3 : 0
(1:0, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 5 rokmi

Aj v tretej tretine sme videli jeden gól a opäť do tej istej bránky, no teraz do opustenej, keď Slovan hral power play bez brankára v snahe urobiť ešte čo to so zápasom. Jokerit si do tabuľky právom zapíše dva body a belasí tak v ďalšom zápase vyšli strelecky naprázdno. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:6, celkom 37:22. Pekný podvečer priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.

Koniec zápasu.

59:46

Jokerit poslal puk von z obranného pásma, je už dávno po zápase.

59:05

Zápas už len dohrávame, pri puku hostia, Jokerit vyčkáva súpera na obrannej modrej čiare.

57:53

Jokerit Helsinki dáva gól!
Čiliak opustil klietku, čo Jokerit náležite využil a puk cez celé klzisko oblúčikom do prázdnej bránky poslal ALEX GRANT.

57:42

Čiliak na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:20

Oddychový čas hostí, tréner Országh ordinuje svojim recept na záver tretej tretiny.

56:34

Domáci v plnom počte, pri tejto krátkej presilovke hostí sa skóre nemenilo.

56:15

Hostia v plnom počte a Slovan si zahrá krátku presilovku.

56:07

Trochu nepresností v tejto fáze hry, domácich to rozhodne mrzieť nebude.

54:34

Norman inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie a sily na ľade sa nám vyrovnajú.

54:15

Klok putuje na trestnú, dve minúty za podrazenie a ďalšia presilovka pre Jokerit.

53:39

Červený dostal puk medzi kruhy, vystrelil švihom, no minul bránku domácich, Zapolski zasahovať nemusel a Slovan na konte stále s nulou.

52:22

Moses vystrelil z pravého kruhu, Čiliak poslal puk za svoju bránku, Jokerit naďalej aktívny na puku a drží súpera v pásme.

50:56

Oba tímy s plným počtom hráčov.

50:46

Slovan sa dostal do akcie, ktorú zakončil Červený z ľavej strany, nuž a ani po tejto strele sa fans pod Tatrami nemôžu radovať, Slovan nie a nie sa strelecky presadiť.

50:09

Jeglič svojim pukom opečiatkoval konštrukciu domácej bránky, Slovan sa ani teraz radovať nemôže.

49:54

Jokerit mútil vodu v pásme belasých, nepodarilo sa mu a Slovan pôjde vpred.

48:56

Sukeľ a Lööv po dve minúty, Sukeľ za hrubosť a Lööv za držanie hokejky, hráme štyria proti štyrom.

48:50

Slovan to skúsil na nahodený puk do pásma domácich, nepodarilo sa mu to a puk po chvíli skončil mimo útočného pásma Jokeritu.

47:33

Jokerit sa previnil proti pravidlám ofsajdom na modrej, čiarový mu akciu musel zastaviť.

46:35

Kivistö vystrelil z ľavej strany od mantinelu, Čiliak puk bezpečne zatočil do svojej lapačky.

45:50

Meszároš vystrelil spoza kruhov, Zapolski puk pred bránkoviskom neudržal v rukavici, nikto v bielom sa však k efektnej dorážke už nedostal, Slovan si tak na gól bude musieť ešte počkať.

45:30

Puk opäť na ochrannej sieti za bránkou belasých, vhadzujeme po pravej ruke Čiliaka.

45:05

Baranov preveril pozornosť Zapolskeho strelou švihom spoza ľavého kruhu, brankár domácich puk v pokľaku kryje vo svojej rukavici.

44:50

Prvé prerušenie hry v tejto tretine, Jokerit poslal puk do pásme súpera, ktorý po bloku skončil na ochrannej sieti.

41:13

Lunter bol v šanci, keď naskočil na ľad z trestnej lavice, svoj tím však späť do hry poslať nedokázal, Zapolski ho vychytal.

41:08

Hostia v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie prežil bez ujmy.

40:54

Grant vystrelil príklepom od modrej, Čiliak puk najskôr chytil do rukavice, vzápätí mu však vypadol a Slovan sa bráni presilovke domácich.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:50.

V druhej tretine sme videli dva góly, no platil len jeden z nich. Ten prvý z nich v podaní Platta neuznal videorozhodca duelu, aby Slovan krátko na to dvakrát fauloval a Jokerit využil presilovku o dvoch mužov v poli. Aj v závere tretiny išiel Slovan do oslabenia a tretiu časť Jokerit začne svojou presilovkou. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 16:8.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Slovan poslal puk von z pásma a toto by už belasí mali ubrániť.

39:26

Od modrej spoza kruhov príklepom pálil Jensen, Čiliak cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.

39:08

Lunter dostal dve minúty za podrezanie a Slovan opäť bude hrať v oslabení.

38:25

Puk v tejto fáze hry lietal zo strany na stranu, strelu do priestoru tej ktorej bránky sme však nevideli.

36:26

Jensen to vyskúšal strelou švihom z ľavého kruhu, minul bránku a puk následne okolo mantinelu opustil obranné pásmo belasých.

36:12

Lauridsen z ľavej strany od modrej nahadzoval puk na bránku, Čiliak v pokľaku puk zlikvidoval a upokojil hru na ľadovej ploche.

35:38

Hra je opäť prerušená a dôvodom bol ofsajd domácich, čo čiarový správne posúdil.

35:20

Chipchura potiahol puk vpred, vymenil si ho s Rauom, no nič nedokázal Slovan v obrannom pásme svojho dnešného hostiteľa s pukom vymyslieť.

33:03

Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie o jedného muža v poli ubránil.

32:46

Joensuu vystrelil od modrej z ľavej strany bez prípravy, Slovan sa naďalej úspešne bráni početnej výhody svojho súpera.

32:04

Jokerit posadil súpera na kolotoč, SAKARI MANNINEN dostal z ľavého kruhu puk na pravý a zakončil. Asistencie: Bryan O'Neill a Jesse Joensuu.

31:03

Lunter poslal puk na tribúnu a to je za dve minúty, Slovan v trojke.

30:31

Taffe dostal dve minúty za seknutie a Slovan pôjde do štyroch.

30:25

Vesalainen sa s pukom na hokejke natlačil z pravej strany na Čiliaka, puk mu jeden z hráčov súpera vypichol, no Geoff Platt z ľavej strany z ostrého uhla puk poslal do bránky. Celú situáciu ešte posúdil videorozhodca duelu, ktorý gól neuznal.

29:06

Čiliak opäť v akcii, keď likviduje v lapačke puk z pravej strany a ten ešte aj bol tečovaný cez hokejku jedného z hráčov na pravej strane pred bránkoviskom.

28:42

Stollery pálil od modrej z jej stredu, Čiliak bez problémov puk letiaci k nemu po ľade poslal späť do hry.

27:50

Taffe vystrelil z prvej z vrcholu ľavého kruhu, Zapolski v pokľaku puk bezpečne kryje vo svojej lapačke.

27:32

Jokerit poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa tak vráti pred Zapolskeho, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.

26:41

Slovan mohol do brejku, mám pocit, že Červený nedokázal po prechode modrou puk „zadovkou“ naservírovať na hokejku Řepíka, škoda.

25:49

Jánošík si na ľavej strane položil Lauridsena na ľad, vystrelil v uhla od kruhu, Zapolski ho však bez väčších problémov vychytal a Slovan je aj teraz bez úspechu.

24:14

Jokerit vyrobil brejkovú akciu a strelu z pravej strany od kruhu Čiliak vychytal, puk poslal späť do hry a Slovan pôjde do akcie.

23:32

Řepík vystrelil švihom z pravej strany spoza kruhu, Zapolski v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.

22:38

Jokerit sa snažil dostať belasých pod tlak, nepodarilo sa mu to a Slovan poslal puk mimo svoje obranné pásmo.

21:13

Grant a jeho puk končí v moci Čiliaka, ktorý lapačkou puk z pravého kruhu kryje vo svojej rukavici.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15:53.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný duel s úspechom pre domácich, keď jeden puk skončil v bránke súpera. Slovan zbrane nezložil a hrozil akciami a po jednom z brejkov mohol uspieť, Červenému sa to však nepodarilo a rovnako tak v závere tretiny po akcii Lišku Jegličovi. Pomer streli medzi žrde v prvej tretine 12:8, počkajme si spolu na scenár druhej časti hry.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:56

Liška vybojoval puk za bránkou hostí, posunul ho na pravý kruh a z prvej pálil Jeglič, Zappolski puk poslal späť do hry a je po akcii belasých.

18:54

Červený vystrelil po brejku z ľavej strany od kruhu po ľade, Zapolski mal odkrytý výhľad a puk poslal za svoju bránku.

18:15

Jokerit to skúsil prihrávkami na jeden dotyk, z pravého kruhu z prvej pálil Vesalainen, Čiliak stráži bránku hostí ako sa patrí.

17:34

Jensen preveril koncentráciu Čiliaka, puk ešte tečoval cez hokejku na ľavom kruhu Sersen, Marek to v pokľaku bravúrne zvládol.

17:00

Zapolski si zahral s pukom po vyhodení hráčmi v bielych dresoch.

16:19

Řepík inkasuje dvojku za seknutie, Jokerit má k dispozícii presilovku.

16:05

Řepík z vnútornej strany ľavého kruhu švihom našiel pripravenú lapačku gólmana Zapolskeho.

15:46

Jokerit to trochu prekombinoval, Grant puk ešte presunul za pravý kruh a strela Stolleryho končí na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.

14:40

Opäť v akcii Čiliak, Lööv, vystrelil švihom od modrej, k dorážke sa už nikto v modrom drese nedostal, Čiliak na dvakrát puk dokázal zlikvidovať.

14:12

Niemi sa dostal pred bránkoviskom k odrazenému puku od korčule Bačíka spoza bránky, Čiliak dobre čítal hru a žiadnu ďalšiu zmenu skóre nepripustil.

12:49

Gól z kategórie kurióznych, Stollery vystrelil od modrej, Čiliak v pokľaku do strany puk neudržal medzi betónmi a SAKARI MANNINEN v bránkovisku puk poslal do siete. Asistencie: Karl Stollery a Henri Ikonen.

11:06

Zapolski likviduje puk z hokejky Sukeľa, ani teraz sa chlapci na Slovensku radovať nemôžu, tá strela švihom z medzikružia však mala oči.

11:45

Červený potiahol puk vpred a po prechode modrou z ľavej strany vystrelil, Zapolski v strehu a bez vzruchu na tribúnach.

11:13

Prihrávka rukou na modrej, čiarový píska a akcia domácich bola tak prerušená.

10:15

Rau pred bránkou čakal puk od Chipchuru z ľavej strany od mantinelu, nedočkal sa, domáci v defenzíve zmenili trajektóriu puku a zo šance hostí napokon nič nebolo.

08:58

Slovan mal šancu na úspech, prihrávka spoza bránkovej čiary medzi kruhy a strela zrejme Sukeľa sa neujala, škoda, Zapolski zmenu skóre nepripustil.

07:59

O'Neill preveril pozornosť Čiliaka, Marek pri ľavej žrdi puk bezpečne schoval pod svoje rukavice.

07:23

Hra sa nám prelieva zo strany na stranu, Slovan drží s favoritom zápasu krok, v tejto fáze hry bez strely na tú ktorú bránku.

04:57

Z medzikružia krásne vystrelil Pihlström, Čiliak cez pravý betón a hokejku poslal puk späť do hry.

04:44

Slovan poslal puk von z pásma, no len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred Čiliaka.

03:50

Jokerit sa ubránil akcii belasých a pomaly, ale isto, zakladá svoju útočnú akciu.

02:45

Sersen to poslal z pravej cez zadný mantinel na druhú stranu, Řepík od kruhu na modrú a Gélinas to vyskúšal z druhej strany, bez úspechu.

01:08

Stollery a po ňom potom Grant preverili pozornosť Čiliaka, prvý puk minul bránku hostí, ten druhý Čiliak pohotovo v pokľaku schoval vo svojom výstroji.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Dozneli hymny oboch krajín a o chvíľu bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.

Úvodné zostavy:

Jokerit Helsinki:

Zapolski (Kalninš) – Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Manninen, Vesalainen, Jormakka – Platt, Warn, Moses – Niemi, Pihlström, Mäki © – Ikonen

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen ©, Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík, Švarný – Řepík, Sukeľ, Červený – Liška, Taffe, Lunter – Rau, Jeglič, Chipchura – Hrnka, Baranov, Sloboda

Rozhodca:

Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin.

Po dvoch zápasoch v Moskve hokejisti HC Slovan zavítajú na sever Európy, keď sa predstavia na ľade Hartwall Arény v Helsinkách, kde ich budú čakať domáci „žolíci“.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. V ďalšej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. V ostatnej sezóne Jokerit v prvom kole play-off poslal domov hráčov Soči po výsledku 4:1 na zápasy, v semifinále konferencie však nestačil na vojakov CSKA a rezultát znel 2:4 na zápasy. V účtovaní? Super 5. priečka.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Hartwall Arena bude hostiť klub od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.