Majstrovstvá sveta do 20 rokov - Štvrťfinále

8 : 3
(4:0, 3:0, 1:3)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 5 rokmi

Dámy a páni, s týmto konštatovaním sa s Vami lúči z pozície komentátora Ivan Harčár. Tí, ktorí sa chystáte ešte dospať noc, tak Vám prajem dobrú noc a pripomínam, že najbližšie Vás povediem prvoligovým stretnutím v piatok 4.1.2019 o 17:30. Budeme sledovať súboj Michalovce – Dubnica. Dovidenia a dočítania.

Individuálne ocenenia

Samuel Hlavaj a Adam Líška si prevzali luxusné hodinky od firmy Tissot.

Najlepší hráči zápasu

Klim Kostin – Rusko

Michal Ivan – Slovensko

Juniorská slovenská reprezentácia sa lúči s MS U20 2019 v Kanade. Osudnou sa nám stala prvá tretina, ktorej Rusko rozhodlo o výhre štyrmi gólmi. V druhej tretine nemohúcnosť pretrvávala a prehrávali sme už 7:0. Veľkú pochvalu si zaslúžia naši chlapci za posledné dejstvo, v ktorom dokázali gólmi Feherváryho, Romana a Ivana skorigovať porážku na konečných 3:8.

59:51

Slovensko dalo gól! MICHAL IVAN je mužom na slovenskej strane. K dvom asistenciám pridal aj gól. Nič extra nešpekuloval a prudkým švihom prekonal Tarasovova. Bez asistencie.

59:40

Patrik Hrehorčák namieril puk do žŕdky!

59:27

Feherváry mohol ešte znížiť rozdiel na päť gólov. Nepodarilo sa mu to.

58:58

Vylúčenie v tíme Rusko (Nikolaj Kovalenko – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

58:58

Rusi signalizovali Challenge, ktorý im nevyšiel a nasleduje minútová presilovka našich hráčov.

58:58

Slovensko dalo gól! Peknú prácu odviedol Ivan, ktorý si pripisuje druhú asistenciu. S veľkými problémami a značne obmedzený prihrávať MILOŠOVI ROMANOVI, ktorý skvelou strelou aspoň sčasti zmierni náš debakel. Asistencia: Michal Ivan.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:58

Pospíšil s Krivošíkom sa stretli asi v tretej spolupráci, ale ani teraz nedokázali z toho vyťažiť gól.

57:36

Náš kapitán z veľkej vzdialenosti nahodil puk na lapačku Tarasova.

57:08

Aj po skončení presilovky ruský tlak trvá naďalej.

56:26

S ukončením trestu Korenčíka prišla ešte strela Samorukova.

56:26

Slovensko hrá v plnom počte.

56:23

Rusi v presilovkovom postavení.

55:16

Sklenár na hrudníku zastavil puk z hokejky Denisenka.

54:53

Jedno je isté, že sa Slováci musia brániť.

54:34

Sporný moment, no Korenčík neprotestuje. To je však už v tejto chvíli úplne jedno, kto sedí na trestnej lavici.

54:26

Vylúčenie v tíme Slovensko (Marek Korenčík – 2 min., podrazenie).

54:04

Marek Korenčík sa trochu zamotal pri mantineli.

53:32

Náš súper si tak vzhľadom k vysokému vedeniu môže dovoliť vyskúšať oboch gólmanov.

52:51

Rusko po tomto góle pristúpilo k zmene brankárov. Medzi tri žrde sa postavil Danil Tarasov.

52:03

Rusko dalo gól!
Šaškov pri modrej čiare na seba naviazal Hrehorčáka. Následne posunul puk ILJOVI MOROZOVI a jeho delovka skončila vo vinkli našej bránky. Asistencie: Nikita Šaškov a Saveli Olšanskij.

51:29

Galimov stál na kruhu pripravený na strelu. Puk mu ale nikto neadresoval.

51:10

Marčenko krásnou zadovkou takmer pomýlil celú obranu Slovákov, no našťastie pre nás sa Nikita Šaškov nedostal k zakončeniu.

50:47

Fafrák musel chvíľu počkať pred útočnou modrou čiarou, aby neprenikol do ofsajdu.

50:14

Ivan zablokoval Denisenkova.

49:28

Ružičkovi nie je súdené streliť gól! A to aj napriek tomu, že Kočetkov bol chrbtom k akcii a puk bol za ním! Veľká smola!

49:16

Slovákom sa podarilo zavrieť pásmo.

48:47

Líška na okamih zaviezol puk do útočného pásma. Pomáhal mu aj ošetrený Hrehorčák.

48:13

Možno sa už Rusi prehadzujú do úsporného režimu a šetria tak sily na nasledujúci semifinálový súboj, v ktorom sa stretnú s USA.

48:03

Hokejisti v červených dresoch napriek zníženej útočnej snahe stále držia puk na svojich čepeliach a len veľmi zriedkavo nám ho požičiavajú.

47:23

Slepec by rád rozšíril streleckú listinu. Strieľal cez Dlugoša a bola to celkom nepríjemná strela pre Sklenára.

46:53

Slovenský brankár musel byť v permanencii po strele Podkolzina.

46:12

Adam Ružička predvádza forčeking a snaží sa aspoň takou formou znepríjemňovať život Rusom.

45:48

Rusko má komfortný náskok a zdržiava sa prevažne v obrannej tretine.

45:22

Sklenár si siahol na puk po ľahkom nahodení Kostina.

44:30

Vhadzovalo sa po pravici Kočetkova, no Slováci toto buly nevyhrali.

44:21

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

43:35

Slovensko dalo gól! Krásny gólový moment Slovákov. Predsa to prišlo. Michal Ivan prebral prihrávku od Feherváryho, ktorý sa presunul pred bránku. MARTIN FEHERVÁRY dostal puk do siete a zaknihoval tak aspoň čestný zásah nášho tímu. Asistencia: Michal Ivan.

42:30

Korenčík dlhou strelou prinútil Kočetkova zasiahnuť ľavým betónom. Následne sa Ružička márne naťahoval k vykopnutému puku.

42:25

Frustrácia našich hokejistov sa stupňuje. Sami sme si pokazili štvorminútovú presilovku.

42:21

Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Dlugoš – 2 min., napadnutie).

42:21

Podkolzin si svojou aktivitou vypýtal dve minúty pre Marcela Dlugoša.

42:10

Faulovaný Patrik Hrehorčák putoval na ošetrenie.

41:49

Nie však nadlho sme sa dokázali usadiť v útočnej tretine Rusov.

41:28

Slováci zavreli útočné pásmo. Feherváry ako posledný zabránil prechodu puku za modrú čiaru.

41:07

Ivan začína slovenskú presilovkovú akciu od Sklenára.

40:36

Pospíšil sa postavil do sľubnej pozície a snažil sa tečovať strelu Žiaka.

40:23

Krivošík bol nepríjemný a dorážal viackrát! Kočetkov ostáva neprekonaný!

40:07

Vylúčenie v tíme Rusko (Ivan Muranov – 2 min. + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:05

Poďme sledovať, koľko gólov sa do nás ešte zmestí.

40:01

Tretia tretina sa začne o 6:29.

Debakel je v tejto chvíli realitou. Rusko dosiahlo gól aj v 27.minúte, no vtedy ho rozhodcovia neuznali a pokazili radosť vtedajšiemu bezgólovému kapitánovi Kostinovi. To mu ale nevadilo, keďže v nasledujúcich minútach skóroval dvakrát a podpísal sa pod súčasný stav.

40:00

39:39

Vyšachovanie slovenskej obrany i Sklenára. Nešťastní fanúšikovia neveriacky krútia hlavami. Galimov i Muranov vyprodukovali peknú biliardovú akciu, na ktorej konci bol KIRILL SLEPEC a už je to hrozivých 7:0. Asistencie: Arťom Galimov a Ivan Muranov.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:20

Opäť v značnej miere zlyhal Demo. Nepochopiteľne sa presunul z ľavého kruhu k pravej tyčke a veľký priestor na zakončenie poskytol KLIMOVI KOSTINOVI, ktorý zúročil presne načasovanú prihrávku od Alexejeva. Asistencie: Kirill Slepec a Alexander Alexejev.

38:08

Rusko okamžite nastúpilo do našej tretiny.

37:50

Napádanie našich je nateraz úspešné.

37:39

Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., sekanie).

37:28

Hra sa presunula na druhú stranu klziska. Šen spôsobil menší vietor v našej tretine.

36:56

Slováci sa usadili v útočnom pásme, no nestrieľajú na bránku.

36:32

Skutočne Rusi predvádzajú fantastický výkon. Akékoľvek náznaky šancí našich hráčov okamžite ničia v zárodku.

36:08

Ružička ani nestihol pohnúť pukom do strany a už ho nemal na hokejke.

35:49

Hrá sa v rovnovážnom stave.

35:35

Vylúčenie nakoniec nebolo.

34:57

Strela Samorukova. Sklenár nastavil náruč a do nej mu padol puk.

34:28

Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Pospíšil – 2 min., hrubosť).

34:28

Trochu sa zaiskrilo pred Kočetkovom! Ilja Morozov musel krotiť Pospíšila!

34:12

Rusi skoro vyhodili puk, ale Korenčík ho zachytil pred modrou čiarou.

33:49

Krivošík spolupracoval s Pospíšilom. Druhý menovaný sa predieral k dorážke, ale neúspešne.

33:30

Slabá bekhnedová strela Patrika Hrehorčáka. Kočetkov chytá.

32:59

Zaprší aspoň z tejto presilovky?

32:42

Vylúčenie v tíme Rusko (Alexandr Alexejev – 2 min., hákovanie).

32:42

Zborná si hrá svoju hru a kontroluje vývoj. Takisto je jej výkon podporený bezchybným výkonom Kočetkova.

32:17

Niet cesty späť. Naši chlapci sú pomalší, nepresní a aj nejakí bojazliví. Jednoducho nedokážu Rusom konkurovať.

31:40

Ruskému kapitánovi sa podarilo skórovať. Demo prehral osobný súboj s Denisenkom, ktorý sa uvoľnil do nájazdu. Z ľavej strany si na prihrávku nabehol KLIM KOSTIN a teší sa tak z premiérového presného zásahu. Asistencia: Grigori Denisenko.

31:33

Treba poznamenať, že Rusko preukazuje oveľa väčšiu koncentráciu a všetky situácie rieši ukážkovo. Možno aj toto je ten článok, ktorý chýba našej reprezentácii.

31:29

Adam Ružička skoro prekvapil Kočetkova. Puk sa odrazil od spodnej obruče bránky, ale ruský gólman rýchlo zasiahol lapačkou!

30:58

Pospíšil si vytvoril priestor na strelu. V poslednej chvíli nastrelil len korčule protistojaceho hrá­ča.

30:18

Žiak sa vydal na útočný výlet. Prešiel cez modrú čiaru, ale tam si na neho počkal Samorukov a odstavil ho ho od puku.

29:49

Marcel Dlugoš vyskúšal strelu švihom a Roman sa ešte snažil dorážať. Okamžite bol ruskou obranou zrazený k ľadu.

29:40

Slovenské strely nie sú veľmi nebezpečné. Vo väčšine prípadov je to len o propagačných pokusoch, ktoré Kočetkov likviduje bez ťažkostí.

29:20

Kostin si pripravuje pozíciu a túži si nególovú situáciu z 27.minúty vynahradiť. Nemieril presne.

28:08

Pospíšil chcel sa zbaviť puk odrazom od plexiskla. Takmer ho vyhodil do hľadiska, aj keď pred ním stáli dvaja spoluhráči.

27:13

Ani samostatný únik Pospíšila nebude gólový! Kočetkov vystihol vhodný okamih na vybehnutie z bránky a hokejkou mu zneškodnil šancu!

27:10

Z hry slovenskej reprezentácie je badateľné, že viazne komunikácia medzi hráčmi. Nevedia o sebe, nevedia, kde majú súperových hráčov a je to také blúdenie po ľade.

27:06

Juraj Sklenár skoro nič nevidel a môže byť rád, že nekapituloval po druhýkrát.

26:52

Rusko však pokračuje v útočnej snahe a aktivite.

26:16

Gól neplatí. Klim Kostin si tak musí na presný zásah na turnaji počkať.

25:43

Morozov vytáča Kollára rýchlou prácou s pukom. Ten ho doháňa ako len vie, ale úspech to neprináša.

25:13

Sklenár vyšiel z brány a poslal ho okolo lišty mantinelu do hry.

25:06

Píska sa postavenie mimo hry.

24:37

Čoskoro sa končí prvá pätminútovka druhej tretiny a Rusko v nej jednoznačne dominuje. Ani v presilovke nám nedali priestor.

24:26

Líška predvádza akési manévre, ale nechal sa zahnať k mantinelu. Odtiaľ to však nepôjde vyšperkovať do nebezpečnej šance.

24:09

Žiak veľmi slabučkým nahodením len odovzdal puk súperovi.

23:35

Opäť sú Rusi pri puku, ktorí sú na ňom silní. Slovenská obrana nestíha držať krok s ruskými útočníkmi.

23:12

Kostin sa bez akéhokoľvek ataku preštrikoval do zakončenia.

22:53

Slovensko nakrátko poslali puk do stredného pásma.

22:31

Rusko hrá s piatimi hráčmi.

22:15

Presilovkové sekundy sa míňajú a neprišla žiadna vážnejšia šanca počas tejto početnej výhody.

21:20

Korenčíkovi sa dnes vôbec nedarí. Dokázali sme zamknúť Rusov, ale jeho prihrávka bola nepresná a odrazila sa od Ružičku von z pásma.

20:46

Tak toto nie je možné! Pavel Šen vyrazil na Sklenára, ale bol bránený, no aj tak zaznamenal sľubný pokus!

20:31

Vylúčenie v tíme Rusko (Kirill Slepec – 2 min., nedovolené bránenie).

20:10

Dúfame, že naši hráči dajú nejaké góly.

20:01

Druhá tretina sa začne o 5:32.

Slováci nebudú dobre spomínať na pasáž zo 6. až 11. minúty. V nej inkasovali štyri razy, Rusko jednoznačne dominuje a vyhnalo Samuela Hlavaja na striedačku. Skóre 4:0 sa bude veľmi ťažko doháňať.

20:00

19:48

Dlugoš adresoval dlhú prihrávku krížom Pospíšilovi.

19:20

Adam Líška sa prezentoval celkom zaujímavou strelou, ktorá však Kočetkovovi nenarobila problémy.

19:14

Brankár Ruska netušil, či mu Regenda nevypichne puk, a tak radšej opätovne prerušil hru.

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:55

65 sekúnd pred koncom Kočetkov prerušil hru.

18:09

Veľmi často chodíme za nášho brankára a čakáme. To by sa nemalo stavať. Mali by sme začať hrať priamočiaro.

17:45

Slováci dostali poriadny úder a studenú sprchu zároveň. Výsledkom toho je množstvo stratených, alebo nevybojovaných pu­kov.

17:27

Zvoní žŕdka! Postaral sa o to Kirill Slepec, hoci pálil cez nášho obrancu!

16:57

Rusi si menili puk pri svojej bránke. Získali tak pár sekúnd aj na striedanie a štartujú dopredu.

16:20

Michal Ivan na chvíľu upokojil hru, počkal na nových spoluhráčov.

15:50

Romanov je veľmi aktívny a snaží sa o ďalší presný zásah.

15:34

Našťastie sa Rusko dostalo do ofsajdu. Korenčík zaznamenal zlý úsek, kedy nevedel dostať puk von z tretiny. Následne zaznel hvizd čiarového arbitra.

14:40

Ani Filip Krivošík nedostal prvý puk za chrbát ruského brankára.

14:33

Feherváry a Ružička v prečíslení! Ružička dostal puk na hokejku od nášho kapitána, ale Kočetkov si pokryl priestor medzi žŕdkou a betónom!

14:13

Aspoň takto sa snažia Slováci bojovať, aby ešte niečo spravili s výsledkom.

13:54

Naši to skúšajú, ako to najjednoduchšie ide. Feherváry nahodil puk od modrej čiary a na teč čakal Líška. Nedostal sa však k nemu.

13:26

13:00

Kočetkov po dlhšom časovom úseku so zákrokom. Lenže ani posledná formácia mu príliš nepodkúrila a strela Baláža bola skôr propagačná, ako nebezpečná.

12:25

Kollár sa dokázal uvoľniť. Aj prihral v ťažkej pozícii Žiakovi, ale ten nedokázal vystreliť.

10:56

Postupová nádej sa v tejto chvíli rozplynula. Slováci si opäť nedali pozor na odrazené puky. NIKITA ŠAŠKOV výborne sledoval odrazy a puk zasunul medzi tyčku a Sklenára. Asistencia: Vasili Podkolzin.

10:20

Ivanova rýchla rozohrávka na svojho kamaráta a bývalého spoluhráča zo Zvolena Kelemena.

09:54

Mierny náznak príležitosti pre našich. Adam Ružička z bezprostrednej blízkosti vystrelil odrazený puk, ktorý Kočetkov bez problémov pokryl.

09:41

Medzitým došlo k striedaniu mužov v bránke. Samuel Hlavaj už mal toho plné zuby a prenechal miesto Jurajovi Sklenárovi.

09:07

Veľmi zlý scenár, s ktorým sa stretávajú zverenci trénera Bokroša.

07:49

Tak napokon prišiel tretí puk v slovenskej bránke. ALEXANDER ALEXEJEV sa presunul z čiary na kruh a prebral si puk. Následne sa prekľučkoval do palebnej pozície a vymietol horný roh našej brány. Asistencie: Pavel Šen a Stepan Starkov.

07:34

Rusko dostáva Slovensko do tlaku a už to mohlo byť 3:0.

06:07

Nešťastný gól. Romanov prihral do bránkoviska STEPANOVI STARKOVOVI, ktorý na prvýkrát nebol úspešný, ale pomohol mu k tomu teč Dlugoša a puk prešiel Hlavajovi medzi betóny. Asistencie: Nikolai Kovalenko a Alexander Romanov.

05:36

Rusi idú do vedenia. Jeden z našich hráčov prehral osobný súboj s GRIGORIM DENISENKOM, ktorý posunul puk na Kostina a Kravcov vypálil priamu strelu na Hlavaja. Pred ním stál prvý menovaný a dorazil vyrazenú strelu. Asistencie: Klim Kostin a Vitali Kravcov.

04:59

Slepecovi sa oplatilo napádať do hĺbky útočného pásma. Veľké zaváhanie za svojou bránou predviedol Korenčík. Ohrozenie ale z toho nepramenilo.

04:35

Veľká šanca a zároveň škoda pre Slovákov! Odrazený puk chcel upratať za Kočetkova Kukuča, aj napriek tomu, že bol bránený!

04:15

Práve náš kapitán udržal útočné pásmo a predĺžil puk na Kelemena, ktorý za bránkou o neho prišiel.

03:46

Slovensko má na ľade prvú formáciu, vedenú kapitánom Fehervárym.

03:11

Takmer z ruskej strany prišla biliardová akcia. Kravtsov trochu vyšachoval našich zadákov. Prihrávku sa mu nepodarilo pretaviť do finálnej podoby, na ktorú vyčkával Kostin.

02:35

Hrehorčák zachytil nastrelený puk. Chýbalo mu však viac priestoru, aby sa otočil a vyrazil dopredu.

01:56

Žuravljov prepadol cez nášho útočníka a pokojne sa mohol pískať faul.

01:26

Opatrný začiatok. Už aj Samuel Hlavaj sa zoznámil s pukom.

01:10

Dlugoš sa chystal na prihrávku od kolegu z obrany Dema. Jeho prihrávka bola príliš prudká.

00:44

Naša reprezentácia v úvodných minútach výborne napáda súpera.

00:23

Ďalšia strela na ruského gólmana, ktorú vyslal Marek Korenčík.

00:17

Prvý zákrok si však pripisuje Kočetkov, ktorý hneď prerušil hru.

00:09

Rusi vyhrali buly a začínajú zakladať akciu.

00:01

Ak náhodou postúpime do semifinále, narazíme na USA.

Prvé prekvapenia na šampionáte sú na svete. Šokujúco vypadla domáca Kanada, ktorá nezvládla súboj s Fínskom a prehrala 1:2 po predĺžení. Druhý nečakaný výsledok sa zrodil v zápase Švédska a Švajčiarska. Tri korunky prehrali 0:2. Doplní Slovensko duo štátov, ktoré prekvapili?

Vážení hokejoví priatelia, vítam vás pri sledovaní štvrťfinálového stretnutia, v ktorom sa naša juniorská reprezentácia predstaví proti hokejistom Ruska.

Rusko

Rusi prešli základnou skupinou A ako nôž maslom a vo všetkých štyroch vystúpeniach nenašli premožiteľa. Celkovo tak získali dvanásť bodov. Ich posledný súboj s Kanadou bol dôležitým pre Slovákov, keďže z tejto dvojice vzišiel ich najbližší protivník v boji o cenný kov. Rusko po futbalovom výsledku 2:1 zdolalo hráčov z kolísky hokeja.

Slovensko

Naša výprava ratovala postup zo skupiny B v záverečnom súboji s Kazachstanom. V troch zápasoch sme vyšli bodovo naprázdno, no kazašských rovesníkov sme rozstrieľali 11:2. Všetci si želali vo štvrťfinále Rusov, ktorí sú podľa ich názoru zdolateľní a navyše terajšiu súpisku „Zbornej“ tvoria hráči, s ktorými sme sa stretli na domácom šampionáte U18 v Poprade. Vtedy sme súperovi podľahli, čím nás pripravil o semifinále. Sedemnásť jednotlivcov z našich radov si na túto prehru spomína. Došiel čas na odvetu? Odpoveď spoznáme vo štvrtkových ranných hodinách. Z pozície komentátora sa na vás teší Ivan Harčár.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:30.