1 : 3
(1:0, 0:2, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Je tu koniec stretnutia, v ktorom sa nám zopakoval rovnaký výsledok ako v prvom zápase týchto dvoch tímov, avšak s iným víťazom. S konštatovaním, že Slovan zdolal Banskú Bystricu 3:1 sa s vami lúčime a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek.

59:45

Registrujeme ďalšiu strelu z vlastného pásma v podaní Sersena. Tento pokus taktiež minul prázdnu bránku Banskej Bystrice.

59:35

Slovanisti vyhadzujú puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak vráti späť pred bránku Brusta.

59:20

Puk po teči brániaceho hráča Slovana vyletel mimo hraciu plochu. Hra je prerušená a nasleduje vhadzovanie pred bránkou Brusta.

58:15

Banská Bystrica využila možnosť zobrať si time-out, po ktorom ostáva Beskorowany sedieť na striedačke. Domáci so šiestimi hráčmi v poli.

58:00

Do konca záverečnej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:55

Dávid Šoltés si odsedel trest pre hráčsku lavicu, a tak je Banská Bystrica v plnom počte. Čoskoro môžeme očakávať to, že domáci kouč odvolá gólmana a začne presilová hra pre Banskú Bystricu.

56:50

Štajnoch vypálil od modrej čiari. Gólmanovi sa pred bránou snažil cloniť Matoušek, ale Beskorowany všetko videl a puk zachytil.

56:24

Slovanisti zbierajú čas za vlastnou bránkou, kde vyčkávajú na správny moment prekvapenia.

55:55

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dávid Šoltés – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

55:45

Puk sa nachádza v strednom pásme, kde si ho medzi sebou vymieňajú domáci korčuliari.

54:55

Puk po strele jedného z domácich hráčov prešiel bránkoviskom, ale tesne minul ľavú žrď Beskorowanyho bránky. To bola príležitosť!

54:10

Hra sa nám v závere stretnutia riadne kúskuje. Teraz je hra opäť prerušená po zakončení Jindřicha Abdula. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Slovana.

53:30

33:30, to je aktuálny pomer striel na bránku v podaní oboch tímov.

52:26

Domáci držia puk na vlastnej polovici klziska, čo využívajú oba celky na rýchle prestriedanie svojich radov.

51:52

Kukumberg vyhodil puk až na zakázané uvoľnenie. Pozýva tak súpera do vlastného pásma, kde sa budeme zahrávať vhadzovanie.

51:18

Hostia sa dostali do prečíslenia traja proti dvom. Nerozumeli si však pri svojej kombinácií a puk len poslušne odovzdali súperovi.

50:40

Slovan Bratislava dal gól!
Jindřich Abdul prudko vypálil z ľavej strany. Gólman puk však vyrazil len pred seba, kde sa nachádzal JAKUB URBÁNEK, ktorý svojou korčuľou usmernil puk za bránkovú čiaru. Hlavný rozhodca sa išiel ešte poradiť s videorozhodcom, ktorý gól udobril. Stav stretnutia je 1:3! Asistencia: Jindřich Abdul.

49:54

Puk sa nahádza v obrannom pásme Slovana, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.

48:17

Patrik Bačik si odsedel svoj trest, a tak sa môže zapojiť späť do hry.

48:00

Slovanisti sa až teraz oslobodili a vystriedali veľmi náročné striedanie.

47:20

Jääskeläinen zakončil z prvej, ale len do miest, kde stál Brust. Domáci udržali puk v útočnom pásme a vytvárajú si väčší tlak.

46:45

Každá štvrtá presilovka Banskej Bystrice sa končí gólom. Dnes už jednu využili, tak sa nechajme prekvapiť, či svoju štatistiku po tejto početnej výhode vylepšia.

46:17

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Bačik – 2 min., nedovolené bránenie).

46:07

Sersen tvrdo atakoval svojho súpera pri mantineli. Publikum si pýtalo vylúčenie pre Slovan. Hlavný rozhodca necháva hru plynúť bez prerušenia.

45:16

Domáci v plnom počte.

44:51

Andrej Meszároš zakončil z pravého kruhu, ale Beskorowany mal odkrytý výhľad a puk v kľude zachytil.

44:25

Slovanisti sa už usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

43:30

Lamper sa dral k dorážke po strele svojho spoluhráča. Pred sebou mal už len odkrytú bránku, ktorú však v páde nedokázal trafiť.

43:16

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gilbert Gabor – 2 min., podrazenie).

42:05

Miloš Bubela si svoj nábeh do útočnej tretiny zle načasoval, pretože sa v nej ocitol skôr ako puk. Ofsajd.

41:41

Puk majú pevne pod kontrolou domáci hráči, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú na vlastnej polovici klziska.

40:23

Pri puku bol Jindřich Andul, ale jeho strela smerovala len mimo bránky. Puk už majú na svojich hokejkách domáci korčuliari.

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme boli svedkami otočky v podaní Slovana. Bondra spoločne s Abdulom sa postarali o to, že Slovan Bratislava vedie po druhej tretine nad Banskou Bystricou 2:1. Hlásime sa po prestávke, ktorá bude trvať približne do 19:17.

40:00

39:43

Domáci hokejisti v závere stretnutia dostali súpera pod tlak. Druhá tretina sa prevdepodobne dohrá v obrannom pásme Slovana.

39:00

Do konca druhej časti ostáva jedna minúta.

38:51

Mihalik si nakorčuloval pred Brusta, kde sa pokúsil tečovať puk. Brust bol prirpavený a tento úmysel prečítal.

38:04

JINDŘICH ABDUL sa poľahky na pravej strane zbavil brániaceho hráča, prešiel medzi kruhy a následne poslal puk na vzdialenejšiu žrď a bol úspešný. Stav stretnutia je 1:2! Bez asistencie.

36:55

Jääskeläinen zakončil backhandom. Mieril to nad rameno Brusta, ktorý sa oklamať nenechal a puk zachytil.

36:23

Southorn zakončil od modrej čiary. Tento úmysel vystihol brániaci hráč, ktorý jeho strelu zblokoval.

35:35

Zigo zakončil bez prípravy. Tento pokus dokázal Beskorowany bez problémov vyraziť.

34:36

Zigo zachytil rozohrávku súpera v útočnom pásme Slovana a následne zakončil. Beskorowany včasným zákrokom nedovolil zmenu stavu.

33:45

Andrej Meszároš ihneď po vstupe na ľadovú plochu poslal tvrdým spôsobom na ľad svojho súpera. Domáce publikum si pýtalo vylúčenie, no hlavný arbiter mlčí.

33:42

Andrej Meszároš sa vracia na ľad, a tak sa pomer síl na ľade vyrovná.

32:47

Zigo ťahal puk do útočnej tretiny, odkiaľ sa rozhodol zakončiť. Puk nasmeroval len do miest, kde stál pripravený Beskorowany.

32:20

Trest pre Ivana Ďatelinku skončil a teraz nasleduje presilová hra v podaní Banskej Bystrice.

31:42

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., držanie).

30:40

Hostia nedokázali využiť krátko trvajúcu presilovku o dvoch hráčov. Miloš Bubela už prišiel z trestnej lavice podporiť svoj tím. Slovan Bratislava pokračuje v presilovej hre o jedného hráča.

30:20

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ivan Ďatelinka – 2 min., nedovolené bránenie).

29:56

Zigo sa dostal do zakončenia z dobrej pozície, ale jeho strelecký pokus len opečiatkoval domácu tyčku. Pri puku sú aj naďalej slovanisti, ktorí si vytvárajú veľký tlak.

29:19

Ziga Pance sa pokúsil o prienik pomedzi dvoch brániacich hráčov, ale proti presile bol prikrátky a o puk prišiel.

28:40

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., podrazenie).

28:25

Brejčák teraz chcel naraziť Ziga, ale absolútne mu to nevyšlo. Zigo sa šikovne vyhol tomuto súboju a Brejčák len vrazil do svojho spoluhráča. Sledovali sme pomerne komickú situáciu. Títo dvaja hráči si majú čo povedať po poslednom meraní síl týchto tímov.

27:20

Banskobystričania sa pokúsili o prienik do útočného pásma, kde ich výlet zastavil Meszároš.

26:40

Hostia sa nachádzajú v obrannej tretine, kde si medzi sebou vymieňajú nakrátko puk.

22:59

Hostia hneď z úvodu stretnutia vyrovnávajú stav stretnutia po zakončení RADOVANA BONDRU, ktorému sekundoval Jindřich Abdul. Stav stretnutia je 1:1!

20:01

Ospravedlňujeme sa za technické problémy. Problém sa budeme snažiť čo najskôr vyriešiť. Zatiaľ vám prinesieme informácie o zmenách stavu.

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú možno označiť ako pomerne atraktívnu. Videli sme jeden presný zásah a veľa ďalších šancí na oboch stranách. O jediný gólový zápis sa postaral Andrej Šťastný v závere prvej časti. Stav stretnutia po prvej tretine je 1:0! My sa vám opäť hlásime približne o 18:24.

20:00

19:39

Banská Bystrica dala gól!
Jordon Southorn zakončil od modrej čiary. Do dráhy strely vložil svoju hokejku ANDREJ ŠŤASTNÝ, ktorý tečoval puk a ten si našiel cestu až za chrbát gólmana. Domáci využívajú presilovú hru a idú do vedenia 1:0! Asistencie: Jordon Southorn, Cason Hohmann.

19:25

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Radovan Puliš – 2 min., podrazenie).

19:00

Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

17:45

Ján Brejčák si odsedel svoj trest, a tak sa môže zapojiť späť do hry.

17:30

Máme tu čas na malé štatistické okienko. Aktuálny pomer strieľ na bránku je 3:9.

17:06

Meszároš poslal poriadnu bombu na bránku. Beskorowany puk však nezachytil ideálne. Na dorážku si nakorčulovalo hneď niekoľko hráčov Slovana, ale domáci tento tlak ustáli.

16:17

Bondrovi sa puk zamotal medzi nohami, a to dáva teraz domácim priestor vyhodiť ho čo najďalej od vlastnej bránky.

15:45

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ján Brejčák – 2 min., krosček).

15:24

Máme tu prvý náznak šarvátky. Do seba sa opreli Hickmott spoločne so Sersenom. Vášne sa ukľudnili a my môžeme v zápase pokračovať ďalej.

14:10

Domáci držia puk za vlastnou bránkou, odkiaľ sa pokúsia založiť úspešnú akciu smerom dopredu.

13:45

Banskobystričania si v posledných minútach vytvorili väčší tlak, ktorý však preruší reklamná prestávka.

12:56

HC Slovan Bratislava už v plnom počte. Sily na ľade sa nám vyrovnali.

12:13

Jordan Hickmott sa už vrátil späť na ľad, a tak začína presilová hra Banskej Bystrice, ktorá bude trvať menej ako minútu.

11:46

Radovan Puliš puk netrafil ideálne. Bola z toho len strela z kategórie menej nebezpečných. Beskorowany si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok.

11:11

Čiarový rozhodca pomerne dlho avizoval, že sa Radovan Puliš nachádza v ofsajdovom postavení, ten sa však do stredného pásma nevrátil, a tak bol ofsajd posúdený ako úmyselný. Vhadzovať sa bude pred bránkou Slovana.

10:56

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., podrazenie).

10:13

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jordan Hickmott – 2 min., podrazenie).

09:18

Gumový projektil sa ocitol až pred bránkou Banskej Bystrice, kde Beskorowany hral na istotu a schoval ho pod svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravej ruke.

08:35

Puk sa nachádza na polovici Banskej Bystrice, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

07:40

Ján Brejčák vypálil smerom k bráne prudký projektil, ktorý si však nenašiel cestu medzi tri žrde.

07:12

Ďatelinka svojou prihrávkou hľadal lepšie postaveného spoluhráča, ale prihrávka bola veľmi nepresná. Puk smeruje cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

06:47

Hra je prerušená, pretože sa puk stratil niekde vo výstroji Jääskeläinena. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

06:36

Jeden z domácich hráčov sa obtočil okolo bránky a snažil sa zasunúť puk k tyčke. Brust si dal pozor a puk schoval pod svoju lapačku.

06:02

Lamper sa dostal k puku, ktorý okamžite poslal smerom k bráne. Jeho strelecký pokus dokázal Brust vyraziť do bezpečia.

05:44

Hostia v plnom počte.

04:21

Jääskeläinen zakončil spoza brániaceho hráča. K odrazenému puku si nakorčuloval Šťastný, ktorý zakončil z prvej. Pred ním stála úplne odkrytá bránka. Puk však nasmeroval len do žrde. To bola šanca!

03:44

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jindřich Abdul – 2 min., hákovanie).

03:04

Zigo prihral puk vedľa stojacemu Abdulovi, ktorí však zakončiť nestihol. Puk mu v poslednom momente vypichol z čepele jeden z brániacich hráčov.

02:16

Banskobystričania držia puk v útočnej tretine, ale nedarí sa im nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

01:38

Matoušek nemal komu prihrať, a tak zvolil možnosť zakončenia spoza brániaceho hráča. Beskorowany puk bez problémov zachytil.

01:07

Beskorowany musel zasahovať po strele od modrej čiary. Ten si na svoje konto pripíše prvý úspešný zákrok.

00:22

Brejčák narazil Ziga na mantinel, ale bolo to v rámci pravidiel, a tak sa hraje bez prerušenia.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Brejčák, Ďatelinka, Southorn, Mihalik, Cardwell, Nemčík, Fafrák, Zubák – Lamper, Hrnka, Šoltés – Jääskeläinen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč

HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Hudec, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg, Sloboda – Urbánek

Rozhodca: Snášel ml., Stano – Konc, Smrek.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 18. kolo Tipsport ligy, kde na seba narazí Banská Bystrica a Slovan Bratislava. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC 05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA:

Hokejisti Banskej Bystrice v aktuálnom ročníku Tipsport ligy figurujú na prvej priečke so ziskom 35 bodov. To sa im podarilo po desiatich víťazstvách, dvoch výhrach po predĺžení, jednej prehre po predĺžení a dvoch porážkach v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 48 gólov a len 26 inkasovali, čo z nich robí najlepší brániaci tím. Je to presne 9 zápasov, čo neprehrali. Naposledy vycestovali do silných Košíc, odkiaľ si odniesli plný bodový zisk po víťazstve 4:2.

HC SLOVAN BRATISLAVA:

Nováčik súťaže sa nachádza na druhom mieste s jednobodovou stratou na vedúcu Banskú Bystricu. Na svojom konte majú slovanisti deväť víťazstiev, tri výhry po predĺžení, jednu prehru po predĺžení a tri prehry v riadnej hracej dobe. Treba poznamenať, že slovanisti odohrali o jeden duel viac ako ich dnešný súper. Ich skóre je 53:33, čo z nich naopak robí najlepší útočiaci tím. Slovan ťahá trojzápasovú sériu víťazstiev. Naposledy si doma zmerali sily s Trenčínom, ktorý zdolali 5:3.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.