3 : 2
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
DVTK Miškovec
Naposledy zmenené pred 4 rokmi

Zápas medzi Košicami a Miškovcom je už miulosťou. Počas predošlých 65 minút a, predovšetkým, samostatných nájazdov, sa viac darilo domácim, ktorí si po výhre v pomere 3:2 sn do tabuľky pripíšu dva body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 40:28

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim. Prajem vám pekný zvyšok večera a príjemný víkend! Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.

2:1

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice. Autorom víťazného gólu je MARCEL HAŠČÁK.

2:0

Haščákovo rýchle zápästie, 2:0, Košice sú na koni.

1:0

Harrisonov rýchly pohyb na Košarišťana neplatil.

1:0

Skokan poriadne oklamal Rajnu a je prvým úspešným exekútorom!

0:0

Rodman zakončil do Košarišťanovej lapačky.

0:0

Bezúch si chcel rozpohybovať Rajnu, zakončil vedľa bránky.

0:0

Reszegh nepremieňa.

0:0

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie tento zápas nerozlúsklo. Nasleduje krátka úprava ľadovej plochy a samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:20

Haščák zakončil do obetavého obrancu. Posledných 40 sekúnd predĺženia a košickej presilovky.

63:57

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Kyle Beach – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

Oddychový čas domácich.

63:57

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Kyle Beach – 2 min., držanie hokejky).

63:26

Haščák si puk prikryl telom, otočil sa a zakončil bekhendom. Miklós Rajna to čakal, betón nechal na ľade a pohodlne strelu vytlačil k mantinelu.

62:40

Oba celky striedajú počas hry. Hrá sa rýchly hokej bez zbytočných prerušení.

62:03

Šance sa striedajú na oboch stranách. Košice vyslali dobrú strelu, puk však tesne preletel ponad miškoveckú bránku.

61:30

Belluš chcel rozohrať do strany, našiel len súpera. Miškovec mal následne k dispozícii prečíslenie dvoch proti jednému, Magosi Košarišťana neprekonal.

61:02

Už to neplatí. Ross sa dostal pred Košarišťana, ktorému puk vypadol. Ross sa to ešte snažil využiť niekoľkými pichnutiami, nepodarilo sa mu to.

60:50

Pri puku je zatiaľ Miškovec, ale drží sa len pri vlastnej bránke.

60:10

Predĺženie sa odohrá vo formáte troch proti trom, ktorý je pre divákov mimoriadne atraktívny. Budeme zvedaví, ktorý z celkov sa s množstvom voľného priestoru vysporiada lepšie.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny o víťazovi nerozhodli, na rad príde 5-minútové predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:56

Po Bellušovej aktivite to v hale len tak zhučalo. Oceliari puk takmer pretlačili do siete, ale Rajna sa postaral o to, že ostal stáť ešte pred bránkovou čiarou.

59:48

Ešte sa dočkáme jedného vhadzovania pred bránkou Rajnu.

59:30

Posledných 30 sekúnd, posledná košická aktivita.

58:50

Majdan posunul Klhůfkovi, ten z veľkého uhla Rajnu neprekvapil. Bol by to poriadne lacný gól, ktorý by šiel na konto miškoveckého gólmana.

58:20

Posledných sto sekúnd tretej tretiny. Puk bol zašliapnutý pri mantineli, ale hlavný arbiter stál blízko a celú situáciu mal pod kontrolou. Hru tak nechal plynúť.

57:55

Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte. Ak ešte niekto v riadnej hracej dobe inkasuje, s najväčšou pravdepodobnosťou prehrá.

57:25

Dudás pomiešal na čepele v hĺbke miškoveckej defenzívy. Košice tam puk niekoľkokrát dobre poslali a úspešne sa tak bránia.

56:57

Puk letí cez všetky čiary až k Rajnovi.

56:40

Hostia majú ideálnu príležitosť na to, aby sa po druhýkrát v zápase ujali vedenia. Dobre to vedia, a tak pália zo všetkých uhlov. Beauviller volil zakončenie z pravej strany, neuspel.

56:20

Gözov pokus od modrej čiary, Miškovec po ňom prišiel o možnosť hrať v útočnom pásme. Oceliari hru dobre vytesnili do bezpečnejšej zóny.

55:53

Vylúčenie v tíme HC Košice (Patrik Koch – 2 min., podrazenie).

55:53

Belluš vletel do súpera s úmyslom zobbrať mu puk, nepodarilo sa mu to. Na opačnej strane následne opustila košická bránka svoje miesto. Vylučovať sa bude na strane Oceliarov.

55:04

Rajna pristavl puk Vandanemu, ktorý mal veľké problémy s jeho vyvezením do stredného pásma. Oceliari tak mohli naďalej kombinovať pred bránkou súpera, aj keď tam toho veľa nevymysleli.

54:21

Oddychový čas hostí.

54:15

Haščák zakombinoval s Chovanom, aby sa napokon puk dostal na modrú čiaru. Odtiaľ priletelo nekompromisné, ale zároveň aj nepresné zakončenie. Cinknutie na plexiskle počula celá hala.

53:20

A platí to aj teraz. Rajna prikryl, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

53:06

Košice prebrali iniciatívu. Klhůfek chcel trochu naivne puk prestrčiť spoza bránky pomedzi dvoch brániacich hráčov, ale Oceliari v pásme ešte ostali.

52:49

Rajna sa rozhodol prikryť pred Jokeľom. Nasleduje komerčná prestávka.

52:10

Repe prenechal puk Bellušovi, ktorý urobil veľký oblúk a skúsil to zápästím. Pálil ale len do priestoru, v ktorom stál Mklós Rajna.

51:26

S Košičani nehral postranný arbiter, ktorý svojou korčuľou pristavil puk hosťom. Aj o tomto je však hokej. Miškovec to využil na prechod do pásma a pomerne jednoducho získal vhadzovanie pred Košarišťanom.

50:30

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bálint Magosi – 2 min., filmovanie pádu).

50:30

49:56

Hra stratila na tempe, pri puku je Miškovec.

49:06

Miškovec dal gól!
Oceliarov sme chválili za hru v oslabení, nápokon im to však nepomôže v ničom. Po návrate Bortňáka sa totiž presadil KYLE BEACH, a tak je znova vyrovnané. Asistencie: Francis Beauviller, Davis Vandane.

49:01

A znova sa Košice oslobodili. Navyše, Suja si puk prikryl telom, a tak dokázal aj vypáliť. Nanešťastie pre Oceliarov nepresne.

48:30

Miškovec je usadený v pásme, zatiaľ hrá len popri mantineloch.

47:52

A je z toho ďalšie vyhodenie. Teraz už budú oba celky striedať.

47:30

Majdan zachytil puk rukavicou, položil si ho na ľad a poslal ho ďaleko od bránky Andreja Košarišťana. Oceliari sa v úvode oslabenia dobre bránia.

46:59

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dalibor Bortňák – 2 min., podrazenie).

46:40

Nasleduje komerčná prestávka.

46:06

Košičania zrýchlili a vytvorili si prečíslenie troch proti dvom. Prihrávka na Suju medzi kruhy bola myslená dobre, ale zrealizovaná už horšie. Suja si puk musel prikopnúť, preto zakončiť nestihol.

45:58

Oba celky hrajú v plnom počte. Priestor aj pre Miškovec.

44:26

To bolo nebezpečné! Na pravej strane ostal nepokrytý pravdepodobne Bezúch. Ten inkasoval prihrávku, po ktorej to skúšal z prvej. Nebolo to však gólové zakončenie.

44:03

Krásne kombinácie Oceliarov, práve teraz by to chcelo streľbu. Maďari boli pred bránkou rozostúpení, no domáci celok to nevyužil.

43:30

Košičania sa dostávali do tlaku, volili viacero dobrých zakončení. Do posledného vložil svoju čepeľ Beach a puk tak aspoň zrazil na ochrannú sieť.

42:52

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nicholas Ross – 2 min., držanie).

42:30

Sekundy plynú od úvodu tretiny pomerne rýchlo, Miškovec sa stále k ničomu nedostal. Dudás teraz musel počkať na dostriedanie svojej formácie.

41:57

Na opačnej strane tak z pomerne veľkého uhla zakončoval Belluš. Pravá ruka Rajnu bola v pohotovosti a puk zneškodnila. Hralo sa následne za bránkou ľadových medveďov.

41:49

Puk sa dostal k Reszeghovi, ktorý mierne spomalil a posunul ho na pravú stranu. Miškovec sa po nej síce dostal do pásma, ale od mantinelov sa odlepiť nedokázal.

40:20

Začala plynúť záverečná tretina. Budeme zvedaví na to, čo ešte Košice spolu s Miškovcom počas týchto dvadsiatich minút hry predvedú.

40:01

Siréna v Steel Aréne priniesla jasný verdikt — koniec druhej tretiny. Celky si teraz pôjdu odpočinúť, o 18 minút budeme pokračovať za stavu 2:1.

Pomer striel po 2. tretine: 27:14

Tretia tretina sa začne približne o 19:14.

40:00

39:26

Záverečné sekundy patria, podobne ako na konci prvej tretiny, košickým Oceliarom. Tí robia všetko pre to, aby šli do šatne s dvojgólovým vedením. Prekonať Rajnu po tretíkrát sa im ale nedarí.

38:16

Posledné dve minúty druhej tretiny.

37:33

Naivný ťah zo strany hostí, tí sa vystavili úplne jasnému postaveniu mimo hry.

36:43

Repe zakladal jednu z mnohých košických akcií. Táto však bola mimoriadne nebezpečná, na jej konci totiž Bortňák zakončoval z ideálnej gólovej pozície. Tentokrát z toho ale presný zásah nebol.

36:00

Presne štyri minúty pred pauzou prišlo zakázané uvoľnenie Miškovca, vhadzovať sa bude po ľavici Miklósa Rajnu.

35:40

Už to ale počas presilovky nestihli. Sekundy plynú v tejto časti zápasu poriadne rýchlo, Oceliari stále tesne vedú.

35:10

Až teraz sa domáci nasťahovali pred Rajnu.

34:15

Výborná hra hostí. Bolo z toho nielen vyvezenie puku, ale aj jeho kontrolovanie a následná šanca, v ktorej sa ocitol János Vas. Oceliari túto presilovku absolútne nezvládajú.

33:25

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bence Szirányi – 2 min., hákovanie).

33:13

Ľadové medvede z Miškovca si však dali tentokrát veľký pozor a súpera k ničomu nepustili. Nasleduje komerčná prestávka.

32:58

Košičania sú stále pred bránkou súpera.

31:51

Košice dali gól!
Na druhej strane prišla aktivita Košíc, pri ktorej si Steel Aréna doslova vymodlila gól. Vyzeralo to nenápadne, no JURAJ MILÝ sa napokon predsa len teší zo zápisu medzi úspešných strelcov. Asistencie: Tomáš Slovák, Jakub Cibák.

30:57

Zaujímavý pokus Vasa. Ten počítal s odrazom puku, presunul sa k žrdi a vypálil z uhla. Košarišťan bol ale nalepený na konštrukcii, a tak nemal puk do siete kade prepadnúť.

29:52

Oceliari sa natlačili pred Rajnu, ktorý nemal puk vo svojej moci. Všemožne sa tam snažili dotlačiť hrací predmet až do siete, nepodarilo sa im to.

29:40

Postupná košická akcia na štyri prihrávky konší nepresnou strelou. Oba celky sa teraz rozhodli striedať počas hry.

28:35

Hostia sa to rozhodli zmeniť a Košarišťana prekvapili rýchlou strelou. Puk ešte domácemu brankárovi vypadol priamo pred bránkovisko, ale napokon to sám vyriešil a hokejkou ho poslal k mantinelu.

28:07

Bučko puk nastrelil k mantinelu, tam ho dokorčuľovali hostia. Ťažko sa teraz hľadajú nejaké zaujímavejšie momenty, hra je príliš statická.

27:30

Nasleduje komerná prestávka. Po nej sa bude hrať pred Rajnom.

26:49

Kyle Beach sa snažil zrýchliť a vytvoriť tak prečíslenie Miškovca. Narazil však na prekážku v podaní Kocha, ktorý ho o puk veľmi rýchlo pripravil.

25:53

Kochov pokus o rýchle prenesenie hry, je z toho zakázané uvoľnenie.

25:30

Oceliari sa usadili pred Rajnom. Domáci sú zatiaľ aktívnejší, ale nedokážu z toho vyťažiť prakticky nič. Naopak, často sú vytláčaní mimo streleckých pozícií.

24:14

Košičania sa dožadovali vylúčenia jedného z hostí, arbitri sa ešte šli medzi sebou poradiť. Pomer hráčov na ľadovej ploche sa ale tentokrát meniť nebude.

23:44

Jakub Cibák si pomohol mantinelom, vďaka čomu sa Košice dostali do útočného pásma. Druhá tretina je však zatiaľ nemastná-neslaná a neprináša žiadne šance. Platilo to aj teraz.

23:05

Zakázané uvoľnenie Oceliarov. Vhadzovať sa bude po pravici Andreja Košarišťana.

22:43

Koch bol vyčerpaný, potreboval striedať. Jeho spoluhráči ale pokračovali smerom dopredu. Každopádne, pred Miklósom Rajnom toho veľa nevymysleli.

22:02

Oba tímy hrajú v plnom počte.

21:30

Už to neplatí. Oceliari si v defenzíve súpera postupne rozobrali a puk dostali až k Chovanovi, ktorý to skúšal zápästím. Tento puk v sieti neskončil.

20:38

V úvode oslabenia sa Miškovec bráni viac než dobre. Oceliari sa zatiaľ k zakončeniu nedostali, navyše, hrá sa za ich bránkou.

20:15

Prostredná časť riadnej hracej doby práve začala plynúť. Veríme, že nás čaká ďalších 20 minút divácky atraktívneho hokeja plného šancí na oboch koncoch ľadovej plochy.

20:01

Prvá tretina je na konci. Celky z opačných strán slovensko-maďarskej hranice do šatní odchádzajú za priebežného stavu 1:1.

Pomer striel po 1. tretine: 15:8

Druhá tretina sa začne približne o 18:26.

20:00

19:59

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nicholas Ross – 2 min., krosček).

19:30

Ešte snaha Haščáka, ten puk bol zblokovaný defenzívou.

18:30

V tej predposlednej si Košice vypracovali dobrú čancu, ale Miklós Rajna predviedol kvalitný zákrok lapačkou a puk do siete prepadnúť nenechal.

17:55

Skokan je už na ľade, táto presilovka ostáva nevyužitá. O malý moment začne plynúť záverečné dve minúty prvej tretiny.

17:18

Píska sa postavenie mimo hry v košický neprospech.

17:03

Hostia boli znova pred Košarišťanom, ale dlhú trvácnosť tam nemali. Miškovec sa tlačil k mantinelom, no tieto priestory domáci výborne pokryli.

16:40

Miškovec sa držal v pásme. Z pravej strany to skúšal dvakrát Reszegh, ale ani jedno jeho zakončenie gólové parametre nemalo. Teraz sa už Oceliari oslobodia.

15:55

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dávid Skokan – 2 min., nedovolené bránenie).

15:17

Košičania sú pri chuti. Priestor medzi kruhmi si teraz vypracoval Patrik Koch, ktorý volil po vzore Haščáka rovnakú strelu. Opäť to malo letieť pomedzi betóny, ale tentokrát ich Rajna včas sklepol.

14:50

No a tak často skloňované meno počas tejto presilovky predsa len vyrovnáva. MARCEL HAŠČÁK dostal prihrávku na ľavú stranu, skúsil to strelou švihom a puk preskackal až do Rajnovej siete. 1:1. Asistencie: Jurij Repe, Michal Chovan.

14:20

Teraz to už myslel Haščák strieľanou prihrávkou priamo k žrdi omnoho lepšie. Miškovec mal šťastie, že ten puk napokon prepadol až k mantinelu.

13:37

Haščák si nakorčuľoval medzi kruhy, kde mal veľa priestoru na zakončenie. Napokon zamieril tragicky a trafil len plexisklo. Košice však ostanú v pásme.

13:08

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (David Rodman – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

12:59

Szirányimu nevyšla prihrávka podľa predstáv, čo sa Oceliari snažili využiť. Neúspešne, za bránkou Miškovca sa k puku nedostali. Nasledovať bude komerčná prestávka.

11:50

Oba celky hrajú v plnom počte.

11:49

Skokan držal puk za Rajnom, už zo hostia nestihnú.

11:06

No a trávia tam niekoľko desiatok sekúnd, ale zatiaľ je to bez lepšieho zakončenia. Celkovo zatiaľ strieľa Miškovec počas tejto presilovky veľmi málo.

10:21

Dobré napadanie košickými obrancami, Rodman musel puk zaniesť až do obranného pásma Miškovca. Odtiaľ sa hostia budú chcieť presunúť pred Košarišťana.

09:50

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dalibor Bortňák – 2 min., hákovanie).

09:50

Košičania so snahou o vyrovnanie. Skokan stratil puk, jeho spoluhráči ho ale pred Rajnom udržali. Bol z toho dlhý pobyt pri mantineloch, odkiaľ padajú góly skutočne len sporadicky.

08:02

Pokus od modrej čiary bol ešte zblokovaný, ale Miškovec sa k puku dostal opäť. Z pravej strany tak prišlo zakončenie FRANCISA BEAUVILLERA, ktoré Košarišťan pokryť nedokázal. Asistencia: Nicholas Ross.

07:50

Úspešný zákrok Košarišťana, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

07:48

Už to neplatí. Hostia si puk niekoľkokrát dobre posunuli. Od Vandaneho sa dostal až ku kapitánovi Vasovi, ktorý to skúsil krížnou strelou. Neuspel.

07:01

Košičania sa dvakrát dobre oslobodili. Miškovec bol zatiaľ v pásme len pri vhadzovaní.

06:33

Vylúčenie v tíme HC Košice (Dávid Skokan – 2 min., zdržiavanie hry).

06:33

06:11

Dudás využil svoje centimetre na fyzickú hru pred bránkou, odkiaľ vytlačil jedného z domácich korčuliarov. Košiciam tak znemožnil strieľať.

05:26

Vandane zakorčuľoval s pukom do stredného pásma. Nemal inú možnosť, jeho spoluhráči sa azda 20 sekúnd nevedeli sformovať pred Košarišťanom. Navyše, Miškovec chcel striedať.

04:34

Hosťujúca defenzíva sa pred Rajnom rozostúpila, to by sa diať nemalo. Každopádne, puk teraz zapadol priamo do lapačky maďarského gólmana.

04:10

Pekná akcia domácich. Tí si dovolili viacero kľučiek, po ktorých puk smeroval medzi kruhy. Maďari ho ešte vytesnili k čiare, kam si z druhej vlny nakorčuľoval Bučko. Jeho strela skončila na zadnom mantineli.

03:01

Šanca aj pre Košice. Dávid Skokan bol už v páde, napriek tomu ale spoza obrancu dokázal vystreliť. Rajna s tým nepočítal, preto môže byť rád, že puk medzi tri žrde napokon nezamieril.

02:28

Szirányi čakal na pohyb Oceliarov, napokon to ale nevyriešil vôbec dobre. Puk totiž posunul práve im a mal šťastie, že ich nevyslal do vážnejšej šance.

01:48

Belluš poklepal po ľade, na puk čakal medzi kruhmi. Maďarská defenzíva si to všimla, priestor výborne vykryla a súperovi zakončiť nedokázala.

00:53

Oveľa vážnejšie to bolo na opačnej strane. Košičania si v defenzíve nerozumeli, vyrobili chybu a to znamenalo únik pre Beacha. Ten v dobrej pozícii Košarišťana neprekonal.

00:20

Rýchle zakončenie Marcela Haščáka. Bolo to skôr také nahodenie z uhla, ale Rajna musel puk pohladiť a pripísať si úspešný zákrok.

00:06

Úvodné buly bolo pre Oceliarov víťazné. Ľadové medvede z Miškovca na čele s gólmanom Miklósom Rajnom by tak mali čeliť ich otváracej útočnej akcii.

00:01

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Růžička, Repe, Bučko, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan ©, Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja (A), Jokeľ

DVTK Miškovec: Rajna (Adorján) — Dudás, Ross (A), Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Láda — Reszegh, Vas ©, Beach — Magosi (A), Galanisz, Rodman — Miskolczi, Harrison, Beauviller — P. Kiss, Lövei, Ritó

Rozhodca: Kalina (SVK), Rencz (HUN) — Jobbágy (SVK), Kis-Király (HUN).

Spolu s koncom pracovného týždňa je na pláne ďalšie — v poradí už deviate kolo Tipsport ligy. Jeho súčasťou je tiež zápas hraný v košickej Steel Aréne, kde domáci HC Košice vyzve na súboj DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Favoritom stretnutia bude HC Košice — minimálne papierovo. Oceliari zatiaľ len ťažko hľadajú premožiteľa, veď vyhrali šesť zápasov a prehrali len dva. V prospech Košíc môže hovoriť aj ich výborná bilancia z predošlých dvoch stretnutí, dvanásť strelených k ani jednému inkasovanému gólu. Aj to je dôvodom, pre ktorý majú Oceliari najlepšiu defenzívu v súťaži a zároveň (spolu s Popradom) aj najproduktívnejší útok. Navyše, Košičania budú chcieť na vlastnom ľade nepochybne potvrdiť fakt, že na prvom mieste tabuľky sú zaslúžene.

Posledné tri zápasy Košíc:
HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 3:0
HK Nitra — HC Košice 0:9
MAC Újbuda — HC Košice 5:1

Ani DVTK Jegesmedvék Miškovec ale kožu v žiadnom prípade lacno nepredá. Prehral síce ostatné dva zápasy, stále sa však drží na peknom šiestom mieste. To mu patrí so ziskom 12 bodov a skóre 20:18. Dôležité je pritom povedať, že „Čierny Peter“ súťaže to na favoritov vie. V aktuálnom ročníku už zdolal Zvolen aj Banskú Bystricu, no a pridal aj výhry nad húževnatými Michalovcami či Liptovským Mikulášom.