Kapitán chváli Bučeka: Bodaj by sme mali čo najviac takýchto hráčov

10.02.2019 10:10
Sersen hokej
Kapitán Slovenska Michal Sersen s trofejou pre víťaza Kaufland Cupu. Autor: ,

Nad hlavu dvihol víťaznú trofej a na jeho tvári bola vidieť spokojnosť s výkonmi spoluhráčov.

„Duel s Ruskom mal všetko, čo by mal dobrý zápas mať – osobné súboje, pekné góly aj akcie. Nechýbala nám aktivita ani veľké nasadenie. Takto by to malo vyzerať vždy,“ usmieval sa kapitán slovenských hokejistov Michal Sersen (33) po triumfe na domácom Kaufland Cupe.

Ste spokojný s výkonom tímu proti Rusom?

Zahrali sme výrazne lepšie, než proti Bielorusom. Podali sme koncentrovaný výkon. Mali sme drobný výpadok v druhej tretine, keď nás Rusi trochu zatvorili v pásme, ale dostali sme sa z toho a zaslúžene sme vyhrali.

Ako veľmi dôležité bolo, že ste strelili prvý gól?

Prvý gól nám výrazne pomohol, ale celkovo sme hrali dobre dozadu. Súpera sme púšťali do minima šancí a keď aj nejaké prišli, Braňo Konrád nás v bránke podržal. Ukázali sme dobrý, zodpovedný a tímový výkon.

Vyhovovala vám technická hra Rusov viac než jednoduchosť rýchlych Bielorusov?

Presne tak. Bielorusi hrali úplne jednoduchý, ale zároveň účelný hokej. Nešli do žiadnej extrémnej kombinácie, len vyhadzovali puky, jazdili za nimi a napádali nás dvoma hráčmi. Ťažko sme sa proti takejto hre presadzovali. Rusi chceli hrať hokej, pasovalo nám to a zápas sme zvládli výborne.

Mislav
		Rosandič.
Samuel
		Buček strieľa gól do bránky
		Ruska.
+7Samuel Buček a Michal
		Sersen sa tešia z gólu
		do...

Čo hovoríte na výkon Samuela Bučeka?

Paráda! Chlapec má zdravé sebavedomie. Dokáže premieňať šance, čo je pre reprezentáciu len dobre. Bodaj by sme mali čo najviac takýchto hokejistov.

Výrazne vás potiahli Nitrania. Uvedomili ste si to počas zápasu?

Super, že im zápas vyšiel. No všetci hráme spolu za Slovensko a je úplne jedno, či strieľali góly chalani z Nitry alebo z iných tímov. Podstatné je, že hráme spoločne za reprezentáciu.

Čo vás na turnaji najviac potešilo?

Môžeme byť spokojní s predvedenou hrou. Zlepšovali sme sa od prvej tretiny prvého zápasu. V sobotu to parádne vygradovalo. Sme radi. Samozrejme, stále sme len v príprave. Šampionát je ďaleko a pred ním nás čaká ešte veľa zápasov. Káder sa bude počas prípravy výrazne meniť a dlho nebudeme v optimálnej zostave. Stále máme na čom pracovať.

Máte po vydarenom turnaji už teraz chuť do záverečnej prípravy pred MS?

Pochopiteľne. Každé víťazstvo nás poteší a správne nabudí do budúcnosti.

Samuel Buček a Michal Sersen sa tešia z gólu do...
Samuel Buček a Michal Sersen sa tešia z gólu do ruskej siete. Autor: Pravda, Ľuboš Pilc

Začal sa už v Bratislave tvrdý boj o miesta pre domáci šampionát?

Každý z nás by chcel nastúpiť na domácom šampionáte. Vždy keď hráme doma – aj počas prípravy – je to pre hokejistov extra motivácia. Každý sa chce ukázať, lebo sa na neho príde pozrieť veľa rodinných príslušníkov či známych. Nikto si pred nimi nechce urobiť hanbu.

Vo štvrtok prišlo na zápas veľmi málo divákov. Ako sa vám páčila atmosféra v sobotu?

Dôležité bolo, že sme dali góly. Ľudia sa vďaka tomu dostali do varu. Zápas sa musel všetkým páčiť, to je najpodstatnejšie. Pre každého je ľahšie, keď je na štadióne plno a mužstvo vyhráva. Ľudia si mohli schuti zakričať a povzbudzovať nás.

Páči sa vám víťazná trofej?

Ani som si ju poriadne neobzrel. Hádam bude pekná (smiech). Samozrejme, každá trofej poteší.

#slovenskí hokejisti #Michal Sersen #Kaufland Cup 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku