Český gólový valec prešiel aj Nórov. Dostali sedmičku

Českí hokejisti uspeli aj vo svojom druhom zápase v B-skupine MS, v sobotu v Bratislave rozdrvili Nórsko 7:2.

11.05.2019 22:43
Frolík česko hokej MS Foto: ,
Gólová radosť Čechov v zápase s Nórskom.

Základ suverénneho víťazstva položili už v prvých siedmich minútach, keď sa dvakrát presadil strelami z diaľky obranca Filip Hronek, favoritovi potom stačilo umnou, efektívnou hrou pohodlne kontrolovať vývoj.

Zverenci trénera Miloša Říhu majú po dvoch dňoch na konte plný počet 6 bodov, v pondelok o 16.15 h ich čaká skupinový šláger proti Rusku.

Nóri, ktorí zatiaľ čakajú na prvý bod, v rovnaký deň nastúpia v severskom derby proti úradujúcim majstrom sveta zo Švédska (20.15).

B-skupina (Bratislava)

Nórsko – Česko 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
Góly: 11. Lindström (Martinsen, Holös), 41. Olden (Olimb) – 3. Hronek (Voráček, Frolík), 7. Hronek (Kubalík, Řepík), 16. Frolík, 24. Frolík (Voráček), 34. Řepík (Kubalík, Hronek), 42. Chytil (Rutta, Vrána), 45. Kubalík (Kovář). Rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Schukies (Nem.) – Leermakers (Hol.), Šišlo (Rus.), vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 9033 divákov.
Nórsko: Haukeland (41. Holm) – Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull – Thoresen, Olimb, Olden – Valkvä Olsen, Haga, Rosseli Olsen – Martinsen, Lindström, Trettenes – Kristiansen, Forsberg, Röymark – Reichenberg
Česko: Hrubec – Hronek, Kolář, Rutta, Moravčík, Gudas, Sklenička, Musil – Voráček, Simon, Frolík – Vrána, Chytil, Palát – Řepík, Kovář, Kubalík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna

Čechom opäť skvele vyšiel vstup do zápasu, po dvoch tečovaných strelách Hroneka viedli už v 7. minúte 2:0. V bránke ČR absolvoval debut na MS Hrubec, ktorého prvý zákrok bol hneď z kategórie náročných – betónom zmaril pokus Trettenesa.

Nóri sa vymanili z úvodného tlaku a v 11. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Lindströma, ktorý v presilovke bez prípravy prepálil Hrubeca.

V 14. minúte sa predviedol „tvrďas“ Gudas, ktorý kolenom zostrelil Rosseliho Olsena a poslal ho predčasne do kabíny, zranený nórsky krídelník sa už do hry nevrátil. Říhovi zverenci však oslabenie nielenže ubránili, ale v ňom aj skórovali, dvojgólový náskok im vrátil Frolík.

Útočník Calgary bol pri streleckej chuti, v 24. minúte zvýšil v presilovke už na 4:1. Favorit pred skvelou kulisou naďalej tvrdil muziku, pred Haukelandom bolo neustále rušno. V 34. minúte pridal piaty zásah Řepík aj s prispením korčule Espelanda.

Severania sa len ťažko dostávali do útoku, ojedinelú šancu mal Martinsen, ktorý opečiatkoval žrď Hrubecovej bránky. Na začiatku tretej tretiny síce znížil Olden, ale Česi, v hľadisku podporovaní aj legendárnym Jaromírom Jágrom, pokračovali v aktivite a gólmi Chytila a Kubalíka zvýšili už na 7:2.

Česi naďalej bavili publikum peknými akciami. Zápas dohrali v pohodovom tempe za búrlivého aplauzu vypredanej arény a po Švédoch (5:2) úspešne zvládli aj druhú severskú prekážku.