Gólová prestrelka pre Nemcov. Urobili rázny krok do štvrťfinále MS

Hokejisti Nemecka zvíťazili v piatkovom zápase "slovenskej" A-skupiny MS nad Talianskom jednoznačne 9:4.

20.05.2022 17:55
Fínsko MS2022 Hokej A Nemecko Taliansko Foto: ,
KK15 Helsinki - Nemecký hokejista Kai Wissmann (uprostred) sa teší z gólu so spoluhráčmi počas zápasu A-skupiny Nemecko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Základ suverénneho triumfu položili v helsinskej Ice Hall už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Nemci po úvodnej prehre s Kanaďanmi (3:5) zaznamenali štvrtú výhru za sebou a s 12 bodmi sa dotiahli v tabuľke na vedúce duo Kanada – Švajčiarsko.

Kľúčové momenty zápasu Nemecko vs Taliansko.

Ďalší zápas odohrajú v nedeľu, keď nastúpia proti Kazachstanu (15.20 SELČ). Taliani, ktorým patrí so ziskom jedného bodu naďalej 7. miesto, sa stretnú už v sobotu o 19.20 so Slovenskom.

A-skupina (Helsinki):
Nemecko – Taliansko 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)
Góly: 6. Karachun (J. Müller, Loibl), 7. Wissmann (Kastner), 14. Ehliz (Bittner, Michaelis), 18. Fischbuch (Wissmann, Reichel), 26. Reichel (Noebels, Michaelis), 35. Fischbuch (Reichel, Wissmann), 42. Ehliz (Michaelis, Schmölz), 43. Karachun (Schmölz, Loibl), 58. Soramies (Wissmann, Kastner) – 26. Traversa (Miglioranzi, Pietroniro), 48. Frigo (Petan), 50. Mantenuto (S. Kostner, Trivellato), 60. Petan (Hannoun, Glira). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Beresford (V.Brit.), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3311 divákov.
Nemecko: Niederberger – Seider, M. Müller, Gawanke, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta, Michaelis, Ehliz – Fischbuch, Reichel, Noebels – Karachun, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies
Taliansko: Fadani (14. Fazio) – di Perna, Trivellato, Pietroniro, Miglioranzi, Gios, Glira, Spornberger – S. Kostner, D. Kostner, Sanna – McNally, Mantenuto, Frank – Petan, Hannoun, Frigo – Deluca, Traversa, Insam – Mantinger

Nemci od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. Okrem korčuliarskej prevahy ukázali aj vysokú efektivitu streľby, keď skórovali z prvých dvoch striel na bránku, presadili sa Karachun a Wissmann.

V 14. minúte zvýšil na 3:0 Ehliz, ktorý tečoval strelu Bittnera a vyhnal z talianskej bránky Fadaniho. Ten nemal svoj deň, dostal tri góly zo štyroch striel. Nahradil ho Fazio, ktorý do konca tretiny inkasoval raz, keď ho prekonal strelou na vyrážačku Fischbuch.

Kazachstan vs Slovensko Čítajte viac ONLINE: Dráma s víťazným koncom. Slováci zdolali Kazachov

Favorit sa už potom nikam nehnal, napriek tomu naďalej dominoval a dokázal navýšiť svoj náskok. Až za stavu 5:0 dovolil súperovi zmerniť skóre zásluhou úspešného teču Traversu.

Taliani nedokázali účinne brzdiť nemecké útoky, v úvode tretej časti Ehliz a Karachun svojimi druhými gólmi v zápase zvýšili už na 8:1. V samom závere hráči v čiernych dresoch zvoľnili a umožnili „azúrovým“ tromi presnými zásahmi skorigovať výsledok.

Viac na túto tému: #Nemecko #MS v hokeji 2022