Američania zdolali Lotyšov po predĺžení, McDavid odrovnal Nórov

Hokejisti reprezentácie USA zvíťazili nad hráčmi Lotyšska 3:2 po predĺžení v štvrtkovom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

10.05.2018 19:04 , aktualizované: 23:14
USA, Lotyšsko Foto: ,
Momentka zo zápasu USA - Lotyšsko.

Američania uspeli aj vo svojom štvrtom stretnutí na tohtoročnom svetovom šampionáte, v predchádzajúcich dueloch zdolali Nemecko 3:0, Dánsko 4:0 a Kanadu 5:4 po predĺžení. Lotyši prehrali svoj druhý zápas na MS, po štyroch odohraných meraniach síl majú na konte 6 bodov.

Skóre stretnutia otvoril v 12. min americký útočník New Yorku Rangers Chris Kreider. Lotyši vyrovnali v 18. min zásluhou Uvisa Balinskisa a v 24. min skóre otočili, presadil sa Andris Džerinš.

Spojené štáty v 38. min vyrovnali na 2:2, skóroval Colin White. Duel dospel do predĺženia, v ktorom uspeli hráči USA. O ich víťazstve rozhodol v presilovej hre Cam Atkinson.

Američanov čaká ďalší duel v piatok o 20.15 h proti Kórejskej republike, Lotyšsko sa stretne v sobotu o 12.15 h s Nemeckom.

MS 2018 hokejistov – B-skupina (Herning/Dán.) – štvrtok – výsledok:

USA – Lotyšsko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 12. Kreider (DeBrincat, D. Larkin), 38. C. White (DeBrincat, P. Kane), 62. Atkinson (J. Gaudreau, P. Kane) – 18. Balinskis (Blugers, Rihards Bukarts), 24. Dzerinš (Indrašis, Roberts Bukarts)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) – Goľak (Biel.), Malmqvist (Švéd.), 5215 divákov

Kanada poľahky zdolala Nórsko

Hokejisti Kanady zvíťazili nad Nórskom jasne 5:0. Ústrednou postavou duelu bol kapitán „javorových listov“ Connor McDavid, ktorý sa prezentoval hetrikom. Dvadsaťjedenročný útočník v 2. min otvoril skóre a ešte v prvej tretine v 16. min strelil druhý zásah, ktorý znamenal stav 3:0. Rodák z Richmond Hill zavŕšil hetrik v 29. min.

O dva góly Kanaďanov sa postaral Bo Horvat – najprv sa presadil v 13. min v oslabení a v 42. min stanovil konečný rezultát.

Kanada je s desiatimi bodmi na druhom mieste v B-skupine za USA. Nórsku patrí predposledná siedma pozícia, na konte má tri body. Kanaďania sa najbližšie predstavia v sobotu o 20.15 h proti Fínsku, Nórsko si už v piatok o 16.15 h zmeria sily s domácim Dánskom.

Nórsko – Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly: 2. McDavid (Parayko, R. Murray), 13. Horvat (Pageau), 16. McDavid (Schwartz), 29. McDavid (Parayko, Nugent-Hopkins), 42. Horvat (Dubois)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: M. Olimb 10 min za nebezpečný útok na hlavu – Pageau 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Lemelin (Rak.) – Fluri (Švaj.), Lazarov (Rus.), 5139 divákov