Česi ukončili skupinu utrápenou výhrou. Jandač: Nemôžeme byť spokojní

Hokejisti Česka zvíťazili v dueli A-skupiny na MS nad Rakúskom tesne 4:3.

14.05.2018 22:38
Tomáš Hyka Foto: ,
Tomáš Hyka oslavuje gól s českou lavičkou.

Pre Česko aj Rakúsko bol pondelkový vzájomný zápas posledným v A-skupine. Kým Česi skončili na postupovom treťom mieste, Rakúšanom patrí predposledná siedma pozícia a istota záchrany v elitnej kategórii MS.

Česi sa dostali do vedenia už po 31 sekundách a prvej šanci, po rýchlej kombinácii sa presadil Tomáš Hyka. Už o necelé dve minúty bolo 2:0, keď Filip Chytil šikovne tečoval nahodený puk z hokejky Jakuba Krejčíka. V 18. min sa Rakúšanom podarilo streliť kontaktný gól, na konci akcie bol Konstantin Komarek.

V šiestej minúte druhej tretiny sa Česi znovu dostali do dvojgólového vedenia po rýchlej strele Dominika Kubalíka spomedzi kruhov. Rakúšania v úvode tretej časti nevyužili 100-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, čo sa im vypomstilo v 50. min – v početnej prevahe dal svoj druhý gól Hyka.

Potom previedol svoje umenie hráč Philadelphie v NHL Michael Raffl, ktorý dvoma gólmi v 51. a 58. min upravil na 3:4. Česi si však záver ustrážili a nepustili Rakúšanov k hre bez brankára.

A-skupina (Kodaň)

Česko – Rakúsko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

• Góly: 1. Hyka (Kubalík, Šulák), 3. Chytil (Krejčík), 26. Kubalík (Hyka, Nečas), 50. Hyka (Faksa, Kubalík) – 18. Komarek (Hofer), 51. Raffl (Unterweger, Haudum), 58. Raffl (Komarek, Schumnig)
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Schukies (Nem.) – Jensen (Dán.), Otmachov, 3843 divákov
  • Česko: Rittich Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Polášek, Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin Řepík, Faksa, Červenka Hyka, Nečas, Kubalík Horák, Plekanec, Chytil – Kousal
  • Rakúsko: Kickert Ulmer, Altmann, Schumnig, Unterweger, Peter, Viveiros, Schlacher Schneider, Ganahl, Hundertpfund Raffl, Hofer, Komarek Rauchenwald, Haudum, Zwerger Obrist, Woger, Spannring.
8. Bielorusko 6 0 0 0 6 4:29 0

Josef Jandač, tréner ČR: „Mali sme výborný vstup a dali rýchle góly. Potom sme sa zastavili a prestali sme hrať. Uspokojili sme sa. Rakúšania sa osmelili, začali hrýzť. S predvedenou hrou nemôžeme byť vôbec spokojní.“

Konstantin Komarek, útočník Rakúska: „Uhrať výsledok 4:3 je pre nás veľmi dobré. Chceli sme samozrejme vyhrať, ale favorit musel byť celých 60 minút v strehu a to je pre nás veľmi pozitívne.“

Viac na túto tému: #Českí hokejisti #rakúski hokejisti