1 : 2
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 5 rokmi

Zaznamenali sme druhú výhru v príprave na MS. Dnes sme zdolali Rakúsko 2:1 po samostatných nájazdoch. Najbližšie nás v dvojzápase čakajú Česi.

1:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.
Rozhodujúci samostatný nájazd premenil MARIÁN STUDENIČ.

Samostatné nájazdy začínajú.

Viac priestoru na ľade nám vyhovovalo, v predĺžení sme boli aktívnejší, no gól nepadol a tak nás o malú chvíľu čakajú samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:23

Rosandič a jeho individuálna akcia, trafil však len do stredu brány.

63:23

Hofer dostal veľa priestoru a preveril Hudáčka nepríjemnou strelou, no náš gólman si poradil.

63:06

GÓL NEPLATÍ.

63:06

Bondra a jeho strela spoza Baumgartnera, naši už dvíhali ruky po tom, čo Buc z dorážky dostal puk do siete, no zrejme to bolo nedovoleným spôsobom, konkrétne vysokou hokejkou. Situácia je posudzovaná videorozhodcom.

62:07

Prihrávka na Fehérváryho do jazdy, Jakubitzka vytlačil Fehérváryho, ktorý následne vrazil do bránky.

61:48

Bakoš to skúsil sám, ale bránu minul.

61:25

Voľný Haudum pred Hudáčkom, aj my sme mali šťastie.

61:14

Studenič tvrdo vystrelil a ohrozil Kickerta, ktorý zasiahol na dvakrát.

60:10

Veľkú šancu v úvode predĺženia mal Špirko, no ani jemu sa nepodarilo skórovať.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Kto by to bol povedal, že tento zápas dospeje až do predĺženia. No deje sa tak, o malú chvíľu sa bude pokračovať v hre 3 na 3.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

58:33

Puliš dobre našiel Svitanu, ktorý strieľal už z veľkého uhla, bránu netrafil, Kickert omylom posunul bránu, takže hra je prerušená.

57:46

Grman zle trafil puk, Rakúšania získavajú cenné sekundy v našom obrannom pásme.

57:11

Fehérváry nabil Sersenovi, ktorý strieľal z prvej, Kickert puk vyrazil, pred bránou bol Sukeľ pripravený na dorážku, ale bol aj dobre bránený, takže gól sa nám streliť nepodarilo ani tentokrát.

56:26

Zbytočne dlho váhame a nestrieľame, Rakúšania už hrajú vo štvorici, vystihli Bakošovu prihrávku a vyhadzujú puk.

55:48

Bakoš to zobral na seba, ale opäť mal Kickert odkrytý výhľad a puk nevyrazil.

55:13

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., hákovanie).

54:50

Koch neváhal a strieľal z prvej, pred bránou ale nebol nik na dorážku a Kickert puk vyrazil.

54:14

Vylúčenie v tíme Slovensko (Svitana – 2 min., hrubosť).

54:14

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Haudum – 2 min., hrubosť).

54:14

Prehustili sme priestor pred Kickertom, ale puk je v jeho moci. Následne vznikla drobná šarvátka.

53:52

Rosandič na útočnom výlete, pretláčal sa až do zakončenia z pravej strany.

52:41

Maier voľný pri ľavej Hudáčkovej tyčke, smeroval na neho puk, ktorý končí na Hudáčkovi.

51:55

Vysoké napádanie Rakúšanov nám robí problémy a tak je to z našej strany skôr na náhodu, ako nejaké oku lahodiace kombinácie.

50:36

Hudáček má čoraz viac práce, čo nevidíme radi. Akoby sme postupom času útočili čoraz menej.

49:56

Rakúšania sa tlačili pred Hudáčka, puk sa tam poodrážal, no neinkasovali sme, zase až taká nebezpečná situácia tam nevznikla. Zle sa ale pozerá na Ďalogu, ktorý je na ľade a drží sa za chrbát, je pri ňom lekár.

49:05

Ganahl sa už už dostával do šance, dobre ho vytláčal Fehérváry, takže Ganahl nemal ideálnu príležitosť zakončiť.

48:28

Prihrávka na Lišku vo vlastnom obrannom pásme nevyšla, čo vytvorilo šancu pre Jakubitzku, Hudáček pozorný, skryl puk v lapačke.

47:28

Puliš sa snažil prejsť cez posledného brániaceho hráča, napokon vymyslel šikovnú prihrávku na Svitanu do strany, ktorý vyskúšal pozornosť rakúskeho gólmana.

46:23

Studenič si stiahol puk, pred bránou bol Kytnár na okamih voľný, nepodarilo sa mu prekonať Kickerta.

45:28

Niečo vyše 5 minút tretej tretiny máme za sebou, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa chystali nastrieľať Rakúšanom niekoľko gólov a rozhodnúť.

44:15

Kickert si zachytal po zakončení Svitanu aj strele Rosandiča.

43:19

Studenič si hneď po naskočení na ľad pýtal puk, ale bol už z amodrou čiarou, pískal by sa ofsajd, tak volíme radšej prihrávku dozadu.

42:41

Snažíme sa hrať aktívne a napádať, čo sa nám vcelku darí. Na Hudáčka nesmerovala v tejto presilovke ani jedna strela.

41:43

Podarilo sa nám vyhodiť puk cez všetky čiary a následne sme zachytili rozohrávku Rakúska už v strednom pásme.

41:12

Vylúčenie v tíme Slovensko (Studenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:40

Prihrávka na ľavé krídlo na Puliša, ale do šance sme sa nedostali, strácame puk.

40:01

Trápime sa, hra z našej strany nie je ideálna. S Rakúšanmi po dvoch tretinách len remizujeme 1:1. Gól v prostrednej časti hry dával v 25. minúte Zwerger. Tréner Craig Ramsay bude mať svojím zverencom počas prestávky čo povedať. Verme, že v tretej tretine predvedieme oveľa lepší výkon a prejaví sa to aj na výsledku.

Tretia tretina sa začne približne o 19:17.

40:00

38:43

Urobili sme chybu, opäť sme nechali osamoteného hráča súpera korčuľovať na našu bránu, na naše šťastie sme ani tentokrát neinkasovali.

37:46

Grman nahodil puk na bránu, konečne to skúšame s častejšou streľbou a s následnými dorážkami, no zatiaľ nám tam nič nepadá.

36:48

Prihrávka medzi kruhy našla len rakúske hokejky, domáci tím to využíva na prechod do našej tretiny, kde sa o puk bojuje pri mantineli.

36:23

Rosandičova strela nebola prudká, ale skončila na žŕdke!

35:22

Fehérváry strieľal na bránu, kde bolo husto, Kickert len vyrazil pred seba, kde bol pripravený Kytnár, ale puk do siete nedostal.

34:24

Čajkovský urobil veľkú chybu na modrej, Zwerger v oslabení korčuľoval sám na našu bránu, trafil na naše šťastie Hudáčkov betón!

33:36

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., podrazenie).

33:25

Sersen pálil bez prípravy, Kickert mal odkrytý výhľad, napokon ani zasahovať nemusel, keďže strela medzi tri žrde nemierila.

32:46

Chovan dobre potiahol puk, obkrúžil bránu, prihral Ďalogovi, ktorý mohol strieľať, ale zaváhal, prihrával dozadu Kochovi, ale jeho strela bola zblokovaná. Preváhali sme vhodný moment.

31:41

Bránime sa, puk je na rakúskych hokejkách. Toto nevidíme radi, snaží sa to zmeniť Puliš, ale cez dvoch hráčov neprešiel.

30:51

Bondrovi sa po náraze do mantinelu ťažšie vstáva z ľadu, ale bude v poriadku. Nevylučuje sa.

29:56

Liška dobre zakombinoval s Bakošom, no ani Bakoš, ani následne Rosandič z vrcholu kruhu Kickerta neprekonali!

29:02

Fehérváry prihrával spoza brány, prihrávku dobre prečítal Ganahl.

28:27

Studenič bol rýchly, ale aj dobre bránený, nepodarilo sa mu zakončiť.

27:32

Strela z prvej neprešla, ešte Puliš bojuje pred bránou, opäť strieľame, ale Rakúšania veľmi dobre blokujú strely z našich hokejok.

26:27

Cingeľ potiahol puk, zbavil sa hráčov a dostal sa do streleckej pozície, ale pálil mimo.

26:00

Vyrážame dopredu, Bakoš jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, kde sme ho však nezískali.

25:02

Poľavili sme, už nie sme tak aktívni, ako v prvej tretine, dovolili sme Rakúšanom vyrovnať a začína sa odznova. Treba jednoznačne pridať, Rakúšania zistili, že sa s nami dá hrať.

24:18

Rakúsko dalo gól!
Hofer vybojoval puk v strednom pásme, prekorčuľoval s ním po pravom krídle a pred bránou pri pravej tyčke našiel voľného DOMINICA ZWERGERA, ktorý trafil medzi Hudáčkov betón a lapačku!

Asistencie: Fabio Hofer

23:42

Naša štvrtá formácia sa usadila v útočnom pásme. Bondra prevažne clonil pred bránou, Cingeľ zakončoval.

22:59

Zabojovali sme o puk pri mantineli, následne ho nahadzujeme na bránu. Toto ale nemôže Kickerta ohroziť. Väčšiu šancu sme si v druhej tretine ešte nevypracovali.

21:54

Grman nahodil puk na bránu, Kickert nevie, kde ho má, hľadá ho vo výstroji, trochu komická situácia, ale puk už sa našiel.

21:36

Hudáček chytil puk do lapačky po strele Hofera, buly po jeho pravici.

20:52

Svitana sa poľahky dostal k puku v útočnom pásme, ale nedokázal z toho nič vyťažiť. Opúšťame útočné pásmo. Zatiaľ opatrný úvod druhej tretiny z oboch strán.

20:01

Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, gól sme videli len jeden. Strelili ho naši reprezentanti, už v 2. minúte využil presilovku Bakoš. Následne sme dominovali, no žiadnu ďalšiu šancu sme nedokázali pretaviť v gól.

Druhá tretina sa začne približne o 18:25.

20:00

18:45

Chovan vydoloval puk pri mantineli, prihral na Ďalogu, ktorý bol pred bránou sám, no volil trochu zbytočne ešte prihrávku Fehérvárymu, ktorý so svojou strelou neuspel.

17:51

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Ganahl – 2 min., hrubosť).

17:40

Musíme si dávať pozor vzadu, hrali sme sa s pukom a takmer sme oň prišli.

17:10

Akciu Rakúšanov prerušil hvizd rozhodcu, píska sa prihrávka rukou.

16:23

Prečíslenia 2 na 1, Buc mal na druhej strane Bondru, skúsil to však sám, Kickert zasiahol na dvakrát.

15:32

Sukeľ na Bakoša, ten pálil z prvej, Kickert chytá.

15:17

Studenič zadovkou prenechal puk Chovanovi, ktorý zakončil, Kytnár sa už k dorážke nedostal.

14:58

Dopredu išli Rakúšania, situácia 2 na 2, ale Čajkovský sa stihol vrátiť a situáciu sme si postrážili.

14:05

Na ľade je náš štvrtý útok, ktorý tiež robí vietor v útočnej tretine. Liška sa od mantinelu natlačil až do zakončenia, Kickert kryje, nasleduje buly.

13:09

Rosandič nastreľoval puk na bránu, keďže tam clonil Studenič, Kickert však stihol zareagovať a vyráža.

12:22

Rozobrali sme súperovu defenzívu, ale Čajkovský bránu netrafil. Následne Ďaloga zachytil puk od Lindnera, no Kickerta neprekonal.

11:30

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Matzka – 2 min., sekanie).

11:25

Výborné striedanie ukázal Špirko, ktorý bol nebezpečný vpredu, vypýtal si faul.

10:56

Konečne hrajú tímy v plnom počte. Rakúšania majú problém dostať puk z vlastnej tretiny, sme aktívni. Sukeľ si vymieňal puk so Štajnochom, chlapci to neurobili zle, ohrozili Kickerta.

09:40

Rakúšania hrajú skrátenú presilovku, vypálili od modrej, no Hudáček zasahovať nemusel, Svitana strelu výborne zblokoval.

08:53

Fehérváry obkrúžil súperovu bránu, poslal puk Studeničovi, ktorého bekhend končí na Kickertovi.

08:40

Rosandič vypálil, puk skončil na zadnom plexiskle. Na druhej strane musel zasahovať Hudáček, strela ale nebola nijako nebezpečná.

07:49

Rakúski rozhodcovia dnes pískajú všetko. Ďalší vylúčený hráč…

07:49

Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., držanie).

07:37

Strelu z pravej strany Kickert kryl.

07:14

06:49

Haudum vystrelil švihom a Hudáček prerušuje hru. V akcii mal prsty aktívny Hofer.

05:53

Skvelý Hudáček! Rakúšania mohli vyrovnať, avšak Hofer neuspel zblízka, gól nestrelil ani z následnej dorážky! Horúco bolo pred našou bránou.

05:44

S vylúčeniami sa roztrhlo vrece, takmer nevidíme hru 5 na 5. Opäť sa bránime.

05:39

Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., podrazenie).

05:05

Bránime sa bez väčších problémov, napádame Rakúšanov pri rozohrávke.

04:32

Rakúšania kombinujú v útočnej tretine, strieľať sa im moc nechce, nakoniec sa k strele odhodlal Schlacher, no strela od modrej čiary nebola ničím zložitým pre Hudáčka.

03:56

Vyskúšame si aj hru v oslabení. Hrá sa pred Hudáčkom.

03:35

Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., krosček).

03:18

Prekombinovali sme to v útočnom pásme, vylúčený hráč je už na ľade.

02:35

Naša presilová hra pokračuje, ale už sa nám až tak nedarí, snažíme sa usadiť pred Kickertom.

01:41

Slovensko dalo gól! Výbornú prácu odviedol v útočnej tretine Studenič, naznačil strelu, počkal si, zbavil sa brániaceho hráča a naservíroval puk na druhú stranu MARTINOVI BAKOŠOVI, ktorý z uhla trafil odkrytú bránu! Výborný úvod stretnutia pre náš tím.

Asistencia: Marián Studenič

01:30

Po prihrávke Ďalogu pálil Chovan, zvierame Rakúšanov v ich obrannom pásme.

01:10

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Schlacher – 2 min krosček.).

00:15

Hneď v úvode zápasu sme dostali možnosť hrať presilovú hru. Šrtajnoch nabil Čajkovskému, ten pálil vedľa, hra je prerušená.

00:08

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Lindner – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

00:01

Rakúsko: Kickert – Lindner, Maier, Steffler, Schlacher, Jakubitzka, Kernberger, Kragl, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Macierzynski, Gaffal Cijan – Wachter, Maxa

Slovensko: Hudáček – Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Rosandič, Sersen, Koch – Svitana, Špirko, Puliš – Studenič, Kytnár, Chovan – Bakoš, Sukeľ, Liška – Cingel, Buc, Bondra.

Slovenskí hokejoví reprezentanti pokračujú v príprave na majstrovstvá sveta. Za sebou už majú štyri zápasy, pred sebou päť. Nestačili na Švédov, dvakrát podľahli Nemcom. Včera sa im prvýkrát podarilo zvíťaziť. V Salzburgu zdolali domáci tím Rakúska 5:1. Dnes od 17:30 je na programe druhý zápas proti Rakúšanom, tentokrát sa odohrá v Innsbrucku.

Euro Hockey Challenge – Salzburg (Rak.) – piatok:

Rakúsko – Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 19. Ganahl (Ulmer) – 3. Studenič (M. Rosandič, M. Bakoš), 14. L. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (M. Bakoš, M. Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc)

Slovensko: Godla – Štajnoch, Čajkovský, Marek Ďaloga, Fehérváry, Sersen, Koch, Grman, M. Rosandič – Puliš, Špirko, L. Nagy – Studenič, Kytnár, Michal Chovan – P. Svitana, Buc, D. Bondra – M. Bakoš, M. Sukeľ, Liška

Zaujímavosťou je, že až traja slovenskí reprezentanti si otvorili strelecký účet v najcennejšom drese. Konkrétne ide o Mariána Studeniča, Adama Lišku a Martina Štajnocha.

Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie bude následne pokračovať dvojzápasom proti Čechom (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre), v máji nastúpime proti Veľkej Británii (Poprad, 4.5.) a prípravu uzavrieme súbojom s Nórmi (7.5. Michalovce).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.