrovnali.

50:51

Zigo neposlúchal na vhadzovaní a správne dostáva dvojku, nech sa diváci hnevajú ako len chcú. Presilovka domácich štyri na tri.

50:51

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Macaulaya, MAC pôjde na trinásť sekúnd do trojky.

49:42

Hostia poslali pozdrav Habalovi a získali cenné sekundy zo svojho oslabenia.

49:04

Za vyhodenie puku na tribúnu dve minúty pre Garáta, Slovan bude hrať ďalšiu svoju presilovku.

48:57

Hostia v plnom počte, Slovan dohráva svoju akciu v pásme súpera.

48:27

Slovan si urobil v zóne hostí strelnicu s nepresným zakončením, MAC teraz dokázal poslať puk von cez všetky čiary.

46:57

Za krosček dostal trest dve minúty Pozsgai, k tomu desať minút za nešportové správanie sa, presilovka pre domácich.

46:09

Z medzikružia spoza obrancu zakončil DOMINIK JENDEK a puk skončil v sieti Bernarda. Asistencie: Eduard Šedivý a Marek Sloboda.

45:24

Budapešť dáva gól!
Z vrcholu pravého kruhu vystrelil Szigeti, Habal puk poslal pred seba a KRISZTIÁN NAGY v dorážke zakončil. Asistencia: Ákos Szigeti.

45:05

Hostia nahodili puk na Habala a odišli striedať, Slovan stále aktívnejším tímom.

43:52

Puk v lapačke Bernarda a Slovan bude mať výhodu pásma na vhadzovanie.

43:35

Slovan aktívnejším tímom, Sersenov puk od modrej z pravej strany Bernard poslal späť do hry cez svoje rameno.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:25.

Druhá tretina nám priniesla štyri góly, po dva na každej strane. Hostia využili dve po sebe nasledujúce presilové hry a diváci tu v aréne sa hnevali. Slovan sa však zakrátko kontaktným gólom vrátil späť do hry a potom s dávkou šťastia aj vyrovnal. Gól domácich potvrdil vedeorozhodca duelu. O všetkom sa tak rozhodne v tretej časti hry, pomer striel medzi žrde v tej druhej 14:7.

40:00

39:21

Pance zakončil švihom z ľavého kruhu, Bernard šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom náručí.

39:11

Abdul z vnútornej strany ľavého kruhu minul svoj cieľ.

38:13

Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na vedenie v zápase neprijal.

37:39

Puk za bránkou Habala, Slovan stráca cenné sekundy zo svojej presilovky.

37:07

Abdul zakončil z pravého kruhu, Bernard puk poslal na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavej ruke brankára hostí.

36:13

Hákovanie a dve minúty pre Terbócsa, presilovka pre domácich.

36:11

Domáci v plnom počte. MAC presilovku v gól nepretavil.

35:37

MAC pri svojej presilovke chyboval na útočnej modrej ofsajdom, čiarový mu akciu musel zastaviť.

34:53

MAC hra s pukom v zóne domácich, tí sa zmocnili puku a poslali pozdrav Bernardovi.

34:11

Urbánek inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel a k tomu automaticky aj desiatku, spoločnosť na lavici hanby mu robí Jendek.

33:51

Celú situáciu hlavný preverí s videorozhodcom zápasu. Slovan vyrobil akciu a puk z pravej strany na ľavú posielal St. Pierre, ktorý trafil nohu PATRIKA BAČIKA a ten dopravil puk do siete hostí. Úmysel to nebol a gól platí. Asistencie: Martin St. Pierre a Joe Basaraba.

32:45

Sloboda s pukom na hokejke prešiel poza bránku a chcel zakončiť z pravej strany, Bernard bol pozorný a priestor pri ľavej žrdi si postrážil.

32:08

Bodó ušiel domácim po ľavej strane, zakončil po ľade, Habal v rozkľaku ľavým betónom poslal puk späť do hry a domáci ho majú na svojich hokejkách.

31:00

Slovan vyhral buly, puk smeroval na modrú, odtiaľ príklepom pálil Sersen, Bernard puk vyrazil pred seba a TOMÁŠ ZIGO uspel v dorážke. Asistencia: Michal Sersen.

30:50

Sloboda vystrelil z ľavého kruhu, Bernard v pokľaku puk schoval vo svojom výstroji.

29:26

Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa sťahuje späť pred Habala.

28:15

Z ľavého kruhu spoza hráča vystrelil CHARLES GREGORY STRETCH, Habal puk dobre nevidel a pomedzi betóny mu prekĺzol do siete. Asistencie. Tomáš Klepma a Chris Bodó.

27:46

Hákovanie a dve minúty pre Ziga, MAC si zahrá opäť presilovú hru.

27:15

Po modrej puk putoval z ľavej strany na druhú a do puku sa oprel príklepom ISTVÁN SOFRON, ktorý prestrelil Habala v bránke domácich. Asistencie: Tamás Pozsgai a Tomáš Klempa.

26:19

Dve minúty za držanie hokejky a na trestnú si sadol Hudec, presilovka pre MAC.

25:26

Abdul sa dokázal na ľavom kruhu zbaviť hráča hostí, vyrobil kľučku na Bernarda, zakončiť sa mu však už nepodarilo.

23:46

Kytnár ukázal defenzíve hostí svoj chrbát, položil si Bernarda na ľad a zakončil po kľučke vpravo, brankár hostí ho vychytal!

22:52

Viedenský z medzikružia dorážal puk poskakujúci pred bránkoviskom, kam ho poslal Bernard, Andreas aj túto situáciu zvládol a naďalej drží čistý štít.

22:00

Obaja vylúčení hráči na záver prvej tretiny už naskočili späť na ľadovú plochu.

21:08

Zigo z pravej strany ako čašník na podnose priviezol puk do bránkoviska, Bernard ho v zákroku smerom dozadu za seba dokázal prikryť pod svoju rukavicu.

20:41

Domáci v plnom počte, MAC svoju delenú presilovku využiť nedokázal.

20:01

S klaksónom, ktorý ukončil prvú tretinu, dve minúty pre Stretcha za držanie a Kytnár za hrubosť.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:27.

Prvá tretina priniesla pár pekných šancí, no skóre sa nemenilo. Chvíľu opatrný hokej v pokojnej atmosfére, chvíľu s tempom na jednej či druhej strane. Slovan svoju presilovku nevyužil, MAC v nej bude pokračovať aj na začiatku druhej tretiny. Pomer striel medzi žrde v prvej časti 7:7.

20:00

19:55

Sofron zakončil z pravej strany, aj tento puk domáci poslali na ochrannú sieť. Predtým hostia vymysleli akciu, zakončenie na pravej strane pri bránkovisku bolo však nepresné.

19:18

Puk skončil na hokejke Bernarda, od brankára hostí začína presilovková akcia MAC.

19:02

Stretch zakončil v pred bránkovom priestore, puk domáci zblokovali na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Habala.

18:41

Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Jendeka a presilovka pre MAC.

17:35

Hostia v plnom počte, Slovan v početnej výhode účet večera neotvoril.

17:18

Sersen napriahol k streľbe spoza kruhov príklepom, jeho tvrdú ranu Bernard v pokľaku dokázal zneškodniť.

16:36

Hostia poslali puk do stredného pásma, Slovan sa previnil proti pravidlám ofsajdom, hra musela byť prerušená.

15:35

Blake Orbán dostal menší trest za podrazenie a Slovan si zahrá presilovku.

15:32

Spoza Macaulaya z pravého kruhu vystrelil zápästím Jendek, Bernard natiahol ruku a puk schoval v lapačke.

14:25

Chybná rozohrávka domácich, striedať Slovan nemôže, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po ľavej ruke Habala.

12:50

Pance vyrobil kľučku na pravej strane pri bránkovisku, Bernard ho aj teraz vychytal a puk poslal do rohu klziska.

09:45

Abdulov puk z ľavého kruhu Bernard poslal pred seba a zakrátko ho hostia dostali pod kontrolu na svoje hokejky.

08:02

Macaulay vystrelil z ľavého kruhu a Habal puk poslal reflexívne späť do hry, zatiaľ najkrajšia akcia tímu MAC.

06:51

Opäť v akcii Habal, ktorý pri ľavej žrdi likviduje puk súpera poslaný na jeho bránku z pravého kruhu.

06:46

Blake Orbán zakončil z vnútornej strany pravého kruhu, puk skončil v lapačke Habala a ukazovateľ skóre sa meniť nebude.

06:14

Abdul z medzikružia svojim švihom opečiatkoval ochranné sklo za bránkou súpera.

05:57

Slovan zakombinoval s pukom v pásme a vypracoval si prvú nebezpečnú akciu v zápase, Pance zakončil po prihrávke cez bránkovisko z ľavej strany pri bránkovisku, Bernard ho dokázal vychytať a zmenu skóre nepripustil.

02:42

Garde sa vymenilo, zakázané uvoľnenie hostí, vhadzovať budeme pred Bernardom.

01:50

Puk okolo mantinelu preťal všetky čiary, po zakázanom uvoľnení budeme vhadzovať po pravej ruke Habala.

01:20

Kytnár svojim príklepom z ľavého kruhu minul bránku a puk skončil na ochrannom skle.

00:30

Prvý strelecký pokus v zápase, od modrej to skúsil reklamným pukom Brance Orbán, Habal puk schoval vo svojej lapačke.

00:01

Oba tímy už máme na ľadovej ploche a pred úvodným buly dnes budeme svedkami slávnostného ceremoniálu, Martin St. Pierre dnes odohrá svoj jubilejný tisíci zápas. Gratulujeme.

Príjemný podvečer z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy vám želám. Slovan v belasom dnes bude hostiť chlapcov z Budapešti. MAC nastúpi na duel v bielo-čierno-žltej kombinácii farieb. Rozkorčuľovanie v plnom prúde. V bránke domácich Vladislav Habal, v bránke hostí Andreas Bernard.

HC Slovan Bratislava:

Habal (Sabo) – Bačik, Sersen ©, Štajnoch, Hudec, Šedivý, Kučný, Demo – Pance, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Jendek, Kytnár (A), Sloboda – Urbánek, Viedenský (A), Matoušek – Petráš

MAC Budapešť:

Bernard (Halász) – Bl. Orbán, Pozsgai ©, Bugár, Carlisle, Macaulay (A), Garát, Lakatos – Terbócs, Pitt, Br. Orbán (A) – Sofron, Stretch, Klempa – Bodó, Majoross, Kreisz – Szigeti, Nagy, Löczi

Rozhodca:

D. Konc st., Valach – Synek, Durmis.

Po reprezentačnej prestávke čaká HC Slovan v stredu v Bratislave ďalší zápas v aktuálnej sezóne. Belasí tím bude hostiť tím z hlavného mesta Maďarska, HC Slovan privíta tím MAC Budapešť. Belasí sa so súperom stretli už trikrát, vždy s plným bodovým ziskom. Na domácom ľade bolo skóre 3:0, dva zápasy na ihrisku súpera vyzneli pre belasých jasne v pomere 5:1 a 4:0. Slovan je i teraz favoritom zápasu.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub MAC Budapešť a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.