Tipsport Liga (SR)

06.12.2019 o 17:30

HC Košice
HC Košice
2-2-4
4 : 1
(2:1, 0:0, 2:0)
HKM Zvolen
HKM Zvolen
1-1-1
Rozhodca: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Soltész (HUN)

Mikulášsky zápas, v rámci ktorého si sily merali hokejisti HC Košice a HKM Zvolen, je na konci. Spokojnejší sú domáci. Tí vyhrali 4:1 a do tabuľky si tak pripisujú tri body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 30:29

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

59:41

Čaká sa len na záverečnú sirénu.

58:58

Košice dali gól!
Po peknej akcii je definitívne rozhodnuté. BRANISLAV RAPÁČ to už dostal pred prázdnu bránku, pomýliť sa mohol len ťažko. Asistencie: Dávid Skokan, Marcel Haščák.

58:37

Nič sa nemení, Tomek je stále na striedačke. Vhadzuje sa po ľavici Košarišťana.

58:37

Oddychový čas hostí.

58:30

Záverečných 90 sekúnd. Puk sa dvakrát odrazil od zadného mantinela, Košarišťan ešte celú situáciu radšej kontroloval.

58:04

Zatiaľ bez úspechu. Hostia sa držia v pásme, nezmyselne dlho si ale prihrávajú.

57:30

Tomek je na striedačke, Zvolen to skúša so šiestimi korčuliarmi.

56:46

Meliškova kolmica, respektíve pokus o ňu. Neúspešný, hráč hostí si chcel puk sklepnúť, ale ešte predtým tak urobil jeden z košických bekov.

56:16

Aj Košice si ale zbytočne komplikujú život — sériou zakázaných uvoľnení.

55:53

Zvolen pokračuje v snahe o vyrovnanie. Páli ale z pozícií, ktoré na Košarišťana platiť nemôžu. Jedno zakončenie takmer ani nedoputovalo ku košickej svätyni.

54:55

Oddychový čas domácich.

54:40

Hra sa pomerne často prerušuje. Ťažko povedať, komu to môže pomôcť, každopádne, Zvolen teraz získal jednoduché vhadzovanie pred Košarišťanom.

53:56

Zakázané uvoľnenie hostí, buly po ľavici Tomáša Tomeka.

53:31

Corrin sa snažil svojich spoluhráčov rozhýbať rýchlou kolmicou, ale tento puk bol príliš nepresný. Blížime sa k záveru, zatiaľ to nevyzerá na to, že by mal Zvolen zápas výraznejšie zdramatizovať.

52:47

Teraz sa hostia presunuli pred Košarišťana, ten si na svoje konto pripísal jednoduchý zákrok.

51:33

Bortňákovi puk prepadol cez čepeľ, dostal sa k nemu Betker. Zvolenčania kombinovali za svojou bránkou, ale toto nie je priestor, kde by sa teraz mali zdržiavať.

50:43

Haščákovo zakončenie malo letieť pomedzi Tomekove betóny, ale zvolenský brankár ich výborne sklopil a puk medzi nimi ukryl. Hra je prerušená.

50:18

Nasleduje komerčná prestávka.

49:30

Smerom dopredu sa ponáhľali aj hostia, ale Košarišťan sám zapracoval svojou hokejkou a o puk ich pripravil. Zvolen je bezradný.

48:27

Košice mohli definitívne rozhodnúť. Mohla to byť špička Tomekovho betóna, ale Zvolenčanov zachránila skôr konštrukcia ich bránky.

47:49

Tomek chcel rozohrať pred Haščákom, nevyšlo mu to podľa predstáv. S pukom na hokejke tak korčuľuje len košický Vrábeľ.

46:34

Dlhý súboj v rohu klziska, Belluš v ňom prišiel o hokejku. Napriek tomu puk podržal, aj tieto sekundy môžu byť v konečnom dôsledku rozhodujúce.

45:58

Maier si do pásma nakorčuľoval nenápadne z pravej strany, ale príliš mu to nepomohlo. Aj keď si puk vypýtal, nedostal ho. Zvolen potrebuje niečo vymyslieť.

45:21

Sekundy teraz ubiehajú pomerne pomaly. Dlhší čas sa neprerušovalo, oba celky to využívajú na rotáciu hráčov počas hry.

44:49

Drgoň nahadzoval od modrej, pred bránkou ale chýbal niekto na teč. Košarišťan všetko videl, navyše, proti nepresnému zakončeniu nemusel ani zakročiť.

43:20

Zvolen bol v pásme, ale nevymyslel tam nič zaujímavé. Košičania sa za Košarišťanom dostali k puku a získali sekundy potrebné na prestriedanie.

42:23

Zvolen sa tak dostáva do nepríjemnej situácie. Ak chce dnes bodovať, musí Košarišťana prekonať minimálne dvakrát. Bude to ťažké, ale v žiadnom prípade nie nemožné.

40:46

Košice dali gól!
A to sa napokon ukázalo ako rozhodujúci moment, Oceliari sa totiž dostávajú do dvojgólového vedenia. Tomáš Tomek bol na roztrhanie, ale na pokus MARCELA HAŠČÁKA bol prikrátky. Asistencie: Dávid Skokan, David Květoň.

40:41

Betker v súboji s Růžičkom. Úspešnejší bol český bek v službách Košíc, ktorý tak udržal pásmo pre svoj celok.

40:10

Posledná časť riadnej hracej doby práve začala plynúť. Uvidíme, či prinesie ešte nejaké dramatickejšie zmeny, alebo sa už dočkáme len menších kozmetických úprav.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Siréna v Steel Aréne hlasno zatrúbila, čo znamená jediné — koniec druhého dejstva. V zápase medzi Košicami a Zvolenom platí po 40 minútach hry stav 2:1.

Pomer striel po 2. tretine: 20:18

Tretia tretina sa začne približne o 19:24.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:10

Je tu posledná minúta druhej tretiny.

38:40

Hostia sa zatiaľ dobre bránia, súpera do vyložených šancí nepúšťajú.

37:35

Košičania sa na malý moment usadili v pásme a skúsili viackrát vystreliť, ale Zvolen vedel, čo s pukom. Posiela ho tak cez všetky čiary.

36:46

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:46

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:06

Růžička zblokoval strelu, Faith medzičasom priskočil na ľad. Oba celky pokračujú v hre s piatimi mužmi.

35:33

Zvolenčania si následne vypracovali obrovský tlak, ani to im ale na strelenie vyrovnávajúceho gólu nestačilo. Košarišťan hru prerušil.

34:55

Obrovská šanca Zvolena! McPherson dostal puk na pravú stranu, odkiaľ pálil bez prípravy. Košarišťan sa famózne presunul a puk na svojom tele zachytil.

34:01

Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

34:01

Nasleduje komerčná prestávka.

33:30

Zeleňákov teč zvolenského zakončenia, puk po ňom zamieril k mantinelu. Tam ešte zviedli hokejisti krátky súboj, z ktorého vyšli víťazne domáci hráči.

32:19

Štrauch prikorčuľoval pred Košarišťana v nádeji, že mu puk z lapačky vypadne. Nestalo sa tak, hra je prerušená a vhadzovať sa bude v košickom obrannom pásme.

31:27

Ani teraz to hosťom s kombináciou nevyšlo. Zeleňák sa naťahoval po puku, čím súpera mierne vystrašil a prinútil ho rozohrať len na vlastnú polovicu.

31:00

Po košickej šanci to v Steel Aréne len tak zhučalo. Tomek Zvolen zachránil, ten puk poslal na zakázané uvoľnenie.

30:30

Belluš vybojoval puk pre Košice, na voľného spoluhráča ho ale neprehodil. Mohol z toho byť samostatný únik, Tomek ale môže ostať pokojný.

29:33

Koch si musel dať v defenzíve pozor, Zvolen tam bol s dvomi hráčmi. Proti reprezentačnému obrancovi ale nič nevymyslel.

28:49

Košarišťan zahral pred Švarným a puk poslal s pomocou mantinelu do stredného pásma. Tam sa k nemu dostal Zvolen, ale pre avizované postavenie mimo hry pokračovať nemohol.

27:56

Ostatné minúty nepriniesli žiadne zaujímavé momenty. S pukom na čepeli sa snažil hrať Trotter, ale pomerne rýchlo oň prišiel.

26:58

Košarišťan puk vykopol, ten sa následne nepríjemne kotúľal pred košickým bránkoviskom. Zvolenčania tam ale nestáli, preto do odkrytej siete nedoklepli.

26:10

Hokej to nie je zlý, ale chýba mu výraznejší impulz. Ani jeden z celkov sa nedostáva do gólových príležitostí, defenzívy si svoje povinnosti plnia vzorne.

25:56

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dalibor Bortňák – 2 min., nedovolené bránenie).

25:28

Čížek dostal puk po ľavej strane do košického útočného pásma, no to mal Zvolen výborne postrážené. Ani v tejto chvíli tak domáci nič výnimočné nevymysleli.

24:30

Pokračujeme v hre piatich proti piatim, nasleduje vhadzovanie po pravici Tomeka.

24:06

Zvolen sa oslobodzuje a hru presúva pred Košarišťana.

23:38

Teraz to letelo spoza ľavého kruhu, pokus bol ale nepresný. Košiciam nevychádza ani táto presilová hra.

23:02

Košice sú usadené v pásme, Zvolen ich ale výborne vytláča do rohov klziska. Odtiaľ sa strieľa len veľmi ťažko, aj preto je Tomek bez práce.

22:28

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Patrik Maier – 2 min., sekanie).

22:18

To bola veľká šanca Rytierov! Zvolen sa do pásma dostal s dvojicou Corrin – Thompson. Košarišťan prvý puk vyrážačkou poslal do hry, následne si na hrudi postrážil aj dorážku.

21:40

Vôbec po prvýkrát počas druhej tretiny sa dopredu ponáhľal aj Zvolen. Jeho akcia ale stroskotala na mladom Kochovi, ktorý zapracoval hokejkou a súpera o puk pripravil.

21:09

Tomek je v plnej permanencii, Košice na neho vyslali za minútu už päť striel. Všetko sú to ale pokusy, na ktoré bankár dobre vidí. Každopádne, defenzíva Zvolena by ich mala blokovať.

20:41

V úvode to z košických palíc letelo od modrej. Tomek bol ale pripravený a mal odkrytý výhľad, preto nemal najmenší dôvod zaváhať.

20:08

Prostredná časť riadnej hracej doby je tu. Úvodné vzadzovanie zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí sa tak pokúsia presunúť pred svätyňu Tomáša Tomeka.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina ja na konci. V Steel Aréne pritom po 20 minútach hry svieti priebežný stav 2:1.

Pomer striel po 1. tretine: 7:9

Druhá tretina sa začne približne o 18:28.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:20

Zeleňák to skúsil od modrej, Tomek sa prezentoval efektným zákrokom lapačkou. Medzičasom chytil Betker súpera za hlavu a stiahol ho na ľad. Emócie dnes pracujú naplno.

19:10

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:30

Zdá sa však, že oba celky už budú chcieť prvú časť dohrať bez ďalšieho inkasovaného gólu. Pri puku je Zvolen, ale potrebuje striedať.

17:20

Vylúčení kohúti sú už späť na ľade. Pokračujeme tak v hre piatich proti piatim a čakáme na nejaký výraznejší impulz.

16:40

Corrin odtlačil súpera od puku telom, smerom dopredu tak mohol ísť Zvolen. Príliš ďaleko sa ale nedostal. Oba celky teraz dobre vykrývajú centrálnu zónu klziska.

15:12

Vylúčenie v tíme HC Košice (Václav Čížek – 2 min., hrubosť).

15:12

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jozef Tibenský – 2 min., nedovolené bránenie).

15:12

Nasleduje komerčná prestávka.

15:07

Špirkova práca hokejkou, nasledovala ale nepresná kolmica. Zakázané uvoľnenie aj na strane Zvolena, podobných situácií sledujeme počas prvej tretiny pomerne veľa.

14:20

Corrin vykreslil takmer ideálny kruh, po ktorom smerovali jeho kroky k bránke Andreja Košarišťana. Košice odtiaľ poslali puk nedovoleným spôsobom a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

13:37

Jokeľ vypichol v pásme puk pre Košice, tie hrali dlho za bránkou Tomeka. Napokon priletela nebezpečná rana od modrej, ktorá ale priestor troch žrdí minula.

12:55

Medzičasom sa pomer síl na ľade vyrovnal.

12:10

Haščák popri mantineli, domáci na to nezareagovali ideálne. Naopak, pre hostí je to vodou na mlyn. Puk znova opúšťa pásmo Zvolena.

11:46

Je z toho ale len ďalšie vyhodenie.

11:17

Zvolenčania dostali puk medzi kruhy, odkiaľ ho pohodlne poslali k súperovej bránke. Košice tak musia začínať spoza Andreja Košarišťana.

10:34

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jakub Kolenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:31

Špirko chcel hrať, prerušil ho ale hvizd arbitra. Vhadzovať sa bude po ľavici Tomáša Tomeka.

10:20

Medzičasom začala plynúť druhá polovica prvej tretiny.

09:53

Košice dali gól!
Oceliari rýchlo otáčajú a v zápase vedú. Druhý gól pripomínal ten prvý, opäť to Tomekovi prešlo popri pravej žrdi. Tentokrát po dorážke, o ktorú sa postaral FILIP VRÁBEĽ. Asistencie: David Růžička, Juraj Majdan.

09:14

Košice dali gól!
Máme vyrovnané. JURAJ MILÝ puk vytiahol spoza Tomekovej bránky, zbytočne nevymýšľal a skúsil to z uhla. Gólman si nepostrážil svoju pravú žrď, zakončenie sa tak zatrepalo v jeho sieti. Asistencie: Roman Faith, Oliver Jokeľ.

08:28

Zo strany Košíc je to zatiaľ nemastné-neslané. Puk si dopredu pýtal Růžička, ale ťažkú žabku si spracovať nedokázal. Rozohrávať budú hostia.

07:51

Obrovská šanca Košíc gólom nekončí! Tomek zrážal puk len pred seba, kam prikorčuľoval Skokan. Bola z toho okamžitá dorážka a brankár Zvolena so šťastím uspel.

07:00

Haščák operoval pred Tomekom, proti sebe mal ale trojicu súperov. Nedokázal si tak odblokovať svoju čepeľ a ku zakončeniu sa nedostal.

06:25

Zvolen dal gól!
A nebolo to zadarmo, Košičania platia drahú vstupenku — inkasujú úvodný gól. Od modrej priletel puk, na ktorý nemal Košarišťan ideálny rozhľad, preto skončil v jeho sieti. Presadil sa JOZEF TIBENSKÝ. Asistencia: Ben Betker.

06:03

Podarilo sa im to v tejto chvíli. Začína sa zvolenský kolotoč.

05:26

Oceliari poslali puk dvakrát cez všetky čiary. Rytieri zo Zvolena sa zatiaľ pred Košarišťanom usadiť nevedia.

04:39

Vylúčenie v tíme HC Košice (Juraj Majdan – 2 min., hrubosť).

04:39

Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).

04:39

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Samuel Petráš – 2 min., držanie hokejky).

04:30

Skokanovo napádanie, celé to pripomínalo situáciu z prvej minúty. Ani z tohto ale Košice nič nevyťažili.

03:48

Milý bol v súboji s Fatulom mierne odtlačený, ale všetko bolo v súlade s pravidlami. Zatiaľ tak pokračujeme v čistej hre bez vylúčení.

02:58

Nahodenie Betkera. Hostia sa ešte snažili pokračovať vo svojej aktivite, ale márne. Puk má už na čepeli Květoň, ktorý sa bude ponáhľať pred Tomeka.

02:05

Brock Trotter pomiešal puk za Tomekovou bránkou, počkal na prestriedanie svojej formácie a rozohral. Zvolenčania si následne nerozumeli a vyrobili postavenie mimo hry.

01:40

Zvolen je zatiaľ aktívnejší. Rytieri zo stredného Slovenska sa znova presunuli do pásma, aj keď teraz bol ich pohyb ľahko čitateľný.

00:58

Na opačnej strane si puk pýtal Skokan. Hokejku mal však vo vzduchu, preto si puk po ľade nespracoval. Bolo to bez zakončenia.

00:41

Drgoň musel zacúvať do obrannej tretiny, Košice napádali v dvojici. Skúsený zvolenský bek to ale urobil dobre, puk poslal o mantinel na hokejky svojich spoluhráčov a bol z toho prvý závar pred Košarišťanom. Ten puk priľahol, hra je prerušená.

00:05

Zápas medzi Košicami a Zvolenom sa práve začal. Tomáš Tomek aj Andrej Košarišťan sa zatiaľ len pozerajú pred seba, uvidíme, ktorý z nich bude musieť zakročiť ako prvý.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Růžička, Čížek (A), Cibák, Slovák, Koch (A), MIchalčin, Zeleňák — Haščák, Bortňák, Květoň — Klhůfek, Skokan ©, Rapáč — Belluš, Vrábeľ, Majdan — Jokeľ, Faith, Milý

HKM Zvolen: Tomek (Hollý) — Drgoň (A), Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný ©, Chlepčok, Fatul — Mráz, Trotter, McPherson — Thompson, Špirko (A), Tibenský — Štrauch, Petráš, Bonis — Kolenič, Halama, Marcinek

Rozhodca: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Soltész (HUN).

Vážení športoví priatelia, Tipsport liga napíše v piatok svoje 29. pokračovanie, v rámci ktorého si budú sily v Steel Aréne merať aj HC Košice a HKM Zvolen.

HC Košice vstúpi do zápasu z pozície favorita. Oceliari patria medzi celky s najlepšou fazónou, veď vyhrali štyri z odohraných piatich stretnutí. Zverenci trénera Petra Draisaitla sú však napriek tomu až na tretej priečke, keď na vedúci Slovan strácajú deväť bodov a na druhú Banskú Bystricu päť. Celkovo si ich zatiaľ Košice na svoje konto pripísalo rovných 50, a to pri priaznivom skóre v pomere 75:50.

Posledné tri zápasy Košíc:
Dukla Trenčín — HC Košice 1:2 sn
HC 07 Detva — HC Košice 2:3
HC Košice — HK Poprad

HKM Zvolen už viackrát ukázal, že je celkom, s ktorým je potrebné počítať na popredných priečkach tabuľky. A ukázať to bude chcieť aj v Košiciach. V jeho neprospech síce môže hovoriť nepriaznivá séria troch prehier v rade, naopak, pomôcť mu môže fakt, že má trojicu najlepších na dosah. Zvolenčania strácajú na Košice štyri body, to všetko pritom pri priaznivom skóre v pomere 82:68.

Posledné tri zápasy Zvolena:

HKM Zvolen — HK Poprad 3:5
HC Slovan Bratislava — HKM Zvolen 3:2 pp
HK Nitra — HKM Zvolen 4:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

HC Košice

 • Košarišťan (Škorvánek) — Růžička
 • Čížek (A)
 • Cibák
 • Slovák
 • Koch (A)
 • MIchalčin
 • Zeleňák — Haščák
 • Bortňák
 • Květoň — Klhůfek
 • Skokan (C)
 • Rapáč — Belluš
 • Vrábeľ
 • Majdan — Jokeľ
 • Faith
 • Milý

HKM Zvolen

 • Tomek (Hollý) — Drgoň (A)
 • Corrin
 • Betker
 • Maier
 • Meliško
 • Švarný (C)
 • Chlepčok
 • Fatul — Mráz
 • Trotter
 • McPherson — Thompson
 • Špirko (A)
 • Tibenský — Štrauch
 • Petráš
 • Bonis — Kolenič
 • Halama
 • Marcinek