Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Skupina A

6 : 2
(3:0, 2:0, 1:2)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

S konštatovaním, že v poslednom zápase základnej skupiny prehrali naši reprezentanti do 20 rokov s rovesníkmi so Švédska 6:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť, želám krásny Silvester a šťastný rok 2020! Dočítania priatelia!

Najlepší hráč Švédska: Alexander Holtz.

Najlepší hráč Slovenska: Marko Stacha.

59:45

Švédsko dalo gól!
Tre Kronor využívajú presilovú hru, pretože na ľavej strane si SAMUEL FAGEMO pripravil streleckú pozíciu, počkal si na pohyb nášho brankára a polovysokou strelou zápästím dáva šiesty gól svojho tímu! Asistencie: Nils Lundkvist, Nils Höglander.

59:17

Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., nedovolené bránenie).

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:30

Výsledkovo teda dnešný zápas nie je pre nás až tak hrôzostrašný ako to vyzeralo v polovici zápasu, napriek tomu však v ďalšom zápase o postup do boja o medaily budeme potrebovať diametrálne iný výkon.

58:03

Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (Adam Ginning – 2 min., hrubosť).

58:03

Slovensko dalo gól! Krásna akcia nášho tímu, RÓBERT DŽUGAN si našiel priestor na pravej strane a strelou švihom prekonal Alnefelta! Asistencia: Martin Faško-Rudáš.

57:44

Nešťastne tečovaný puk končí na švédskej striedačke.

57:11

Švédi sa už príliš do zakončenia netlačia, v súboji pri zadnom mantineli získal puk náš kapitán Vitaloš.

56:30

Dnešné stretnutie sleduje 4154 divákov.

56:07

Slovensko v plnom počte.

55:40

Holtz sa oprel do strely, Mudrák tentoraz zblokoval jeho strelu.

55:37

Slovensko so štyrmi hráčmi.

55:13

Mudrák vyhodil puk cez všetky čiary a získal cenné sekundy pre náš tím.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:35

Ďalší útok musia Švédi začínať až od vlastného brankára.

54:07

Oddychový čas domácich.

54:07

Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Minárik – 2 min., sekanie).

53:37

Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., sekanie).

53:30

Fantastická krížna prihrávka na Sandina, ktorý bol však v zakončení faulovaný! Zdá sa, že je aj zranený, pretože okamžite mieri do šatne svojho tímu.

53:18

Slovensko s plným počtom hráčov.

52:27

Vylúčenie v tíme Švédsko (Jonatan Berggren – 2 min., faul lakťom).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Bučko – 2 min., hrubosť).

51:27

Švédi znovu v obrovskom nápore počas presilovej hry, pomer hráčov na ľadovej ploche sa však vyrovná! Tak napokon nie, pretože na lavicu hanby smeruje aj slovenský hokejista!

51:18

Vylúčenie v tíme Slovensko (Boris Česánek – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (David Gustafsson – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:59

Tre Kronor opäť v kombinácii pred našou bránkou, puk končí v moci Samuela Hlavaja a následne vzniká ešte menšia šarvátka.

50:33

V Třinci máme ďalšiu komerčnú prestávku.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Slovensko stále prehráva so Švédskom 5:1.

49:39

Kňažkova dlhá prihrávka našla adresáta, následná prihrávka pred bránku Švédska však nebola presná.

49:03

Fagemo sa v dobrej pozícii oprel do puku, jeho strela do protipohybu Samuela Hlavaja ale nebola dostatočne presná.

48:22

Tretia tretina je opticky asi najlepšia naša v tomto zápase, stále však prehrávame 5:1.

47:51

Tvrdé boje o puk v našom útočnom pásme, Ďurina v súboji padol na ľadovú plochu, ale vylučovať sa nebude.

46:59

Severania opäť poriadne zamotali hlavy našej obrane, napokon však sami stiahli puk za Alnefelta a striedajú počas hry.

46:02

Švédi znovu kombinujú v našom obrannom pásme, našim chlapcom sa zatiaľ nedarí získať puk.

45:17

Rozhodcovia si ešte prezerali videozáznam, ale gól ostáva v platnosti!

45:17

Slovensko dalo gól! Tak konečne to padlo aj nám! Okuliar z pravého kruhu delovkou trafil KRISTIÁNA KOVÁČIKA, od ktorého sa puk odrazil a ponad brankára Alnefelta prepadol do švédskej siete! Asistencie: Oliver Okuliar, Marko Stacha.

45:05

Strela Mudráka smerovala do stredu bránky, Alnefelt s pukom nemal vážnejší problém.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, so Švédskom stále prehrávame 5:0.

44:31

Vylúčenie v tíme Švédsko (Nils Höglander – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:10

Kňažka sa snažil zaujímavou prihrávkou vysunúť so šance Čajkoviča. Realizácia nebola úplne optimálna, ale myšlienka to bola fantastická.

43:35

Naši hokejisti konečne aspoň v náznaku náporu, strela Marka Stachu si však cestu do siete nenašla.

43:03

Oliver Turan skúsil strelu švihom od modrej čiary, s pukom však Alnefelt nemal absolútne žiadny problém.

42:34

Švédi už si veľké starosti so zápasom nerobia, je vidieť, že sa hokejom doslova bavia.

41:57

Švédskom s plným počtom hráčov.

41:01

Nuž, veríme, že i na tento zápas dokážu naši chlapci čo najskôr zabudnúť a 2.1. sa budú prezentovať diametrálne iným výkonom než v posledných troch zápasoch.

40:28

Obrovská šanca Švédska, po strele Oskara Bäcka zvoní tyč Hlavajovej bránky! A to napriek tomu, že hráme presilovú hru!

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech Švédska.

40:01

Po druhej tretine teda prehrávame so Švédskom 5:0. Tretia tretina sa začne približne o 16:56.

40:00

39:57

Vylúčenie v tíme Švédsko (Victor Söderström – 2 min., držanie).

39:31

Ďurina nahodil puk do útočného pásme, Jakubovi Minárikovi sa ho však nepodarilo vybojovať.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:32

Naši chlapci sa mohli dostať do zaujímavej šance, pred Paulínym však výborne čítal hru švédsky brankár Alnefelt a puk však rozohral.

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:37

Švédi opäť kombinujú v útočnom pásme, naši chlapci sa bránia zubami nechtami. Strelu Švédov tentoraz obetavo zblokoval kapitán Vitaloš.

36:55

Švédi hrajú vo veľkej pohode a je to vidieť, na našich chlapcoch badať obrovskú psychickú deku.

36:10

Parádna kombinácia Tre Kronor, z medzikružia sa do strely oprel ALEXANDER HOLTZ a parádne vymietol ľavý horný roh Hlavajovej bránky! Asistencie: Victor Söderström, Jonatan Berggren.

35:59

Švédi znovu v kombinácii v našom pásme.

35:31

Švédi kombinovali v útočnom pásme, po vlastnej chybe na modrej čiary ale pásmo strácajú.

35:00

Vylúčenie v tíme Slovensko (Viktor Ďurina – 2 min., hákovanie).

34:32

Švédi znovu kombinujú v našom pásme a navyše budú hrať presilovú hru.

33:59

Ďalšia strela Švédov v podaní Fagema, puk ale končí v lapačke pozorného Samuela Hlavaja.

33:24

Nahodený puk do útočného pásma v podaní našich hráčov, vo vlastnom pásme ho však následne získavajú Švédi.

32:39

Chyby v kombinácii však v týchto momentoch robia aj Švédi, na našu smolu ich zatiaľ nedokážeme zužitkovať.

32:01

Okuliar našiel prihrávkou Kňažka, ten však strelou švihom mieril mimoriadne nepresne.

31:22

Znovu sa po dlhšom čase dostávame do útoku, Alnefelt však zasahovať nemusel.

30:47

Slovenskom s plným počtom hráčov.

30:33

Švédi ostreľujú bránku Samuela Hlavaja, zatiaľ však v tejto presilovke nemieria presne.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, so Švédskom prehrávame 4:0.

29:44

Švédi kombinujú vo veľkom štýle, ďalší gól v našej sieti doslova visí vo vzduchu.

29:22

Buly po pravej ruke Samuela Hlavaja, tradične v prospech Švédov.

28:47

Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., podrazenie).

28:22

Samuel Hlavaj si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.

27:57

Oliver Okuliar si pripravil streleckú pozíciu medzi kruhmi, Alnefelt však opäť nemusel zasahovať, pretože puk bol zblokovaný.

27:31

Máme tu prvú komerčnú pauzu v druhej tretine, čo však za takéhoto stavu môže Petrovický svojim hráčom povedať…

27:02

Švédi pokračujú v nápore, naša preťažená obrana si nemá kedy vydýchnuť.

26:30

Sú chvíle, kedy mi je Samuela Hlavaja v našej bránke priam ľúto, na opačnej strane už má Alnefelt minimálne jeden zimný sveter z nudy uštrikovaný.

25:39

Ďalšia obrovská šanca Švédov! Oskar Bäck ostal úplne osamotený pred Samuelom Hlavajom, ktorý však tentoraz výborným zákrokom podržal náš tím!

25:09

Kňažko v ťažkej pozícii chyboval, Ginning skvele načasoval prihrávku na OSKARA BÄCKA, ktorému stačilo len nastaviť hokejku a je to 4:0! Asistencia: Adam Ginning, Linus Öberg.

24:23

Okuliar poslal po ľavej strane dopredu Vitaloša, ktorý sa snažil predrať pred Alnefelta, brankár Švédov ale napokon nemusel vôbec zasahovať.

23:52

Ďalší závar pred našou bránkou, Gustaffson skvelou prihrávkou našiel na modrej čiary svojho obrancu, následnú strelu i dorážku však kryl pozorný Samuel Hlavaj.

23:22

Švédi znovu pokračujú v ofenzívnom ťažení, tentoraz však hráči zo severu Európy neboli úspešní.

22:42

Trénerská výzva Róberta Petrovického bola úspešná, gól neplatí!

22:42

Švédsko dalo gól! Chyba našich hráčov pri striedaní, kompletne sme otvorili ľavú stranu klziska a tvrdo za to pykáme! Výbornú prihrávku na útočnú modrú čiaru dostal Linus Öberg, ktorý si zbehol do pásma a strelou švihom pridáva štvrtý gól Švédov! Lenže ten zrejme nebude platiť, pretože Öberg si puk prebral už v postavení mimo hru!

22:13

Švédi znovu kombinujú v našom obrannom pásme, Paulíny o puk bojoval pri ľavom mantineli, ale nezískal ho.

21:34

Marcel Dlugoš tečoval strelu jedného zo Švédov, puk napokon končí v lapačke Samuela Hlavaja a pred našou bránkou ešte pokračuje menšia výmena názorov.

20:55

Čajkovič si nerozumel v kombinácii s Mudrákom, strácame útočné pásmo.

20:33

Náznak šance pre Maxima Čajkovičova, jeho strela švihom však bola tečovaná na ochrannú sieť.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Švédov.

Slovensko: 78,57 %

Po prvej tretine prehrávame teda v Třinci so Švédskom 3:0. Druhá tretina sa začne približne o 16:00.

20:00

19:55

Veľká šanca Slovenska! Maxim Čajkovič krížnou prihrávkou našiel v ľavom kruhu Mudráka, ten však z prvej napálil puk len do Alnefelta!

19:34

Ďalšia strela nášho súpera bola zblokovaná na ochrannú sieť, nasledovať bude buly po pravej ruke Samuela Hlavaja.

19:23

Fagemo sa dostal ku strele spoza nášho obrancu, Hlavaj bol pozorný!

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:23

Švédi sa v závere prvej časti hry ešte snažia navýšiť svoje vedenie, Samuel Hlavaj sa na nudu rozhodne nemôže sťažovať.

18:01

Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:29

Obranca Martin Bučko sa konečne dostal ku strele od modrej čiary, Hugo Alnefelt puk len vyrazil pred seba, lenže tam sme sa ku dorážke nedostali a Švédi si tak mohli vydýchnuť.

16:54

Po dlhšom čase sa v útočnom pásme ukázali aj naši hokejisti, pri mantineli však zvádzajú tvrdé súboje vo švédskymi zadákmi.

16:25

Máme tu znovu komerčnú prestávku, Róbert Petrovický je zrejme poriadne nasrdený na svojich zverencov.

15:43

Prvý útok Slovenska trošku vytrhol gólmana Švédov z letargie, strela Faška-Rudáša bola tečovaná, ale Alnefeltovi veru vrásky na tvári nenarobila.

15:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Švédsko vedie nad Slovenskom bez väčších problémov 3:0.

14:37

Ďurina za švédskou bránkou bojoval s Brobergom o puk, Alnefelta však Slováci ani tentoraz z pohody nevyrušili, švédsky brankár sa zatiaľ v prvej tretine musí skutočne nudiť.

14:10

Domáci v plnom počte.

13:30

Tak toto sú veľmi ťažké minúty nielen pre našich hokejistov, ale aj pre všetkých fanúšikov slovenského hokeja.

13:16

Čo k tomuto povedať, alebo teda napísať… Prehratý súboj v rohu ihriska, následne prišla prihrávka do medzikružia na PHILIPA BROBERGA a ten sa nemýlil – 3:0! Asistencie: Linus Nässén.

13:08

Znovu kombinujeme v útočnom pásme, ale po chybe v rozohrávke oň prichádzame.

12:34

Slováci sú v útočnom pásme, prvá strela však Faškovi-Rudášovi nesadla na čepeľ hokejky a Alnefelt vôbec nemusel zasahovať.

12:10

Vylúčenie v tíme Švédsko (Samuel Fagemo – 2 min., nedovolené bránenie).

11:27

11:02

Naši chlapci sa tentoraz snažia v útočnom pásme niečo vymyslieť, ale zatiaľ to nemá potrebnú kvalitu.

10:34

Obrovská chyba našich chlapcov, dvaja Švédi sa pri vlastnom oslabení rútili na Hlavaja, Albin Eriksson však tentoraz v zakončení recept na nášho brankára nenašiel!

10:01

Polovica prvej tretiny je za nami, so Švédskom už prehrávame 2:0.

09:27

Vylúčenie v tíme Švédsko (Linus Nässén – 2 min., nedovolené bránenie).

09:14

Nuž a toto je veľmi nepríjemné! Krátko po prvom góle dostal ideálnu prihrávku medzi kruhy ALBIN ERIKSSON a napriek tomu, že bol v obkľúčení troch našich hráčov dokázal bez problémov pridať druhý gól Švédska! Asistencia: Karl Henriksson.

09:00

Tak toto je veľká škoda! Krátko po návrate Jendeka z trestnej lavice sa ku strele z ľavého kruhu dostal ALEXANDER HOLTZ a spoza obrancu prekvapil Samuela Hlavaja! Asistencie: Victor Söderström, Lucas Raymond.

08:49

Hostia v plnom počte.

08:03

Skvelý a najmä obetavý zákrok obrancu Marka Stachu, ktorý sa hodil do strely, zblokoval puk a získal tak cenné sekundy v oslabení pre náš tím.

07:30

Švédi kombinujú v našom obrannom pásme, zatiaľ sa im však nepodarilo Hlavaja strelecky ohroziť.

06:49

Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Dominik Jendek.

06:45

Öbergova strela od modrej čiary bola zblokovaná jedným z našich hráčov, Hlavaj teda tentoraz nemusel zasahovať.

06:23

V Třinci máme prvú reklamnú prestávku v dnešnom zápase, Róbert Petrovický bude mať určite čo povedať svojim zverencom.

05:45

Hra sa prelieva zo strany na stranu, Švédi napokon sťahujú puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

04:39

Po buly v našom obrannom pásme menší zmätok, Švédom sa ale túto situáciu nepodarilo využiť.

04:05

Vzápätí závar pred našou bránkou, najmä Gustaffson bol aktívny pri dorážke, Hlavaj bol však znovu pozorný.

03:37

Faško-Rudáš s Okuliarom výborne napádali rozohrávku súpera, získali puk v útočnom pásme, ale vzápätí prvá naša strela mierila vedľa Alnefeltovej bránky.

03:03

Oba tímy tvrdo bojujú o puk, Ďurina v strednom pásme výborným zákrokom zastavil rodiaci sa útok Severanov.

02:20

V Třinci sa opäť môžeme spoľahnúť na skvelú podporu slovenských fanúšikov, tí by si však už zaslúžili aj dobrý výsledok chlapcov na ľadovej ploche.

01:46

Útočná snaha Troch koruniek bola tentoraz zastavená pre postavenie mimo hru, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

01:11

Naši chlapci stiahli puk za svoju bránku, útočnú snahu napokon začína obranca Kňažko.

00:33

Hneď v úvode obrovská šanca Švédov, Fagemo ostal sám pred našou bránkou, ale Hlavaj skvelým zákrokom vyrážačkou podržal náš tím!