Ohlasy: Zo sebavedomia trápne ticho. Fínom dal húževnatý súper vážnu výstrahu

Prečítajte si ohlasy médií po štvrťfinálovom zápase Fínsko - Slovensko (4:2) na MS.

26.05.2022 23:38
Fínsko šport MS2022 Hokej šport A Slovensko... Foto: ,
Slovenskí hokejisti.

Helsingin Sanomat (Fín.): Fíni postúpili do semifinále s veľkými ťažkosťami. Vytrvalé, húževnaté a obetavé Slovensko im dalo vážnu výstrahu. Domáci v úvodnej tretine neočarili, Slováci pôsobili ako tím svetového formátu.

Potom zakričal publiku Anttila – najprv znížil, potom vyrovnal. Manninen strelil víťazný gól, proti Slovákom skóroval aj v olympijskom semifinále. Fíni hrajú o medaily, ale neoslnili. Takáto hra už na výhru nemusí stačiť.

Súboj Slovenska s Fínskom Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Adam Sýkora (uprostred) strieľa úvodný gól do...

Iltalehti (Fín.): Marko Anttila uchmatol šou. Vo vzrušujúcom trileri zdolali Fíni Slovákov a sú v semifinále. Fínsko malo papierovo oveľa lepšie mužstvo ako Slovensko, ktoré ukázalo, že je nebezpečné.

Už piaty rok hrá pod jedným trénerom a rovnako ako Fínsko z toho ťaží. Strata by bola fiaskom, verme, že sa hráči poučia zo situácie a v semifinále ukážu lepší výkon.

iDnes.cz (ČR): Fíni ustáli rolu favorita vo štvrťfinálovom zápase proti Slovensku. Aj keď prehrávali 0:2, pôsobili nervóznym dojmom, vzchopili sa a stretnutie otočili. Sympaticky vzdorujúceho súpera zdolali pomerom 4:2.

Slováci nadviazali na skvelý dojem, ktorý zanechali na bronzových hrách v Pekingu. Aj so slabšou zostavou postúpili do štvrťfinále a trápili veľkých favoritov. Potvrdili, že majú predpoklady na sľubnú budúcnosť.

Fínsko MS2022 Hokej Anttila Fínsko Slovensko Čítajte aj Dvojmetrový kat Slovákov: Ten váš chlapec mi pripomína hviezdu NHL

IIHF.com: Fínsky kultový hrdinu Marko Anttila predviedol ďalšiu ukážku majstrovstva vo vyraďovacej časti, keď viedol boj hostiteľskej krajiny, ktorá zdolala Slovensko 4:2. Keď Slováci viedli 2:0, v aréne, ktorá prekypovala sebavedomím, zrazu nastalo trápne ticho.

Fínsko ako hostiteľ ešte nezískal medailu a mnohí sa začali báť, že kliatba sa opäť vynára. Potom prišli góly Anttilu. Obnovil fínsku vieru, ktorá sa ďalším zásahom premieňala na istotu. Zdolané, no nie skľúčené Slovensko po zápase hovorilo o hrdosti.

Blick (Švaj.): Fínski hostitelia držia kurz. Aj keď v úvode zápasu v Tampere prepadli a prehrávali 0:2, napravili to a do 24. minúty vyrovnali. Sakari Manninen ich dostal do vedenia po 44 minútach a v záverečnej sekunde zvýšil na 4:2 Saku Mäenalanen strelou do prázdnej brány.