Keď hokej bolí. Slováci boli po zápase ako zlomené vojsko po krutej prehre

15.05.2019 23:36
Slovensko, Nemecko
Slovenskí hokejisti po zápase proti Nemecku. Autor: ,

Zo zlých snov sa človek ráno vždy zobudí. Ten nemecký sa už možno na týchto majstrovstvách sveta neskončí.

Štyri veľmi dobré zápasy a iba tri body. Bilancia, ktorá vážne zatriasla so štvrťfinálovými ambíciami Slovákov. Keď hráči po dueli s Nemeckom schádzali z ľadu, bolo to ako na hokejovom kare.

Richárd Pánik a Michal Čajkovský sa ani nezastavili. Zvyšok len veľmi neochotne. Kto by predsa chcel analyzovať zápas, ktorý tak veľmi bolí.

„Čo sa nám dá vyčítať?“ pýtal sa zničený Dávid Buc. „Snaha tam bola, už tri zápasy v rade sa s nami vlečie smola. Ja však stále verím, že môžeme postúpiť,“ poznamenal.

Želanie je otcom myšlienky – matematika je však neúprosná. Postup na úkor Nemecka je už iba v rovine teórie. Ak sa Slováci do Bratislavy nakoniec dostanú, tak najskôr cez Američanov. Postup už vo svojich rukách nemajú.

Christián Jaroš
		(Slovensko), vpravo
		brankár...
Tomáš Tatar
		(Slovensko) a vpravo Patrick
		Hager...
+12Ladislav Nagy
		(Slovensko) a dole Gerrit
		Fauser...

„Za stavu 2:2 sme si vraveli, že to potrebujeme zvrátiť na našu stranu – žiaľ, nepodarilo sa to. Taká škoda,“ prezradil Buc.

Práve bod, ktorý Slováci stratili v samom závere, ich možno bude veľmi mrzieť.

„Ak ste od súperov lepší v troch zápasoch v rade, z dlhodobého hľadiska – a v play off to tak funguje – musíte vyhrať. My sme všetky tri prehrali. Nechápem, ako môžeme mať takúto smolu,“ smútil Buc. Okrem stretnutia s Nemeckom mal na mysli aj zápasy proti Fínsku a predovšetkým Kanade. Tej Slováci podľahli 1,8 sekundy pred koncom.

Dve prehry na konci – o čom to svedčí? „Ja vôbec netuším,“ tvrdil Buc, ktorý si nemyslí, že mužstvu domáce prostredie zväzuje ruky.

„Nemyslím si, že sme pod tlakom. Ak by to tak bolo, nehrali by sme takýto hokej. Nemcov sme jednoznačne prestrieľali, zavreli, ale ich brankár mal šťastný deň,“ dodal na záver.

S dovetkom, že do Bratislavy azda postúpia.

Čiliak márne hľadal slová

Ak bol po zápase Dávid Buc schopný zo seba dostať aspoň niekoľko myšlienok, brankár Marek Čiliak takmer stratil reč. Pre ilustráciu, aká nálada vládla v košickej mixzóne, si prečítajte radšej rozhovor.

Čo sa stalo v závere duelu?
Neviem.

Bola to strata koncetrácie celého tímu?
Ja neviem.

Počas zápasu na vás nešlo veľa striel. Je to nepríjemné pre brankára?
Tažký zápas. Nikto to nemá rád.

Brankári vravia, že prehru treba rýchlo hodiť za hlavu. Bude sa to dať?
Po dvanástej hodine áno. Začne predsa nový deň.

Viete, aké okolnosti vás teraz posunú do štvrťfinále?
Nad tým som zatiaľ nerozmýšľal. Nepočítam to.

#slovenskí hokejisti #MS 2019 v hokeji
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku