Slováci odštartovali prípravu prehrou. Lotyši ich zlomili v predĺžení

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení.

20.04.2021 22:34 , aktualizované: 22:48
Slovensko, Lotyšsko Foto: ,
Na snímke zľava Patrik Lamper (SR) a Janis Kalninš (Lotyšsko) v prvom zápase na Kaufland Challenge 2021 v rámci prípravy na hokejové MS v Rige Slovensko - Lotyšsko.
debata (4)

Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs.

Odveta v rámci podujatia Kaufland Challenge 2021 je na programe v stredu od 16.00 h. O pár dní neskôr preveria zverencov trénera Craiga Ramsayho v prípravnom dvojzápase aj Nemci (24. a 25. apríla).

Premiéru v najcennejšom drese si v utorok odkrútili obrancovia Martin Bučko, Daniel Gachulinec, Martin Vitaloš a Samuel Kňažko a útočníci Martin Faško-Rudáš, Daniil Fominych, Marek Tvrdoň, Adrián Holešinský, Oliver Okuliar a Miroslav Mucha.

Slovensko – Lotyšsko 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 3. Liška (Lamper, Jánošík) – 31. Karsums (Ro. Bukarts), 64. Krastenbergs (M. Redlihs).
Rozhodovali: Stano, D. Konc st. – Synek, Durmis, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
SR: Godla – Vitaloš, Jánošík, Gachulinec, Ďaloga, Kňažko, Mar. Chovan, Bučko, Koch – Lamper, Buc, Liška – Mucha, Mich. Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominych – Tvrdoň, Kollár, Holešinský
Lotyšsko: Kalninš – Balinskis, Sotnieks, Galvinš, K. Redlihs, Cibulskis, Zile, Mamčics – Daugavinš, Indrašis, Darzinš – Karsums, Džerinš, Ro. Bukarts – Dzierkals, Svanenbergs, Ri. Bukarts – M. Redlihs, Berzinš, Marenis – Krastenbergs

Slovenskí reprezentanti nastúpili na zápas po vyše ročnej pauze, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu, a vstup doňho sa im vydaril.

Po niekoľkých náznakoch šancí sa v 3. minúte dostali k dorážkam traja hráči a Liška prepasíroval puk za chrbát Kalninša.

Slováci mali v úvode viac z hry a ešte párkrát pohrozili pred brankárom hostí. Tí sa dostali v 7. minúte do tlaku a prácu mal aj Godla.

V 9. minúte tesne minul lotyšskú bránku puk po tečovanej strele Kocha. Slováci si od 11. minúty zahrali prvú presilovku, s viacerými strelami, no bez gólovej šance.

Slovensko, Lotyšsko Čítajte viac ONLINE: Slováci padli s Lotyšmi v predĺžení

V 15. minúte preverili Kalninša tvrdými strelami Bubela a Tvrdoň. V závere si hostia vypracovali tlak a Ro. Bukarts a Džerinš zahrozili pred Godlom.

Druhú časť odštartovali Ramsayho zverenci v oslabení, keď išiel na trestnú Mich. Chovan. Síce sa ubránili, no tlak Lotyšov pokračoval ďalej a v 26. minúte ho premenili na vyrovnávajúci gól.

Dobrým napádaním nedovolili Slovákom dlho vystriedať a následne peknou kombinačnou akciou využili ich únavu. Do odkrytej bránky poslal puk Karsums – 1:1. Slováci ihneď odpovedali, no gól Mich.

Chovana neplatil pre postavenie Lampera v bránkovisku. V 30. minúte nevyužil prečíslenie Bučko, keď trafil len betóny brankára.

Následne prišla druhá presilovka Slovenska, ale veľa vody v nej nenamútili. Na druhej strane musel Godla zasahovať pri strelách Daugavinša, Indrašisa a Ro. Bukartsa.

Lotyši mohli ísť do vedenia v 41. minúte po samostatnom úniku, no vyznamenal sa slovenský brankár.

SR Piešťany Hokej MS2021 repre príprava posily nové TTX Čítajte viac Ramsay so Šatanom skúšajú aj tínedžerov. Najmladší má 17 rokov

Hostia si následne zahrali presilovku a veľkú šancu mal Karsums. V 46. minúte išiel na trestnú lavicu Koch a Ramsayho zverenci sa opäť museli brániť presile.

Godla však niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov a pomohla mu aj žŕdka. V záverečnej desaťminútovke sa hra prelievala zo strany na stranu a oba tímy si vypracovali ešte niekoľko príležitostí.

Góly už do konca riadneho hracieho času nepadli a tak duel pokračoval predĺžením.

Už po minúte mali obrovskú šancu rozhodnúť duel debutanti v národnom drese Kňažko a Mucha, ale prvý menovaný nepretlačil puk pri bližšej žŕdke a druhému vzápätí nevyšiel bekhendový blafák.

Nakoniec sa z víťazstva tešili hráči hostí, keď im v 64. minúte vyšlo prečíslenie a rozhodol Krastenbergs.