Slováci prehrali po bezkrvnom výkone. Ramsay: Opäť chýbali góly

Slovenskí hokejoví reprezentanti vo štvrtok podľahli Nemcom 1:2 v druhom zápase záverečnej prípravy pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia od 10. do 26. mája v Bratislave a Košiciach.

11.04.2019 16:30 , aktualizované: 21:22
Nemecko šport hokej Slovensko Foto: ,
Na snímke zľava brankár Mathias Niederberger (Nemecko) a Radovan Puliš (Slovensko) v zápase Euro Hockey Challenge Nemecko - Slovensko v Kaufbeurene.
debata (28)

V dueli hranom v rámci série Euro Hockey Challenge začali Slováci výborne a už v prvej minúte viedli po presnom zásahu Matúša Sukeľa. V druhej tretine však herne poľavili a Nemci z viacerých príležitostí dvakrát skórovali. O vyrovnanie sa postaral v presilovke o dvoch hráčov Stephan Daschner a víťazstvo domácim zabezpečil pohotovou strelou Marc Michaelis.

Slovenskí hokejisti odohrajú pred štartom domáceho svetového šampionátu ďalších sedem prípravných duelov. V Nemecku ich čaká ešte jeden súboj s domácim výberom, v sobotu 13. 4. sa predstavia Garmisch-Partenkirchene.

Následne absolvujú dvojzápasy proti Rakúsku (19. 4. v Salzburgu a 20. 4. v Innsbrucku) a Česku (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre). V máji si zmerajú sily v Poprade s tímom Veľkej Británie (4. 5.) a prípravu uzavrú súbojom s Nórskom v Michalovciach (7. 5.).

Prípravný zápas Nemecko - Slovensko Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Matúš Sukel (v strede) oslavuje svoj úvodný gól...

Euro Hockey Challenge 2019

Nemecko – Slovensko 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 26. Daschner (Bokk, Pföderl), 39. Michaelis (Bokk, Tuomie) – 1. M. Sukeľ. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schütz, Kannengiesser – Schwenk, Wölzmüller (všetci Nem.).
Nemecko: Niederberger – Daschner, Schopper, Nowak, J. Müller, Bittner, Krupp, Wissmann, Wagner – Pföderl, Loibl, Bergmann – Elsner, Noebels, Höfflin – Bokk, Michaelis, Tuomie – Ziegler, Fauser, Wohlgemuth – Kurth
Slovensko: J. Hudáček – Sersen, Čajkovský, Fehérváry, Martin Chovan, Koch, Štajnoch, Rosandič, Grman – Puliš, M. Sukeľ, Tybor – L. Nagy, Michal Chovan, M. Bakoš – D. Bondra, Kytnár, Svitana – Liška, Cingel, Paulovič

Craig Ramsay, tréner SR: „Opäť sme nedali góly, potom je ťažké zdolať akéhokoľvek súpera. Mali sme niekoľko zbytočných vylúčení. Pri tlaku v útočnom pásme musíme puk tlačiť viac do bránky.“

Matúš Sukeľ, strelec jediného gólu SR: „Začali sme dobre, povedali sme si, že budeme napádať, ale v druhej tretine sme urobili fauly a dostali nás pod tlak. V tretej tretine sa nám už nepodarilo vyrovnať.“

Július Hudáček, brankár SR: „Nedokázali sme pokračovať v hre z prvej tretiny. Namiesto toho, aby sme dali ďalší gól, tak sme poľavili. Je to škoda, mali sme vyhrať.“

Radovan Puliš, útočník SR: „Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, ale súpera sme pustili do hry našimi faulami. S jedným gólom nemôžeme vyhrať. Nemci neboli ľahký súper.“

Slovenskí hokejisti otvorili skóre stretnutia už po necelých tridsiatich sekundách. Chybnú rozohrávku Benedikta Schoppera zachytil pozorný útočník Matúš Sukeľ a vďaka presnej strele si pripísal premiérový gól v seniorskom národnom tíme. V nasledujúcich minútach sa museli zverenci trénera Ramsayho dvakrát brániť počas vylúčení Patrika Svitanu a Patrika Kocha, ale Nemcov nepustili do vážnejšej šance.

Podobný priebeh mala aj jediná početná výhoda slovenskej reprezentácie, v ktorej Mathias Niederberger nemal veľa práce. Nemci mohli v závere úvodného dejstva vyrovnať po koncovke Davida Elsnera, no Július Hudáček si poradil s ojedinelou príležitosťou domáceho tímu.

Druhé dejstvo odštartovali lepšie Slováci, ale Radoslav Tybor v 21. min zblízka trafil len Niederbergera. Potom prišli vydarené momenty v podaní Nemcov. Najskôr sa zjavil pred slovenskou bránkou Mirko Höfflin, ktorého len za cenu faulu zastavil Michal Čajkovský. Následne v stopercentnej šanci zaváhal Marcel Noebels, no tlak domácich vyvrcholil vyrovnávajúcim gólom v 26. min.

V dvojnásobnej presilovke sa presadil príklepom Stephan Daschner. Slovenskí hokejisti ožili až v závere druhej tretiny. V 35. min mal gól na hokejke Radovan Puliš, ale pri zakončení mu puk skĺzol z čepele. Úspešnejší bol na opačnej strane Marc Michaelis, ktorý zostal v 39. min nepokrytý na pravom kruhu a pohotovou strelou prekonal Hudáčka.

V záverečnej tretine sa slovenskí reprezentanti snažili o zmenu nepriaznivého stavu. Mali puk častejšie v moci, boli aktívnejší, no nedokázali si vypracovať gólové príležitosti. V 46. min dostali výhodu presilovky, v ktorej však okrem striel z väčšej vzdialenosti nič nevymysleli. Rovnako to bolo aj v ďalšej početnej výhode v záverečnej päťminútovke.

Šance na vyrovnanie prišli až v 58. min. Sukeľ namieril z tesnej blízkosti do nemeckého brankára a o chvíľu neskôr skončila dorážka Adama Lišku na betóne pripraveného Niederbergera. V úplnom závere skúsili Slováci aj hru bez brankára, ale gólu sa nedočkali.

TV Pravda: Miroslav Šatan porozprával o možných posilách z NHL pred začiatkom svetového šampionátu v hokeji