4 : 1
(2:0, 1:0, 1:1)
Dukla Trenčín
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Je po zápase, Slovan aj v treťom meraní síl uspel a do tabuľky si zaslúžene zapíše tri body. Vojaci síce v úvode tretiny využili presilovú hru, no nástup do zápasu sa nekonal. Slovan ich umne držal od svojej bránky a hral čo potreboval. V závere tretiny Zigo oprel svoj puk o bránku Tomeka, Puliš sa zapísal do listiny strelcov gólom do prázdnej bránky. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:8, celkom 28:33. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak.

59:11

Slovan Bratislava dal gól!
RADOVAN PULIŠ smerujúci s pukom na hokejke na opustenú bránku hostí sa pomýliť nemohol. Asistencie: Martin St. Pierre a Martin Štajnoch.

58:52

McCormack vystrelil od modrej, Brust poslal puk pred seba a Slovan ho dostal do stredného pásma.

57:44

Tomek na striedačke, Trenčín hrá power play bez brankára.

57:16

Zigo vystrelil spoza obrancu z medzikružia a opečiatkoval konštrukciu Tomekovej bránky.

56:43

Pokazená akcia vojakov, striedať nemôžu, po zakázanom uvoľnení vhadzujeme pred Tomekom.

55:52

McCormack neuspel svojim príklepom z vrcholov kruhov, minul cieľ, Trenčín s pukom na hokejkách v zóne domácich.

55:39

Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Brusta.

54:36

Tomek pri pravej žrdi puk radšej schoval pod svoju rukavicu, Slovan drží vojakov na dištanc a pomaly, ale isto, kráča za ziskom troch bodov.

53:47

V tejto fáze hry scenár, ktorý sa dal čakať, Slovan sa vpred nehrnie, Trenčín ho pod tlak dostať nevie, čas ku klaksónu sa blíži.

52:27

Bezúch sa dostal k puku po chybnej prihrávke domácich, spred bránkového priestoru však minul cieľ, Brust bol bez práce.

51:10

Zigo sa preštrikoval s pukom na hokejke až k bránke hostí, v zakončení bol však nepresný a Tomek zasahovať nemusel.

49:36

Domáci v plnom počte, Trenčín v tejto presilovke veľa toho neukázal.

48:32

Slovan sa v oslabení dostal do prečíslenia, Bačik z ľavej strany od kruhu minul svoj cieľ.

48:03

Opäť puk pri bránke vojakov, od Tomeka začína ďalšia akcia hostí.

47:36

Za podrazenie opustil hraciu plochu smer trestná lavica Bondra, presilovka pre vojakov.

47:28

Valach to skúsil od modrej z ľavej strany od mantinelu, Brust puk cez lapačku poslal späť do hry a svojich spoluhráčov do akcie.

45:41

Hostia v plnom počte, Slovan svoju početnú výhodu využiť nedokázal.

45:11

Vojaci poslali puk von za bránku Brusta, Slovan zakladá svoju útočnú akciu.

44:51

Najskôr malá skrumáž pred Tomekom, potom krásny príklep Sersena od modrej, Tomek puk z hokejky kapitána domácich schoval vo svojej lapačke.

43:41

Za podrazenie odišiel na trestnú Alderson, presilovka pre Slovan.

43:32

Hecl po prechode modrou vystrelil, no puk poslal nad bránku domácich na ochranné sklo.

40:52

Trenčín dal gól!
Z ľavého kruhu od Aldersona puk smeroval na pravý, odkiaľ švihom vystrelil JOSEF MIKYSKA, ktorý poslal puk za chrbát Brusta. Asistencie: Brandon Alderson a Graeme McCormack.

40:28

Slovan poslal puk von cez všetky čiary a Trenčín presilovku dobre nezačal.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.

V druhej tretine sme boli svedkami kvalitného hokeja a stále v rýchlom tempe. Hosťom akoby odskakoval puk z hokejok a nič veľké nepredviedli ani pri svojich presilovkách. Slovan hrá dnes svoj hokej a divákov potešil aj po peknej akcii, ktorú v gól pretavil Matoušek. Trenčín bude začínať tretinu svojou presilovkou a nádejou čo to s výsledkom ešte urobiť. Čo mu však dovolí rozbehnutý Slovan? Uvidíme v tretej tretine. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 8:10.

40:00

39:49

St. Pierre dve minúty za podrazenie a opäť delená presilovka pre hostí.

39:22

Abdul zachytil rozohrávku hostí a vystrelil od kruhov, Tomek poslal puk späť do hry, potom predviedol krásnu akciu Meszároš, ktorý sa na pravej strane zbavil dvoch hráčov súpera, posielal puk pred bránku, Pulišovi preskočil hokejku a Tomek zasahovať nemusel.

37:28

Puk z ľavej strany pred bránkoviskom na bránku domácich usmernil Džugan, Brust ho vychytal a puk poslal pred seba na hokejky svojim spoluhráčom.

36:09

Basaraba to skúsil z ľavej strany od kruhu, hostia puk zblokovali na ochrannú sieť, vhadzujeme po pravej ruke Tomeka.

35:07

Šedivý vystrelil z pravej strany od kruhu, Tomek puk zneškodnil a vhadzovať budeme po ľavej ruke brankára vojakov.

34:58

Domáci v plnom počte, vojaci ani raz neohrozili bránku, ktorú háji Brust.

34:38

Tretí puk za bránkou Tomeka, odtiaľ začína presilovková akcia Trenčína.

34:09

Opäť smeruje puk von cez všetky čiary, Slovan získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.

33:35

Slovan poslal von puk zo svojho pásma a Tomeka z bránky Trenčína, ktorý z rohu klziska rozohráva akciu hostí.

32:58

Šedivý dostal dvojku za hákovanie a presilovku si teraz zahrá Trenčín.

32:10

Slovan točil hostí v pásme a dve sekundy po skončení presilovky puk pred bránkoviskom do siete v dorážke doklepol TOMÁŠ MATOUŠEK, keď Meszároš s Abdulom si dvakrát puk vymenili z kruhu na kruh. Abdulov strelecký pokus Tomek poslal pred seba a Matoušek sa nepomýlil. Asistencie: Jindřich Abdul a Andrej Meszároš.

32:08

Hostia v plnom počte.

31:15

Vojaci boli pod tlakom, teraz sa im podarilo poslať puk von z pásma, Slovan sa bude ponáhľať pred Tomeka.

30:08

Štach dostal dve minúty za podrazenie, keď mu ušiel puk na modrej pri presilovke a Slovan si zahrá v početnej výhode.

30:08

Slovan sa dostal do brejku, ktorý zakončil strelou z pravého kruhu Kytnár, Tomek puk schoval vo svojej lapačke.

30:03

Domáci v plnom počte, Trenčín hral túto presilovku mizerne.

29:28

Opäť puk za bránkou hostí, Tomek posiela do akcie svojich spoluhráčov.

28:50

Druhý puk poslali domáci von z pásma, od Tomeka začína presilovková akcia Trenčína.

28:03

St. Pierre dostal dve minúty za nedovolené bránenie a budú to opäť vojaci, kto bude hrať presilovku.

27:15

Abdul po prechode modrou vystrelil spoza kruhov, Tomek poslal puk pred seba a vojaci vyrazili do útoku.

26:03

Dukla sa snaží dostať Slovan pod tlak, belasí poslali puk von z pásma a po zakázanom uvoľnení vhadzujeme po ľavej ruke Brusta.

24:41

Kytnár po prechode modrou tesne za čiarou pálil príklepom, Tomek mal všetko ako na dlani a puk schoval vo svojej lapačke.

24:09

Vojaci pokazili prechod do útočného pásma a vyrobili zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Tomeka.

23:51

Hecl z obranného pásma nakorčuľoval s pukom na hokejke do pásma domácich a umne vystrelil, puk letiaci na bránku domácich tesne nad ľadom Brust v rozkľaku kryje vo svojej lapačke.

22:15

Stacha vystrelil od modrej od mantinelu z ľavej strany, puk letiaci vzduchom v stoji Brust schoval vo svojej rukavici.

20:36

Matoušek strieľal po ľade z ľavého kruhu od mantinelu, Tomek puk poslal pohotovo späť do hry a ten je mimo pásma vojakov.

20:17

Domáci v plnom počte, Dukla svoju delenú presilovku nevyužila.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:56.

V prvej tretine sme videli hokej vo svižnom tempe a hráči si nič nedarovali. Slovan dostal v úvode výhodu v podobe presilovej hry, ktorú využil a ujal sa vedenia. Hostia potom vyrobili pekné akcie, ich puky im likvidoval skvelý Brust. Dukla hrala dve presilovky, v tej druhej bude ešte pokračovať v úvode druhej tretiny, Brust na čele defenzívy domácich likvidoval všetko, čo smerovalo na jeho bránku a raz mu pomohla konštrukcia jeho bránky. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 15:15.

20:00

19:45

Bartovič to skúsil z ľavého kruhu, aj tento puk Brust poslal pred seba, kde oň bojujú borci oboch tímov.

19:09

Alderson strieľal z ľavého kruhu, Brust mal ideálny výhľad a puk pohotovo poslal pred seba, zmenu skóre nepripustil.

18:17

Zigo dostal dve minúty za hrubosť, Dukla si v závere tretiny zahrá presilovú hru.

17:29

Žitný dostal puk do dráhy, potiahol ho vpred a vystrelil z ľavej strany z uhla, Tomek pri pravej žrdi v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.

15:58

Šedivý najskôr pálil od modrej dve tvrdé rany po sebe, vzápätí dostal puk na hokejku, potiahol ho vpred a z ľavého kruhu posunul puk na druhú stranu k bránkovisku, kde našiel voľného RADOVANA BONDRU, ktorý poľahky zasunul. Asistencie: Eduard Šedivý a Martin St. Pierre.

14:23

Domáci v plnom počte, Trenčín hral presilovku dobre, Slovan to však dokázal ubrániť.

14:02

Kombinácia hostí a prihrávky na jeden dotyk so zakončením Lapšanského z pravej strany pri bránkovisku, Brust cez rameno puk poslal za svoju bránku a radovať sa hosťom nedovolil.

13:14

Alderson strieľal z vrcholu ľavého kruhu, Brust cez vyrážačku poslal puk späť do hry a zakrátko ho domáci poslali von z pásma.

13:02

Dukla zakombinovala s pukom v zóne domácich, príklepom z pravého kruhu strieľal Bezúch, Brust v pokľaku puk schoval vo svojom výstroji.

12:23

Šedivý dostal dve minúty za hákovanie, presilovku si zahrá Dukla.

12:18

Hecl unikal domácim a vystrelil z vnútornej strany pravého kruhu, opečiatkoval konštrukciu domácej bránky.

11:49

Ferényi strieľal švihom z ľavého kruhu, Brust pohotovo puk schoval vo svojej lapačke.

10:25

Hostia chybovali v rozohrávke, Abdul puk za kruhmi zachytil a posunul vľavo Zigovi, ktorý z dobrej pozície od kruhu netrafil priestor bránky Trenčína.

10:08

Zigo vystrelil z pravého kruhu, Tomek si priestor pri ľavej žrdi postrážil a puk zlikvidoval.

09:23

Bokroš a jeho strela od modrej z pravej strany od mantinelu, puk smerujúci na bránku domácich po ľade Brust pravým betónom poslal späť do hry.

08:27

Opäť rovnaká situácia, vyhrané buly a puk smeroval na bránku hostí, Tomek ho zlikvidoval vo svojej lapačke.

08:23

Slovan vyhral buly a puk smeroval na Tomeka, ktorý ho zlikvidoval.

08:19

Meszároš pálil od modrej z ľavej strany od mantinelu, Tomek v pokľaku kryje puk na svojej hrudi.

07:54

Švec strieľal z ľavého kruhu, Štajnoch mu do dráhy puku vložil hokejku a puk skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po pravici Brusta.

07:08

Dukla dostala domácich pod tlak, strela od modrej z jej stredu v podaní Balána však minula cieľ.

06:46

Brust v akcii, keď puk kryje v bránkovisku pod svojimi rukavicami.

06:24

Spoza pravého kruhu švihom vystrelil Bezúch, Brust mal odkrytý výhľad a puk upratal vo svojej rukavici.

05:32

Sládok vystrelil od modrej od mantinelu z ľavej strany, Brustovi puk oblúčikom prepadol do bránkoviska, defenzíva mu pomohla a puk upratala do bezpečia.

04:55

Sersen to skúsil od modrej, keď sa zbavil hráča hostí, puk poslal privysoko len na ochranné sklo.

03:45

Basaraba si letiaci puk cez ruku hodil pred hokejku a chcel vysunúť do voľného priestoru na ľavú stranu Bondru, Slovan vyrobil však zakázané uvoľnenie.

02:48

Sersenov reklamný puk z ľavej strany poslal Tomek cez svoju hokejku do rohu klziska, zakrátko Dukla poslala puk von z pásma.

01:02

Spoza ľavého kruhu vystrelil Basaraba, medzi kruhmi puk tečoval do bránky hostí BRETT CARSON. Asistencie: Joe Basaraba a Martin St. Pierre. Situáciu posúdil aj videorozhodca du­elu.

00:43

Alderson dostal dve minúty za faul kolenom, presilovka pre Slovan.

00:43

Zigo posunul v pásme puk na hokejku Abdula, ktorý to skúsil z ľavej strany od kruhu, Tomek puk zlikvidoval a budeme vylučovať.

00:01

Príjemný sviatočný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy. Slovan v belasom šate dnes bude hostiť vojakov z Trenčína, ktorí na duel nastúpia v žlto-červenej kombinácii farieb. V bránke domácich Barry Brust, v bránke hostí Matej Tomek.

HC Slovan Bratislava:

Brust (Habal – Bačik, Sersen ©, Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Carson, Demo – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Urbánek, Kytnár (A), Matoušek – Jendek, Viedenský, Žitný – Petráš

Dukla Trenčín:

Tomek (Valent) – Sládok (A), McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Stacha, Dužek – Bezúch, Mikyska, Alderson – Hecl, Valach, Bartovič © – Lapšanský, Balán, Džugan – Sojčík (A), Švec, Ferényi – Ďurina

Rozhodca:

Müllner, Valach – D. Konc ml., J. Konc ml..

HC Slovan v sobotu neudržal v Nových Zámkoch trojgólové vedenie a napokon odchádzal z ľadu so ziskom jedného bodu po neúspechu v predĺžení. V tabuľke formy je na tom lepšie súper spod hradu Matúša Čáka. Susedia v tabuľke s náskokom päť bodov pre belasých. No v aktuálnej sezóne Trenčín so Slovanom ešte nebodoval. V septembri uplynulého roka Slovan zvíťazil v Trenčíne 3:0, v októbri na bratislavskom ľade sa zrodil výsledok 5:3. Tretie meranie síl na sviatok Troch kráľov v súboji o tri body a Slovan s tromi posilami – rodákmi z Kanady. Belasých čaká v januári sedem domácich duelov, naštartuje sa na víťaznú šnúru hneď v úvode s Trenčínom? V pondelok večer budeme poznať odpoveď.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HK Dukla Trenčín a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.