Ramsay, zober Slafkovského! Česi chvália slovenský supertalent

Výborný úvod, zlý záver. Slovenskí hokejisti si mohli pred začiatkom majstrovstiev sveta 2021 v Rige pripísať cenný triumf.

07.05.2021 11:07
Juraj Slafkovský Foto: ,
Juraj Slafkovský počas zápasu s Lotyšskom.
debata (3)

Zverenci Craiga Ramsayho prehrali po bojovnom i strelecky nemohúcom výkone 0:2. Červený a Tomášek v priebehu minúty rozhodli o výhre domácich.

"Slováci boli stále o krok vpredu a teda skôr pri puku. Boli pohyblivejší a dôraznejší v súbojoch. Preto bola naša cesta za víťazstvom zložitá.

Až po komerčnej prestávke v tretej tretine sme trochu začali pripomínať mužstvo, ktorým chceme byť," vyhlásil Filip Pešán v rozhovore na webe iDnes.cz.

Dnes to nevyšlo. Napriek bojovnému výkonu našich chlapcov nás Česi dvakrát premohli a z dnešného zápasu si odnášajú...

Uverejnil používateľ Hockey Slovakia Štvrtok 6. mája 2021

Český tréner chlapsky priznal, že Slováci boli lepším mužstvom. Kvalita tímu s viacerými novicmi Pešána prekvapila.

„S korčuliarsky zdatným súperom sme si dve tretiny nevedeli poradiť, ale nakoniec sme si našli cestu k víťazstvu,“ pochválil 43-ročný český tréner.

Nie je jediný, kto bol uchvátený z výkonu slovenských mladíkov. Komentátorovi Českej televízie Robertovi Zárubovi sa páčil najmä krídelník prvého útoku Juraj Slafkovský.

Sedemnásťročný útočník zahodil niekoľko vyložených príležitostí, obrane súpera však robil obrovské problémy, čo Záruba vyzdvihol.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovský pripomína Jágra. Vedia so súpermi pozametať

"Myslím si, že tréner Ramsay môže Slafkovského pokojne zobrať na šampionát. Je silný na puku a má rýchle nohy.

V slovenských médiách sa objavili správy o tom, že pripomína Jaromíra Jágra. Generálny manažér Oto Haščák si ho pamätá z jeho začiatkov. Niečo na tom bude," povedal počas zápasu Záruba.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #MS v hokeji 2021 #Craig Ramsay #Filip Pešán #Juraj Slafkovský