Országh: Chceme zdravé sebavedomie. Nemôžeme mať výpadky ako doteraz

10.05.2018 13:52
Vladimír Országh
Vladimír Országh. Autor: ,

Tréneri slovenských hokejistov sa pred štvrtkovým duelom na MS s Francúzskom zamerali na mentálnu stránku prípravy.

V hráčoch chcú vzbudiť zdravé sebavedomie a vyvarovať sa situácii, aká nastala v závere duelu s Rakúskom, keď boli príliš pasívni.

Slováci v poslednom stretnutí viedli 3:1 a mali prevahu, v tretej tretine sa však stiahli a prenechali aktivitu súperovi. „Rozdelili by som to na dve polovice. V prvej časti sme dobre korčuľovali, boli sme aktívni a vytvárali sme si tlak. Naopak, v druhej sme prestali robiť veci, ktoré nám dovtedy fungovali. Hrali sme pasívne a začali sme sa až príliš obávať o výsledok,“ povedal asistent trénera Vladimír Országh.

So štábom preto dali pred štvrtkovým stretnutím dôraz na mentálnu prípravu. „Je to veľká súčasť hokeja a celkovo športu. Chceme, aby sa uvoľnili, hrali s pukom, nezahadzovali ho, aby si aj trošku dovolili a mali také zdravé sebavedomie. Dúfame, že sa to prenesie aj do dnešného zápasu,“ uviedol.

Asistent trénera očakáva od Francúzska podobný výkon, aký predviedlo v dvojici prípravných zápasov koncom apríla v Nitre a Piešťanoch. Slováci vyhrali prvý 4:0, v druhom ťahali za kratší koniec 2:3.

„Toto sú majstrovstvá sveta, takže tá intenzita bude oveľa väčšia. Ale čo sme si robili ich rozbor, tak myslím, že na 80% budú hrať rovnako ako v prípravných zápasoch. My musíme hrať svoju hru, musíme byť aktívni smerom dopredu, hrať stále piati pokope a pomáhať si. Keď má jeden hráč puk, ďalší štyria sa musia uvoľňovať. Ale hlavne musíme byť koncentrovaní na celých 60 minút. Nemôžeme mať výpadky ako doteraz,“ dodal Országh.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenskí hokejisti #Vladimír Országh #MS 2018 v hokeji
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku