Bod sa počíta. No musíme hrať celý zápas ako záver so Švédmi, burcuje kapitán

Podali najlepší výkon na šampionáte a prinútili favorizovaných Švédov báť sa o výsledok. V tretej tretine mali výrazne navrch, no nakoniec to slovenským hokejistom stačilo po prehre 3:4 po predĺžení len na bod.

12.05.2018 15:39
hokej ms sekera Foto: ,
Andrej Sekera si strieľa vlastný gól v predĺžení zápasu so Švédskom.

„Každý bod sa počíta, ale veľká škoda, že to takto dopadlo,“ vravel po stretnutí kapitán Andrej Sekera.

Ako veľmi pomohol mužstvu prvý gól Tomáša Jurča?

Získali sme sebavedomie, bol to výborný začiatok. No musíme už hrať plných šesťdesiat minút a nie štyridsať, tridsať alebo dvadsať. To je náš hlavný problém, o to to máme v každom zápase náročnejšie.

Vybojovali ste bod so silnými Švédmi. Je pre mužstvo cenný, hoci ste siahali aj na dva?

Každý bod je cenný. Tešíme sa z neho, ale škoda, že zápas dopadol takto. Taký býva šport.

Podalo mužstvo najlepší výkon na turnaji?

Povedal by som, že sme odohrali najlepšiu tretiu tretinu. Takto by sme chceli hrať celý zápas. Druhá časť hry nebola najlepšia, výsledok je nakoniec celkom dobrý.

Slováci vzdorovali švédskemu favoritovi Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Gustav Nyquist oslavuje gól do siete Slovenska.

Verili ste, že by mohol byť úspešný trénerov challenge pri víťaznom góle súpera?

Nebol to ofsajd, ale skúsili sme to. Pred gólom sme mali puk na našich hokejkách. Mali sme ho vyhodiť von, ale nakoniec skončil v našej bránke. Súper nás potrestal, že sme nespravili správne rozhodnutie.

V pondelok vás čakajú Rusi. Čo o nich viete?

Hrajú rovnako dobre Švédi, majú výborných korčuliarov a vedia si parádne nahrať. Bude to znova ťažký boj.

Bude sa vám po vydarenom výkone so Švédmi hrať proti Rusom o čosi jednoduchšie?

Dúfam, že áno. Treba hrať ako v tretej tretine celých šesťdesiat minút a potom môžeme pomýšľať aj na nejaké bodíky.

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Andrej Sekera #MS 2018 v hokeji