Tréner Ramsay podľa Lašáka končí. Šatan to nepotvrdil

21.05.2019 21:05
Craig Ramsay
O konci kanadského trénera Craiga Ramsayho na lavičke Slovenska informoval tréner brankárov SR Ján Lašák. Autor: ,

Kanaďan Craig Ramsay nebude pokračovať vo funkcii hlavného trénera slovenskej hokejovej reprezentácie. Po poslednom zápase Slovenska na MS v Košiciach to prezradil tréner brankárov Ján Lašák.

Lašák po zápase s Dánskom vyšiel z kabíny dojatý a odmietol zhodnotiť vystúpenie slovenských hokejistov na MS. Ospravedlnil sa s tým, že ho práve zaplavili veľké emócie.

"V šatni sme mali veľké emócie, ospravedlňujem sa, ale nie je vhodná chvíľa na nejaké analýzy. Rozlúčka Laca Nagya bola emotívna, ale to, že končí Craig Ramsay, to je asi ešte emotívnejšie.

Toľko vecí, ktoré nás naučil a najmä mladých chlapcov, to je úžasné. Ukázal nám, ako sa máme správať, akí máme byť ľudia a profesionáli. Som z toho ešte viac dojatý, ako z Lacovej rozlúčky," povedal Lašák.

O pokračovaní Kanaďana na slovenskej striedačke visí otáznik. „On nám už pred zápasom hovoril, ako si to užíval a ako to má rád. Už vtedy to bolo silné. Ale či bude pokračovať, to nie je otázka na mňa,“ dodal Lašák.

Kanaďan Ramsay ako tréner aj generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan mali zmluvu len do konca aktuálnych MS.

„Neviem, či je to definitívna informácia. Môj aj jeho kontrakt sa končia. Myslím si, že po júnovom kongrese SZĽH bude nový prezident a ten si vyberie možno nového generálneho manažéra, ten zase trénera. Všetky tieto veci sa budú riešiť v lete, o mesiac či dva,“ prezradil Šatan.

Lúčiaci sa Ladislav Nagy na
		ramenách...
Ladislav
		Nagy so synčekom v náruči sa lúči
		so...
+11Ladislav Nagy s
		kapitánskym Céčkom sa lúči
		s...

Už dlhšie sa v zákulisí hovorí o tom, že na post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja by mohol kandidovať aj Šatan. „Zatiaľ nebol čas uvažovať nad tým, či budem kandidovať aj ja. Nemal som na to čas. Uvidíme, akí kandidáti sa prihlásia,“ pokračoval Šatan.

Ramsayho prínos pre reprezentáciu Slovenska bol podľa kapitána majstrov sveta z roku 2002 obrovský. "Želal som si, aby jeho práca bola korunovaná postupom do štvrťfinále. Práca Craiga Ramsayho sa ukázala na našom tíme. Dostával som komplimenty od manažérov iných výberov, zaznamenali tú zmenu.

Videli, že máme mnoho mladíkov, ktorí nie sú len do počtu. To, ako sa zmenila reprezentácia, by mohli prebrať aj naši kluboví tréneri na rôznych úrovniach. Ukázal smer, akým kráča moderný svetový hokej. Hrajú ho všetci, ktorí chcú byť úspešní," dodal Šatan.

TV Pravda: Igor Liba o MS v hokeji 2019 a slovenských hokejistoch.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koniec #slovenskí hokejisti #MS 2019 v hokeji #Craig Ramsay
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku