0 : 2
(0:0, 0:0, 0:2)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 5 rokmi

Slovensko vyhráva posledný zápas na Nemeckom pohári, takže poslední nekončíme. O víťazstve rozhodol Haščák a Puliš v závere. Navyše, Andrej Košarišťan zažil skvelú premiéru v národnom drese, keď vychytal čisté konto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

59:34

Slovákom sa nedarí dostať puk von, ale Nemci ho držia iba pri mantineloch.

59:08

Poriadna bomba prišla od modrej čiary, Andrej Košarišťan si v bránkovisku pripísal skvelý zákrok.

59:01

Marco Sturm, tréner Nemecka, si zobral oddychový čas.

59:01

Róbert Lantoši získal puk v strednom pásme a skúsil to do prázdnej brány, no minul. Zakázané uvoľnenie.

58:43

Nemecko v šestici, Treutle je už na vlastnej lavičke.

58:17

Dávid Bondra nazbieral ďalšie sekundy, Slovensko môže prestriedať svoju formáciu.

57:58

Slováci nazbierali cenné sekundy v útočnej tretine ihriska, bránu Treutleho však neohrozili a dopredu idú domáci.

57:07

Moritz tečoval puk po nahodení od modrej čiary vedľa brány, následne na opačnej strane pálil Šoltés iba do obrancov Nemecka.

56:26

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

56:17

Andrej Košarišťan skvele zasiahol proti backhandu spred bránkoviska, veľká nemecká šanca ostala nevyužitá.

55:59

Nemecko sa snaží silou-mocou usadiť sa v našej tretine, čo sa im zatiaľ darí, ale puk sa drží pri mantineloch.

55:01

Slovensko dalo gól!
Zdá sa, že tento zápas dokážeme vyhrať. V krátkom slede nasleduje aj druhý presný zásah. RADOVAN PULIŠ ušiel do samostatného nájazdu po skvelej práci Bubelu a trafil krásne do rohu.

54:38

MARCEL HAŠČÁK dostal puk pred bránkovisko, kde bol úplne voľný a krásne trafil nad rameno Treutleho, nechytateľne do rohu brány. Asistencie Milan Kytnár, Branislav Rapáč.

54:16

Plachta poslal prudký pokus zľava, jeho tvrdá strela minula bránu Andreja Košarišťana.

53:22

Zakázané uvoľnenie Nemecka.

52:52

Dávid Bondra síce nezachytil dlhú prihrávku za obranu, ale zabránil icingu a ocitol sa sám pred Treutlem. Nepresadil sa.

52:23

Čerešňák to skúsil spomedzi kruhov, jeho strela cez val tiel pred Treutlem neprešla.

51:47

Slovensko sa bije o puk v náročných súbojoch v rohu ihriska a zdá sa, že sa budeme môcť usadiť v pásme.

51:00

Andrej Kudrna sa dostal k puku na svojej modrej, prešiel dopredu, no pokus spomedzi kruhov išiel nad bránu Treutleho.

50:37

Opäť skvelý Košarišťan. Pokryl pokus od modrej, následne sa Wolf k dorážke nedostal.

50:19

Akdag si spravil pozíciu na prudké nahodenie, ešte tam bol aj teč, no Andrej Košarišťan opäť spoľahlivo zasahuje.

49:43

49:35

Puliš aj Šoltés sa snažili tečovať nahodenie od modrej čiary, dobrý pokus skončil tesne vedľa brány.

49:11

Šoltés sa pretlačil pred bránu, jeho strela išla mimo priestoru troch žrdí protivníka.

48:58

Slovensko rozohráva z vlastnej tretiny, cez val hráčov Nemecka mu to ide dosť ťažko.

48:23

48:03

Nemecko sa znova nedostalo cez útočnú modrú čiaru, dopredu tak môžeme vyraziť my.

47:10

47:02

Nemeckí hráči sa síce dostali cez našu modrú čiaru, ich akciu zastavil ofsajd, a tak domáci nemohli pokračovať.

46:19

Až teraz sa po veľmi dlhom čase prerušuje, puk sa dostal na tribúnu po súboji v strednom pásme, kde sa bude aj vhadzovať.

45:48

Hrá sa v slušnom tempe, málo sa prerušuje. Sleduje hokej hore-dole, na gól pravdepodobne nebudeme čakať už dlho.

44:56

Slováci prešli do situácie troch proti dvom. Michal Krištof to mal na strelu, no ešte prihrával na Lantošiho, ktorý nemal ideálnu pozíciu.

44:29

Slováci sa teraz nevedia dostať z vlastnej tretiny, ich rozohrávka je skomplikovaná vďaka dobre napádajúcim súperom.

43:04

Čerešňák nahodil od modrej čiary, puk zastavilo klbko hráčov pred bránkoviskom nemeckého mužstva.

42:26

Branislav Rapáč tečoval pokus od modrej čiary tesne vedľa brány. Treutle mal teraz aj dostatok šťastia.

42:03

Marcel Haščák zahral vysokou hokejkou, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

41:18

Slovensko vytvorili veľký tlak pred bránou protivníka, puk sa dlho pohyboval nebezpečne pred Treutlem, no za neho neprešiel.

40:14

Treutle musel hneď na úvod zasahovať, veľmi dobre strieľal od modrej čiary náš obranca Čerešňák.

40:01

Aj v druhej tretine mali Slováci dobré šance, no Nemci tiež. Na gól stále čakáme, čo je po 40 minútach málo častý jav, ale my veríme, že v treťom dejstve Slováci rozhodnú o svojom víťazstve. Tretia tretina sa začne o 18:17.

40:00

39:27

Nemecko vyhadzuje cez všetky čiary a na priamu strelu nášho tímu ešte čakáme.

39:04

Bubela sa otočil pred bránou a ešte prihrával, no Rapáč sa k strele cez niekoľko hráčov súpera nedostal.

38:28

Peter Čerešňák poslal tvrdú ranu od modrej čiary, brankár Treutle ale vyrazil a Nemci vyhadzujú.

38:04

Vylúčenie v tíme Nemecko (Sinan Akdag – 2 min., sekanie).

37:42

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

36:58

Akdag strieľal spomedzi kruhov, jeho veľmi dobrú strelu ešte lepšie vystihol brankár Andrej Košarišťan.

36:50

Nemecko hrá s piatimi hráčmi a začína sa jeho presilovka.

36:26

Nemecko hrá so štyrmi hráčmi.

35:42

Vylúčenie v tíme Slovensko (Patrik Svitana – 2 min., hákovanie).

35:33

Martin Chovan si znova hľadal streleckú pozíciu, znova zasiahol brankár Treutle. Tentoraz hru prerušil.

35:09

Martin Chovan strieľal z pravého kruhu, našiel Treutleho.

34:50

Minútu a 37 sekúnd budeme hrať presilovku o dvoch hráčov.

34:50

Vylúčenie v tíme Nemecko (Stefan Loibl – 2 min., podrazenie).

34:26

Vylúčenie v tíme Nemecko (Phil Hungerecker – 2 min., podrazenie).

34:22

Akdag prišiel o puk na útočnej modrej a Patrik Svitana sa mohol dostať do samostatného nájazdu, čo sa mu však nepodarilo.

33:38

Chyba Miloša Bubelu priniesla veľkú šancu Nemecka. Najskôr prišla strela spomedzi kruhov vedľa brány, dorážka k bližšej žrdi mala skončiť gólom, no Andrej Košarišťan zasiahol úžasným spôsobom.

32:56

Ďaloga sa krásne dostal cez niekoľkých hráčov do útočnej tretine, následne strieľal Branislav Rapáč, ale jeho strela bola zablokovaná.

32:29

31:41

Veľká šanca pre Nemecko! Košarišťan už bol prekonaný, ale po skvelej akcii ešte Akdag prihrával a to robiť nemal, pretože puk si prázdnu bránu nenašiel.

31:20

Miloš Bubela poslal strelu cez obrancu, Treutle zasiahol a k dorážke sme sa teda nedostali.

30:27

Zadovka jedného z Nemcov spred bránkoviska skončila vedľa, následne nahodenie Kruppa od modrej čiary zastavil Košarišťan.

29:48

Dobre sme zavrel súpera v jeho pásme. Niekoľko nahodení pred bránu Treutleho skončilo tesne vedľa, do zakončenia sa dostal iba Lantoši, ale trafil gólmana Nemecka.

28:49

Slovensko sa drží na puku v útočnej tretine, avšak všetko je to pri mantineloch, kde veľa nebezpečenstva nehrozí.

27:48

Plachta strieľal spred bránkoviska z prvej, brankár Košarišťan si dokázal jeho pokus postrážiť.

27:12

Dávid Bondra ostal ležať na hracej ploche po tom, ako dostal tvrdý zásah pri mantineli. Vylučovať sa podľa hlavných rozhodcov nebude, ale toto bolo jasné narazenie na mantinel zozadu.

26:55

Zakončenie z vrcholu kruhu išlo po ľade do priestoru brány, brankár Andrej Košarišťan si dokázal poradiť.

26:37

Slovensko po ofsajde nevie prejsť späť do útočného pásma, Nemci veľmi dobre bránia svoju modrú čiaru.

25:22

Veľmi dobre strieľal od modrej čiary Martin Chovan, Rapáč jeho pokus netečoval a puk skončil mimo brány súpera.

25:03

Branislav Rapáč strieľal od mantinelu k žrdi, Treutle si s týmto pokusom dokázal poradiť.

24:28

23:51

Nemecko pokračuje v presilovke, ale stále sa mu nepodarilo ohroziť našu bránu nejako vážnejšie. Prišla len jedna strela a tú zachytil Košarišťan.

23:30

Vylúčenie v tíme Nemecko (Marius Wolf – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Malec – 2 min., hrubosť).

22:28

Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Mikuš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:59

Marcel Haščák sa mohol dostať zľava do veľkej šance, jeho strela prišla po odpískaní ofsajdu.

21:25

Druhá tretina začala dvomi rýchlymi útokmi, ale teraz sa ani jeden tím nevie dostať do nejakej plynulej akcie.

20:18

Nemci okamžite po buly prešla dopredu, Rosandič prečítal finálnu prihrávku. Na opačnej strane pálil švihom tesne vedľa brány Špirko.

20:01

Slovensko malo v prvej tretine obrovské šance, avšak za Treutleho sa nedostal ani jeden puk, takže po prvej časti hry idú oba celky do kabín za stavu 0:0. Druhé dejstvo sa začne o 15:23.

20:00

19:35

Andrej Kudrna zachytil puk v rozohrávke súpera, dostal sa sám pred Treutleho, no neskutočne obrovskú šancu zahodil.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:28

Slovensko sa dostalo do ofsajdu.

18:11

Ekdag strieľal z ľavej strane, jeho zablokovaný pokus na našu bránu neprešiel, dostali sme puk preč.

17:21

Dlho sme sa teraz držali v útočnom pásme, všetko to však bolo pri mantineloch, až vystrelil Kytnár. Treutle bez problémov zasiahol.

16:39

16:32

Plachta prihrával pred bránu nášho tímu, Slováci však hru vytlačili k mantinelom, až strieľal z diaľky Eigner do lapačky Košarišťana.

15:47

Nemecko prešlo do útočného pásma, avšak táto akcia bola zastavená, nakoľko sa pískal ofsajd.

14:47

Martin Chovan parádne vystrelil od modrej čiary, pred bránou bol Rastislav Špirko. Treutle zasiahol lapačkou.

14:12

Ďalšie prečíslenie dvoch proti jednému, znova to na seba zobral hráč, ktorý ťahal puk a síce Šoltés, no Treutle chytá. Rosandič sa k dorážke nedostal.

13:34

13:13

12:56

Strela spomedzi kruhov až na bránu Košarišťana neprešla, dobre postavení slovenskí hráči tento pokus zablokovali.

12:18

Andrej Košarišťan si poradil so strelou zľava, tesne pred jeho bránkoviska zakončoval jeden z nemeckých útočníkov.

11:38

Patrik Svitana strieľal spomedzi kruhov, jeho pokus švihom po zisku puku mieril tesne vedľa priestoru troch žrdí.

10:56

Gernát nahodil puk zo stredného pásma, Treutle ho radšej prikryl, a tak sme získali buly v útočnom pásme.

10:23

Prečíslenie troch proti jednému z pohľadu Nemecka skvele prerušil jeden z našich obrancov, na opačnej strane bol zas v poslednej chvíli zastavený prenikajúci Rapáč.

10:09

Ďalšia pekná akcia nášho tímu. Po pravej strane sme sa dostali k strele, Treutle si proti tomuto pokusu dokázal poradiť.

09:35

Slovensko sa zatiaľ dostáva do mnohých protiútokov, ani tento neskončí gól, pretože prihrávka Svitanu si nenašla vôbec nikoho.

08:25

Radovan Puliš mal puk na hokejke v situácii troch proti jednému, lenže detviansky útočník trestuhodne netrafil bránu.

08:06

Nemci sa dostali do situácie dvoch proti dvom, puk však dokázal vypichnúť Martin Gernát a dopredu ideme my.

07:11

Kytnár získal puk v tretine súpera, jeho zakončenie bolo zablokované, a tak Treutle zasahovať nemusel.

06:44

Noebels dostal puk pred bránu, jeho jemný teč k žrdi náš gólman trafil. Po ďalšej prihrávke zasahovať nemusel, Wolf puk minul.

06:25

Slovensko prečkalo oslabenie a hrá s plným počtom hráčov.

05:33

Slováci sa dostali v oslabení do situácie dvoch proti jednému. Na seba to zobral Róbert Lantoši, jeho strela švihom si našla Treutleho. Znova.

05:16

Strela od modrej narobila Košarišťanovi problémy, no ten si odkázal poradiť aj napriek tomu, že toho cez útočníka súpera veľa nevidel.

04:57

Kombinácia nemeckého tímu priniesla strelu od modrej čiary, brankár Andrej Košarišťan si s týmto pokusom dokázal poradiť.

04:25

Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Gernát – 2 min., hákovanie).

04:18

Róbert Lantoši sa dostal sprava do veľkej šance. Ocitol sa sám pred Treutlem, jeho lapačku neprestrelil.

03:45

Wolf zbúral pri mantineli Chovana, Nemecko sa vzápätí usadilo v útočnom pásme, no po strele od modrej prichádza teč na ochrannú sieť.

03:06

Znova Košarišťan, tentoraz zasiahol proti teču spred brány. Následne prešiel dopredu Bubela, mieril pod brvno, Treutle zasiahol.

02:48

Andrej Košarišťan si musel dať na veľký pozor na strelu zľava, dokázal ju ramenom vytesnil nad.

02:17

Miloš Bubela bol na konci akcie štvrtej formácie, jeho pokus sa nedostal na bránu tak, aby výraznejšie ohrozil Treutleho.

01:46

Naši získali puk za bránou Košarišťana, dostali ho iba do stredného pásma, a tam znova hrajú nemeckí hokejisti.

01:05

Krištof sa ocitol sám pred bránou súpera, po krásnej prihrávke na jeho osobu sa vyznamenal gólman Treutle.

00:51

Treutle, nemecký brankár, nemusel zasahovať proti našej prvej strele. Tá išla vedľa.

00:28

Nemci sa okamžite dostali do útočnej tretiny ihriska, nahodenie na zadný mantinel sa podarilo získať slovenským hráčom.

00:01

Slovensko: Košarišťan – Rosandič, Čerešňák, Marek Ďaloga, Martin Chovan, Malec, Gernát, Jur. Mikuš – A. Kudrna, Krištof, Lantoši – D. Bondra, Špirko, P. Svitana – M. Haščák, Kytnár, B. Rapáč – Puliš, Bubela, Šoltés.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.