Spanilá jazda domácich Dánov pokračuje, Bielorusi zostupujú

12.05.2018 18:40
hokej ms
Patrick Russell z Dánska a Alex Plante z tímu Kórejskej republiky v akcii. Autor: ,

Hokejisti domáceho Dánska vyhrali v zápase B-skupiny MS nad Kórejskou republikou 3:1.

Po šiestich zápasoch majú na konte 11 bodov a reálnu šancu na postup do štvrťfinále. Kórejčania sú naďalej poslední bez zisku jediného bodu a so skóre 4:45.

Kórejčania uzavrú svoje účinkovanie v skupine v pondelok od 14.15 proti Nórsku, Dáni budú hrať v utorok od 20.15 proti Lotyšsku.

B-skupina (Herning)

Dánsko – Kórejská republika 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 23. F. Nielsen (D. Nielsen), 33. Jensen (Bjorkstrand), 57. Hardt (F. Nielsen, J. Jensen) – 25. Kim Ki-sung (Kim Sang-wu).

Rozhodcovia: Sjoqvist (Švéd.), Gouin – McCrank (obaja Kan.), Lazarev (Rus.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.591 divákov.

• Dánsko: Andersen – Aabo Jensen, O. Lauridsen, S. Lassen, P. Larsen, Jensen, D. Nielsen, Kristensen – Bjorkstrand, F. Nielsen, Bödker – Hardt, Regin, Storm – Nick. Jensen, J. Jensen, Hansen – Madsen, Jakobsen, Russell
  • Kórea: Dalton – Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, Seo, Plante, O, Seo – Lee, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu – Radunske, An, Swift – Kim Won-džung, Park Čin-gjo, Šin Sang Wu – Džeon, I Jung-jun, Šin Sang Hoon

Kórejčania dali v úvodnej tretine zabudnúť na slabý výkon proti USA a domácemu tímu statočne vzdorovali. Viackrát pohrozili brankárovi Andersenovi, no Dáni postupne prevzali iniciatívu. Tí síce mali napokon v prvej tretine prevahu, no gólom ju nepotvrdili. To sa im však podarilo až v úvode druhej časti, keď presilovku využil F. Nielsen.

Ich náskok však nemal dlhé trvanie, pretože Kim Ki-sung v 25. minúte využil výbornú prihrávku Kim Sang-wuho – 1:1. Aj v druhej časti však mali Dáni herne navrch a náskok im vrátil J. Jensen v 33. minúte – 2:1.

Kórejčania dlho držali nádej na zisk prvého bodu, nevyužili však niekoľko presiloviek a v 57. minúte prišiel trest. Víťazstvo domácich potvrdil v presilovke Hardt, ktorý zvýšil na 3:1.

Bielorusi opúšťajú elitu

Hokejisti Bieloruska zostúpia do A-skupiny I. divízie MS. V sobotňajšom zápase svetového šampionátu v Dánsku prehrali s Rakúskom 0:4, v tabuľke sú naďalej bez bodu a už sa nemôžu odpútať z poslednej ôsmej priečky kodanskej A-skupiny.

V poslednom vystúpení si v utorok zmerajú sily so Slovenskom.

A-skupina (Kodaň)

Rakúsko – Bielorusko 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

• Góly: 5. Viveiros, 31. Komarek (Unterweger), 35. Raffl (Komarek), 40. Zwerger (Ulmer).

Rozhodcovia: Ohlund (Švéd.), Rantala (Fín.) – Oliver (USA), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 5:4, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 7370 divákov

• Rakúsko: Starkbaum – Altmann, Ulmer, Unterweger, Schumnig, Viveiros, Peter, Schlacher – Ganahl, Hundertpfund, Schneider – Raffl, Komarek, Hofer – Zwerger, Rauchenwald, Haudum – Spannring, Obrist, Woger
  • Bielorusko: Karnauchov (35. Trus) – Vorobej, Falkovskij, Lisovec, Chenkel, Korobov, Ustinenko – Linglet, Šarangovič, Platt – Gavrus, Razvadovskij, Kislij – Materuchin, Kovyršin, Pavlovič – Demkov, Kitarov, Drozd

Rakúšania nepripustili v dôležitom súboji o záchranu drámu. Otvárací gól stretnutia si už v 4. minúte pripísal Viveiros po tom, ako bieloruský brankár Karnauchov vyrazil jeho nahodenie a od Korobova sa puk odrazil do siete.

Rakúsko prežilo v úvodnej tretine dve oslabenia bez inkasovaného gólu, na začiatku prostredného dejstva ďalšie a potom predviedlo efektivitu v presilových hrách. Pri prvej sa v 31. minúte presadil Komarek a o štyri minúty neskôr opäť v početnej výhode zvýšil už na 3:0 Raffl.

Bielorusi poslali do bránky Trusa namiesto Karnauchova, ale ani on nezabránil presilovkovému gólu súpera. V poslednej minúte druhej tretiny upravil na 4:0 Zwerger. Rakúsko si už v tretej tretine postrážilo náskok a udržalo sa medzi elitou, Bielorusko ju minimálne na rok opustí.