Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Historické, senzačné, nevídané. Svet uchvátil rakúsky triumf nad Českom

Šokujúce víťazstvo Rakúska na majstrovstvách sveta sa stalo top senzáciou tohtoročného podujatia.

17.05.2022 19:04
Česko prehralo s Rakúskom po samostatných... Foto:
Česko prehralo s Rakúskom po samostatných nájazdoch.

„Zázračné Rakúsko poráža Goliáša z Česka.“ Takto znie titulok najčítanejšieho portálu Kronen Zeitung na titulnej stránke webu. Pre outsidera ide o historický triumf, aký nemá pri jeho účastiach na svetových šampionátoch obdobu.

„Rakúsko nikdy neporazilo Čechov na seniorskom turnaji najvyššej úrovne. Pred zápasom malo proti Česku a predtým Československu bilanciu 0 víťazstiev a 17 prehier,“ napísal oficiálny web majstrovstiev sve­ta.

V českých médiách pochopiteľne rezonuje slovíčko blamáž, ktoré najlepšie vystihuje výsledok, ktorým si národný tím skomplikoval cestu za lepším umiestnením v B-skupine MS.

Švajčiarsky Blick zase vyzdvihuje vyrovnávajúci gól Briana Leblera, ktorý ho strelil 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Radosť Rakúska po vyrovnávajúcom góle na 1:1. Čítajte viac Česká blamáž na šampionáte. Švédi naložili outsiderovi poltucet

„Je to prvé víťazstvo Rakúska na MS najvyššej kategórie od roku 2018, keď zdolalo Bielorusko 4:0,“ pripomínajú v Blicku.

Rakúsko sa postaralo o menšiu senzáciu už v predchádzajúcom stretnutí šampionátu, v ktorom obralo o bod výber USA. S ním tiež uhralo po riadnom čase remízu a napokon prehralo po predĺžení.

Pôvodne outsider turnaja má po troch zápasoch rovnaký počet bodov a urobil významný krok k udržania sa v elitnej kategórii MS.

Pavol Regenda Čítajte viac Uvidíte, „Slafky“ to tam začne dávať. O štafetový kolík sa podelíme

Viac na túto tému: #MS v hokeji #česká hokejová reprezentácia