1 : 2
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Košice
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Je po zápase, dnešného víťaza určili až samostatné nájazdy a jediný z nich premenil Marcel Haščák, ktorý zabezpečil do tabuľky pre Košice dva body. Slovan si z derby zápasu pripíše na svoje konto bod jeden a o dva dni, v utorok podvečer, bude hostiť chlapcov z Liptovského Mikuláša. Košice sa lúčia so svojim početným táborom fans a odo mňa je to na dnes všetko, sláva víťazovi, česť porazenému. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak.

0:1

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.Rozhodujúci nájazd premenil Marcel Haščák.

0:1

Pance minul bránku hostí a je rozhodnuté.

0:1

Jokeľ to skúsil po ľade, Brust ho vychytal.

0:1

Zigo zvolil strelu, Košarišťan cez hokejku puk poslal za svoju bránku.

0:1

Haščák, mám pocit, že pomedzi betóny prestrelil Brusta v bránke belasých.

0:0

Žitný to skúsil na kľučku, neuspel.

0:0

Skokan zvolil strelu, Brust pravým betónom puk usmernil do rohu klziska.

0:0

Abdul tiež poslal puk len do lapačky brankára.

0:0

Belluš rovnako tak neuspel na druhej strane.

0:0

Štajnoch strelou puk poslal do lapačky Košarišťana.

0:0

Bezúch to skúsil cez kľučku, Barry puk poslal do rohu klziska.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme gól nevideli a tak o víťazovi dnešného duelu rozhodnú divákmi obľúbené samostatné nájazdy. Kto z koho? Brust vs. Košarišťan.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:58

Štajnoch po prechode modrou pálil príklepom, Košarišťan v pokľaku puk schoval medzi svojimi betónmi.

64:25

Klhúfek sa zbavil hráčov na modrej, sám korčuľoval na bránku domácich, vystrelil z medzikružia, Brust puk cez vyrážačku poslal do rohu klziska.

63:39

Jokeľ išiel sám na bránku domácich, Brust mu puk poslal späť do hry a tribúnami znelo mohutné Barry, Barry.

63:24

Žitný našiel krížnou prihrávkou Šrajnocha, ktorý z ľavého kruhu minul priestor bránky Košíc.

61:48

Klhúfek priviezol z rohu klziska puk pred bránku domácich, strelu na bránku však vyslať nedokázal.

60:46

Z pravej strany vystrelil spoza hráča v bielom drese Chovan, Brust pravým betónom puk poslal do rohu klziska.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli kvalitný hokej, Košice sa snažili hrať čo najďalej od svojej bránky, Slovan dostal výhodu presilovej hry v samom závere zápasu a pri power play vyrovnal. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 16:11.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:40

Slovan Bratislava dal gól!
Z pravého kruhu vystrelil JINDŘICH ABDUL, Matoušek clonil brankárovi a puk skončil v sieti bránky hostí. Celú situáciu ešte posúdil aj videorozhodca zápasu. Asistencie: Andrej Meszároš a Tomáš Matoušek.

58:28

Košarišťan na konci akcie domácich, keď opäť v ľahu schoval puk v bránkovisku pod svojim telom, tribúny si len povzdychli.

58:00

Brust na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:51

Za seknutie odchádza na trestnú Skokan, Slovan si zahrá presilovú hru.

57:15

Meszároš vystrelil z medzikružia, Košarišťan sa natiahol za pukom, mal ho v ľahu v lapačke, no neudržal ho, Slovan z malej skrumáže napokon nič nevyťažil.

56:07

Hra sa prelieva zo strany na stranu, Slovan hostí pod tlak dostať zatiaľ nedostal, Košice sa snažia hrať čo najďalej od svojej bránky.

54:31

Suja to vyskúšal z pravého kruhu, defenzíva domácich puk poslala na ochrannú sieť, vhadzujeme po ľavici Brusta.

53:32

Kočice vyhrali buly v pásme domácich, puk smeroval na modrú, Repe pálil z prvej príklepom, Brust opäť puk poslal späť do hry a domáci vyrazili do akcie.

50:33

Podlipnik a jeho krásna strela príklepom od modrej, Košarišťan mal odkrytý výhľad a puk bezpečne schoval vo svojej rukavici.

49:29

Meszároš nahodil zo stredného pásma puk na bránku hostí, Košarišťan ho podržal v lapačke, upokojil hru a Slovan má pásmo na vhadzovanie.

48:35

Domáci v plnom počte, Slovan stále drží nádej na bodový zisk.

48:31

Haščák vystrelil z ľavého kruhu, Brust puk vyrazil pred seba a následne zlikvidoval, Majdan sa už k dorážke nedostal.

47:40

Košarišťan hrá s pukom na hokejke za svojou bránkou, Slovan zbiera cenné sekundy zo svojho oslabenia.

46:56

Koch pálil od modrej z jej stredu, Brust puk vyrazil späť do hry, Košice držia Slovan v pásme.

46:35

Brejk hostí skončil faulom domácich, Matoušek dve minúty za seknutie, presilovka pre Košice.

46:08

Sersen pálil od modrej, puk poslal len na ochranné sklo, Slovan s pukom na hokejkách v pásme súpera.

45:35

Od modrej z jej stredu krásne vystrelil Růžička, Brust opäť cez svoj betón poslal puk späť do hry a radovať sa hráčom súpera nedovolil.

44:53

Slovan dostal Košice pod tlak, hostia sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred Košarišťana, Košice striedať nemôžu.

42:55

Jokeľ to skúsil pred bránkoviskom zo zadu na slepo, netrafil priestor bránky, Slovan pôjde vpred.

41:14

Růžička strelou od modrej z ľavej strany vyprášil Brustovi betóny, Barry poslal puk späť do hry a zakrátko Slovan vyrazil do akcie.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:50.

V druhej tretine sme videli hrať najskôr Košice, ktoré sa po krásnej akcii ujali vedenia a dlho držali taktovku hry vo svojich rukách. Slovan hral potom dve presilovky, bez využitia, no na konci tej druhej Štajnoch oprel puk o brvno hosťujúcej bránky. Slovan pritlačil Košice v závere druhej tretiny, vyrovnať sa mu však nepodarilo. Pomer striel medzi žrde v druhej časti hry 6:9.

40:00

39:32

Šedivý spoza pravého kruhu minul bránku hostí, predtým sa Slovan dostal do prečíslenia, Kukumberg sa rozhodol zakončiť, obranca hostí jeho puk zblokoval a zo šance belasých napokon nič nebolo.

38:00

Meszároš a jeho stečovaná delovka od modrej, Košarišťan mal puk v lapačke, vypadol mu, belasí sa k efektnej dorážke nedostali.

36:28

Žitný vystrelil spoza obrancu z pravého kruhu, Košarišťan pravým betónom puk poslal späť do hry a domáce tribúny sa ani teraz radovať nebudú.

35:40

Hostia v plnom počte a pri návrate Jokeľa Štajnoch z vrcholu ľavého kruhu opečiatkoval brvno bránky súpera.

35:33

Abdul z pravej strany nabil medzi kruhy Kytnárovi, Milan puk po ľade poslal mimo priestor bránky Košíc, nuž, nedarí sa domácim.

35:14

Puk sa rozhodcom v strednom pásme stratil z dohľadu, vhadzujeme pri obrannej modrej hostí.

34:48

Košice s prehľadom bránia svoje oslabenie, Slovan Košarišťana v bránke hostí ohroziť ešte nedokázal.

33:40

Nedovolené bránenie a dve minúty pre Jokeľa, presilovka pre Slovan.

33:00

Košice sa posadili na koňa a domáci tím má problém v tejto fáze hry sa s pukom kombinačne dostať cez červenú čiaru.

31:57

Prihrávka rukou v strednom pásme, vhadzujeme pri útočnej modrej domácich.

30:22

Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na vyrovnanie neprijal.

30:04

Košice opäť poslali puk von z pásma, belasým sa ani v tejto presilovke veľmi nedarí.

29:56

Puk opustil hraciu plochu, čiarový ukazuje, že to bolo s tečom, vhadzujeme po ľavej ruke Košarišťana.

29:02

Štajnoch a jeho príklep spoza ľavého kruhu bol zblokovaný, Košice poslali druhý puk von z pásma.

28:22

Za hákovanie Jendeka odchádza na lavicu hanby Koch, presilovka pre Slovan.

27:06

Košice dali gól!
Krásna akcia hostí, Haščák poslal puk medzi kruhy, vpred si ho potiahol MICHAL CHOVAN a po kľučke to zavesil pod brvno domácej bránky. Asistencie: Marcel Haščák a Juraj Majdan.

25:39

Miklík vystrelil zo spodného oblúka ľavého kruhu, Košarišťan puk poslal na druhú stranu do rohu klziska a hostia vyrazili do akcie.

25:18

Zakázané uvoľnenie hostí, striedať tak nemôžu, vhadzujeme po pravej ruke Košarišťana.

23:08

Slovan sa dostával do prečíslenia, Bačik z pravej strany hľadal na tej druhej Kytnára, nenašiel ho, do strely sa hodil umne Cibák a puk zblokoval za bránkovú čiaru.

22:22

Domáci v plnom počte, Košice svoju presilovku využiť nedokázali.

21:50

Košice vyrobili skrumáž pred bránkou belasých, čo nevyriešil Brust, v tom mu pomohli jeho spoluhráči.

21:15

Slovan so štyrmi hráčmi, Košice s pukom na hokejkách.

21:05

Hostia v plnom počte a začína ich desať sekundová presilovka o dvoch mužov.

20:38

Slovan poslal puk von z pásma, od Košarišťana začína presilovková akcia Košíc.

20:22

Za držanie inkasuje dve minúty Bačik a Slovan pôjde do trojky.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:57.

V prvej tretine sme videli hokej vo svižnom tempe a viac z hry mali hostia, Brust musel ukázať viac zo svojho brankárskeho umenia ako jeho kolega Košarišťan. Slovan hral v úvode presilovku, bez využitia. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 8:14, v druhej pokračujeme v hre štyria proti štyrom.

20:00

19:15

Je po presilovke belasých, Zigo zahral s nebezpečne zdvihnutou hokejkou a počet hráčov v poli sa nám zrovnáva.

19:05

Za držanie dve minúty pre Čížka, presilovka pre Slovan.

18:06

Meszároš a jeho puk od modrej z ľavej strany, Košarišťan ho schoval do lapačky a zmenu skóre nepripustil.

17:46

Haščák sa s pukom dostal až zoči-voči Brustovi, vystrelil švihom, Brust puk schoval vo svojej lapačke!

17:08

Čížek vystrelil od modrej z pravej strany, Suja nepríjemne pred bránkoviskom puk stočil na bránku Brusta, Barry puk poslal späť do hry.

15:31

Belluš z ľavej strany chcel na prekvapenie Brusta, Barry poslal puk do rohu klziska, Košice už ďalší puk do priestoru bránky neposlali, Slovan vyrazil do útoku.

14:54

Podlipnik to vyskúšal z pravého kruhu, puk bol zblokovaný na ochranné sklo a Košarišťan bez práce.

13:29

Košarišťan poslal puk cez betóny v rozkľaku späť do hry, keď Slovan predtým operoval s pukom v rohu klziska.

11:42

Haščák dostal diagonálnu prihrávku na ľavý kruh, vystrelil z prvej, Brust puk schoval v rukavici a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.

10:57

Brust v bránke domácich nepripustil žiadne zmeny na svetelnej kocke, vhadzujeme po pravej ruke Barryho.

10:18

Tak napokon nie, rozhodcovia oddelili kohútov od seba a v hre pokračujeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.

10:18

Košarišťan na druhej strane puk schoval v ľahu pod svoj výstroj a strhla sa nám tu šarvátka, budeme vylučovať.

10:06

Skokan krásne vystrelil z medzikružia, Brust puk poslal dole na ľad a Slovan vyrazil do akcie.

09:37

Brust cez rameno poslal puk oblúčikom za svoju bránku, bránili mu vo výhľade dvaja hráči, prekvapenie sa však nekonalo.

08:55

Hostia nezvládli prechod cez útočnú modrú a vyrobili ofsajd.

06:52

Košice striedať nemôžu, zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Košarišťana.

06:30

Hostia vyhrali buly a od modrej spoza kruhov pálil príklepom Bučko, Brust poslal puk späť do hry, ďalší Bučkov puk defenzíva domácich zablokovala.

06:25

Brust s pukom, ktorý bol viac-menej nahodený na jeho bránku, žiadne problémy veru nemal.

05:39

Hostia v plnom počte, belasí ponuku na otvorenie účtu dnešného večera neprijali.

05:06

Ďalší puk za bránkovou čiarou domácich, akciu rozohral brankár Brust.

04:33

Slovan opäť s pukom na hokejkách za vlastnou bránkou, belasí budú musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

03:55

Košice sa zmocnili puku a ten okamžite smeroval až k Brustovi.

03:39

Majdan odchádza na trestnú za podrazenie, presilovka pre belasých.

03:11

Chlapci zvolili od úvodu slušné tempo, Slovan sa teraz previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením.

02:00

Košarišťan v akcii v pokľaku kryje puk belasých, spoza kruhov to skúsil strelou švihom Kukumberg.

01:30

Štajnoch spoza kruhov poslal puk vpravo Viedenskému, Marek ho vracal späť, no bol nepresný.

00:21

Útok belasých, Bondra hľadal z ľavej strany na pravej Ziga, nenašiel ho, Slovan s pukom na hokejkách v zóne hostí.

00:01

Príjemný podvečer želám všetkým priaznivcom športu z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, domáci v bielych dresoch, hostia v tmavých farbách. V bránke domácich sa predstaví Barry Brust, v bránke súpera uvidíme od úvodu Andreja Košarišťana.

HC Slovan Bratislava:

Brust (Habal) – Bačik, Sersen ©, Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik – Bondra, Zigo, Abdul – Žitný, Viedenský, Pance – Kukumberg (A), Puliš, Matoušek – Miklík, Kytnár, Sloboda – Jendek

HC Košice:

Košarišťan (Škorvánek) – Repe, Slovák, Koch (A), Čížek (A), Růžička, Bučko, Cibák – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan ©, Belluš – Klhúfek, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Vrábeľ, Suja

Rozhodca:

Štefík, Novák – Frimmel, Gegáň.

Písal sa osemnásty apríl v roku 2012 a HC Slovan vo finále play-off prehrával 2:3 na zápasy. V tento deň privítal v šiestom zápase série HC Košice na domácom ľade a išlo o všetko. Belasí už vedeli, že ďalší ročník odštartujú v KHL, s domácou klubovou elitou sa chceli rozlúčiť ziskom majstrovského titulu. Dravecký už v úvode zápasu poslal hostí do vedenia. Bulík dokázal vyrovnať, no hostia vzápätí vsietili a opäť to bol Dravecký. Slovan vyrovnal gólom Bartánusa a po prvej tretine to bolo zmierlivo. V tej druhej najskôr poslal belasých do vedenia Harvey, aby potom kapitán Šatan pridal gólovú poistku. Košice sa nevzdávali a Homer v poslednej minúte druhej tretiny vrátil hostí do hry kontaktným gólom. To však bolo zo strany „Východniarov“ všetko. V tretej časti pridali po góle Bartánus a Buc a Slovan poslal sériu do siedmeho duelu na východ republiky. Takýto mal priebeh posledný vzájomný duel na bratislavskom belasom ľade. Aký scenár napíše duel v nedeľu podvečer dňa dvadsiateho októbra v roku 2019? A že je o duel veľký záujem, o tom svedčí predajnosť vstupeniek. Naposledy bola Aréna Ondreja Nepelu vypredaná v poslednom zápase KHL, avšak dve sezóny nazad, prvého marca v roku 2018 boli diváci zvedaví na Dinamo Minsk.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho domáceho zápasu Tipsport ligy, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub HC Košice a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.