4 : 3
(1:1, 2:2, 1:0)
Švajčiarsko
Naposledy zmenené pred 5 rokmi

Mladí Slováci to zvládli a vynútili si tretí zápas v minisérii o záchranu! O všetkom rozhodlo premenené trestné strieľanie Maxima Čajkoviča v čase 57:32. Tretí zápas v súboji o záchranu sa odohrá zajtra od 15:30 SEČ.

58:29

Helvéti odvolávajú brankára Henauera a posielajú do hry o jedného korčuliara navyše!

57:32

Slovensko dalo gól! MAXIM ČAJKOVIČ udržal nervy na uzde a z trestného strieľania prekonáva Andriho Henauera v bráne Švajčiarska!

57:32

Slovensko získava trestné strieľanie! Dôvodom je držanie protihráča v podaní Inakiho Baragana!

54:48

Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., hákovanie).

50:03

Vylúčenie v tíme Slovensko (Lukáš Škvarek – 2 min., hákovanie).

43:09

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Cédric Fiedler – 2 min., nedovolené bránenie).

40:01

Dvadsať minút bohatých na góly posúva hádanku o záchrane do poslednej časti hry. Žiadna z krajín sa nedostala do výhody viac ako o gól, pričom Slovensko zase raz inkasovalo v posledných sekundách pred sirénou.

Tretia tretina sa začne približne o 21:28.

40:00

38:45

Švajčiarsko dalo gól!
Ďalší neskorý zásah na konci tretiny. Tentoraz sa situácia z konca prvej časti hry vymenila, puk za Kozla usmernil z ani nie troch metrov GAÉTAN JOBIN po prihrávke Dählera.

Asistencia: Ronny Dähler.

31:57

Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., podrazenie).

29:59

Slovensko dalo gól! Skvelé obdobie pre našich chlapcov, LUKÁŠ ŠKVAREK nadviazal na Krajča a dostávame sa späť do vedenia sekundu pred polovicou stretnutia! Aj tento náš gól prišiel po koncovke tesne spred brány.

Asistencie: Ján Lašák, Juraj Eliaš.

28:35

Slovensko dalo gól! Švajčiari sa dlho netešili, SAMUEL KRAJČ vyrovnáva stav vo veľmi krátkom čase. Skvelá orientácia nášho krídelníka v okolí bránkoviska.

Asistencia: Martin Chromiak.

25:56

Helvéti sa prvý raz ujímajú vedenia. Autorom gólu na 1:2 z nášho pohľadu je JOEL SALZGEBER, ktorý strieľa gól z bezprostrednej blízkosti.

Asistencia: Bastian Guggenheim.

21:43

Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., sekanie).

20:41

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Joel Salzgeber – 2 min., hákovanie).

20:01

Slovensko bolo blízko k udržaniu vedenia, avšak na gól Valiguru reagoval tri sekundy pred odchodom do kabín Dähler. Švajčiari sú späť v hre, zásah na 1:1 ich psychicky posadí na koňa.

Druhá tretina sa začne približne o 20:32.

20:00

19:57

To snáď nie je možné. Do konca tretiny zostávali tri sekundy, keď sa puk zastavil v sieti našej brány. RONNY DÄHLER je tým šťastným mužom, ktorý bol na konci akcie, zakončenie prišlo zhruba tri metre od bránkoviska.

Asistencie: Gaétan Jobin, Jannik Canova.

09:26

Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Golian – 2 min., podrazenie).

02:17

Slovensko dalo gól! Výborná správa! Síce to už bolo mimo presilovky, ale ADRIÁN VALIGURA prekonáva švajčiarsku obranu strelou z pravého kruhu! Slovensko získava dôležité vedenie.

Asistencia: Artur Turanský.

00:06

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Yves Stoffel – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

00:01

Z technických dôvodov vám z tohoto zápasu budeme prinášať iba informácie o kľúčových momentoch. Ďakujeme za pochopenie.

00:01

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan, Gajdoš, Lavička, Kňažko, Mudrák, Golian, Hlaváč, Beňo – Mrázik, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Krajc – Turanský, Jellúš, Valigura – Škvarek, Eliáš, Lašák

Švajčiarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont, Fiedler, Pezzullo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Rubanik, Ugazzi – Stoffel, Salzgeber, Knak – Dähler, Canova, Jobin – Zürcher, Schläpfer, Fuss – Marchard, Valenza, Bardh

Rozhodca: Brannare, Hejduk – Badyl, Kilian.

Boje o záchranu sa hrajú na dve víťazné stretnutia. Švajčiarsko samozrejme vyhráva po štvrtku 1:0, Slovensko tak musí dnes vyhrať, inak sa minimálne na rok ocitne o kategóriu nižšie. V prípade našej dnešnej výhry sa bude hrať aj tretí zápas, ktorý je naplánovaný na zajtra od 15:30.

PRVÝ ZÁPAS O ZÁCHRANU

Už v tretej minúte sme vyhrávali po zásahu Sojku, z našej strany to bol ale posledný príspevok do streleckej listiny. Švajčiari do prestávky otočili výsledok na svoju stranu po trefách Schlaepfera a Stoffela. Po zmene strán sa presadil Canova, ktorý 72 sekúnd pred koncom celého duelu upravil strelou do prázdnej brány na konečných 4:1 pre Helvétov.

ŠVAJČIARSKO 18

Helvéti v základnej skupine ani raz nevyhrali za tri body. Vylámali si zuby na Kanade, Česku a Fínsku, ktoré ich zdemolovalo po výsledku 12:0. Proti Bielorusom podali azda najlepší výkon, ale po skvelom začiatku, kedy v 15. minúte viedli 3:0, napokon „utrpeli“ víťazstvo 5:4pp.

SLOVENSKO 18

Naši hráči majú za sebou najhorší šampionát za posledné dva roky. Zverenci trénera Viliama Čacha nielenže nezískali v skupine ani bod, ba dokonca mali najslabší útok spomedzi všetkých tímov, keďže dokázali streliť len deväť gólov. Pre nás bol kľúčový súboj s rovesníkmi z Lotyšska, ktorý nám vôbec nevyšiel. Nakoľko to bolo posledné zápolenie v rámci skupiny, nič iné ako boj o záchranu sa ani nedal čakať.

Vážení fanúšikovia hokeja, vitajte pri sledovaní druhého zápasu o udržanie sa v najvyššej kategórii majstrovstiev sveta do 18 rokov.

Slovenskí hokejisti padli do týchto nepopulárnych bojov a dnes musia bezpodmienečne vyhrať, aby sa vyhli zostupu.

Stretnutie sa začne o 19:30.