VIDEO: Pískanie pre hymne súpera? Slováci, hanbite sa, znie zo sveta

13.05.2019 23:30

Slovenskí fanúšikovia v Košiciach neuniesli tesnú prehru s Kanadou, o ktorej rozhodol gól súpera dve sekundy pred koncom.

Najskôr zahádzali ľad predmetmi, ktoré niekoľko minút musela zbierať z klziska upratovacia čata. Vrchol však prišiel o niekoľko momentov.

Keď na počesť víťazov znela v Steel aréne kanadská hymna, nie všetci, ale značná časť slovenského publika pískala a bučala.

Správanie, ktorému chýbali akýkoľvek rešpekt či úcta k inému národu, si všimli hokejoví fanúšikovia na celom svete.

„Pískajte na rozhodcov, pískajte na hráčov, na čokoľvek. Ale nie na hymnu. To si nezaslúži žiadny národ. Smutné predstavenie od slovenských fanúšikov,“ znela jedna z reakcií na twitteri.

„Prečo títo ľudia neodišli, keď zostávali do konca dve sekundy? Na čo zostali a urážali ľudí z inej krajiny? Nepochopiteľné správanie niektorých Slovákov – hanba vám,“ pridal sa iný fanúšik.

„Správanie, aké predviedli Slováci počas hymny súpera, je neakceptovateľné. V takýchto momentoch sa hanbím, že som Slovenka,“ napísala domáca fanúšička Barbora.

Ak ste spomínané správanie fanúšikov Slovenska nevideli, pozrite si ho na videu.

VIDEO: Správanie Slovákov pred a po skončení duelu s Kanadou

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#fanúšikovia #hymna #MS 2019 v hokeji
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku