V príprave zostávajú nezdolaní. Česi sa naladili na Slovákov obratom proti Nemcom

Českí hokejisti zvíťazili v rámci Euro Hockey Challenge v Karlových Varoch nad Nemeckom aj v druhom zápase. Po stredajšej výhre otočili duel zo stavu 0:2 a tešili sa zo zhodného výsledku 5:4.

18.04.2019 21:08
Miloš Říha Foto: ,
Tréner českých hokejistov Miloš Říha počas prípravného zápasu s Nemeckom.

Budúci týždeň v pondelok sa zverenci trénera Miloša Říhu presunú na piaty týždeň prípravy na Slovensko, proti ktorému odohrajú stretnutia v piatok v Trenčíne a v sobotu v Nitre.

Česi síce už v 4. minúte prehrávali 0:2, ale ešte do polovice úvodného dejstva zmazali stratu Michal Řepík a Martin Zaťovič. V záverečnej tretine dovŕšili obrat na 4:2 Rudolf Červený a Hynek Zohorna.

Nemci v 47. minúte znížili, náskok ale poistil v čase 58:12 v presilovej hre Tomáš Fořt a napriek inkasovanému gólu deväť sekúnd pred koncom Česi oslavovali víťazstvo. Po dvoch výhrach nad Rakúskom (3:1 a 5:4 po samostatných nájazdoch) zostali v EHCh nezdolaní.

Prípravné zápasy:

Dánsko – Švédsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Wedin, 32. Sylvegard

Fínsko – Nórsko 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Ruotsalainen, 9. Manninen, 59. Kiviranta – 18. Haga

Česko – Nemecko 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
Góly: 9. Repík, 11. Zaťovič, 43. Červený, 45. Zohorna, 59. Fořt – 4. a 60. Bergmann, 3. Loibl, 47. Müller

Rusko – Švajčiarsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Žafjarov, 19. Chafizullin, 36. Barabanov, 37. Alexejev, 58. Golyšev – 18. a 40. Bertaggia

TV Pravda: Bývalý kapitán československej hokejovej reprezentácie Dárius Rusnák hovorí o ambíciách slovenského výberu na domácom šampionáte a zároveň si spomína na pamätný šampionát z roku 1985 v Prahe, kde získalo Československo zla­to: