Pomoc súperovi? Ramsay prehovoril o kroku, ktorý nedával zmysel

Po druhom zápase Slovákov na MS vo Fínsku rezonovali v mixzóne najmä slová o chybách a o komplikovaných riešeniach herných situácií.

15.05.2022 10:03
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar pred nemeckým brankárom Philippom Grubauerom.
debata (3)

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase v A-skupine na šampionáte s Nemeckom tesne 1:2, hoci súpera prestrieľali 26:19.

Nemci rozhodli o triumfe dvoma gólmi v rozmedzí piatich minút v druhej tretine, na ktoré dokázal odpovedať len Kristián Pospíšil.

„Nemci hrali dobre, ale my sme mali hrať jednoduchšie a nechápem, prečo sme to nerobili. Komplikovali sme si to sami. Ako sa zápas lámal ku koncu, tak sme mali možno aj viac z hry, ale málo sme strieľali, hľadali sme zbytočne prihrávkami do prázdnej bránky. To nás stálo body,“ povedal obranca Peter Čerešňák.

Slováci neboli v zápase horší, ale nevyhli sa niektorým elementárnym chybám. Veľakrát letel puk mimo Grubauerovej bránky, čím nevznikal priestor na dorážky, chýbal dôraz v bránkovisku.

Zápas Slovenska s Nemeckom Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Slovenskí hokejoví fanúšikovia povzbudzujú pred...

Alogická udalosť sa udiala počas záverečnej power play, keď Slováci tlačili Nemcov v šestici, no po prerušení hry si tréneri vzali oddychový čas a unavený súper mohol nabrať novú energiu.

„Súhlasím, bolo v tom čase lepšie nevziať si oddychový čas, aby si súper nemohol oddýchnuť. Ja som ho chcel odvolať, ale môj asistent Ján Pardavý už bol pripravený dať hráčom pokyny a bolo neskoro meniť rozhodnutie, aj keď som chcel. Bolo to v zapríčinené chybou komunikácie,“ priznal tréner Craig Ramsay.

Kouč Slovákov zatiaľ nevidí priestor na zmeny v jednotlivých formáciách, i keď niektoré by sa možno žiadali.

Craig Ramsay Čítajte viac Ramsay po prehre: Niekto možno povie, že katastrofa, ale hrali sme dobre

"Nerád to mením, to nie je môj štýl. My musíme pochopiť, že prvoradý je tím. Každý musí prispieť svojím dielom a podať svoj najlepší výkon.

Nemci to dokázali tak, že hrali bojovne, blokovali strely, podržal ich aj brankár. Nás podržal Rybár tiež, ale nestačilo to na body," dodal Ramsay.