Výmena trénera nepomohla. Bielorusi prehrali aj so Švajčiarskom

09.05.2018 19:24
Hokej bielorusko švajčiarsko
Bielorus Stepan Falkovski a Švajčiar Simon Moser v akcii. Autor: ,

Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v stredu vo svojom štvrtom zápase na MS v Kodani nad Bieloruskom 5:2.

Prvá tretina priniesla vyrovnanú partiu, potom však strieľali góly iba Helvéti. Dvakrát sa v drese víťazov presadil Joel Vermin. V priebežnej tabuľke patrí Švajčiarom so ziskom 9 bodov tretia priečka, Bielorusi ju bez bodu uzatvárajú.

Švajčiarsky tím má pred sebou dva dni voľna, najbližšie sa predstaví v sobotu 12. mája o 20.15 proti Rusku. Na Bielorusov čaká v rovnakom čase v piatok 11. mája reprezentácia Čes­ka.

A-skupina (Kodaň)

Švajčiarsko – Bielorusko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

• Góly: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) – 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Kovyrišin, Materuchin).

Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Rantala (Fín.) – Davis (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení na 2 min: 4:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5445 divákov.

• Švajčiarsko: Berra – Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Riat, Genazzi – Moser, Corvi, Niederreiter – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Haas, Hofmann – Baltisberger, Schäppi, Rod
  • Bielorusko: Karnauchov – Vorobej, Denisov, Djukov, Korobov, Chenkel, Lisovec, Demkov, Falkovski – Platt, Šaraganovič, Linglett – Materuchin, Kovyrišin, Pavlovič – Gavrus, Razvadovskij, Kisly – Levša, Kitarov, Drozd

Švajčiari vstúpili do zápasu veľmi dobre, už po 97 sekundách dorazil do siete Vermin strelu Niederreitera. Netrvalo však dlho a Platt vyrovnal.

Bielorusi potom udreli aj v 11. minúte, keď ich do vedenia poslal Pavlovič. Švajčiarov to zdravo naštvalo, ich herná prevaha bola zrejmá, minútu pred koncom napokon vyrovnal Andrighetto.

V druhej tretine sa scenár nezmenil, Bielorusi ťahali za kratší koniec, no inkasovali až v závere, keď pred bránkou dostal veľa priestoru Vermin. Gólovo najvýraznejšie vyznela pre Švajčiarov tretia tretina, skóre zápasu v nej uzavreli Corvi a Meier.

Nemci potvrdili pozíciu favorita

Nemeckí hokejisti si na MS v Dánsku pripísali na konto prvé víťazstvo. V stredajšom zápase v Herningu rozdrvili nováčika elitnej kategórie Kórejskú republiku 6:1 a v tabuľke B-skupiny sa posunuli s piatimi bodmi na štvrtú priečku.

Strieborní medailisti zo ZOH v Pjongčangu sa po pomalšom rozbehu dostali v druhej tretine do správneho tempa, aj vďaka dvom využitým presilovkám strelili do polovice stretnutia tri góly a prakticky rozhodli o svojom víťazstve.

Na MS majú teraz dva dni voľna, ďalší zápas odohrajú až v sobotu o 12.15 h proti Lotyšsku. Kórejčanov, ktorí zostávajú bez bodu na poslednom mieste skupiny, čaká najbližší duel v piatok o 20.15 proti USA.

B-skupina (Herning)

Nemecko – Kórejská republika 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

• Góly: 11. Draisaitl (Plachta, Y. Seidenberg), 21. Ehliz (Plachta, Y. Seidenberg), 30. Hager (Holzer, Draisaitl), 35. Tiffels (Michaelis), 49. Ehliz (Kahun, Draisaitl), 53. Y. Seidenberg (Plachta) – 57. Radunske (An Čin-hi).

Rozhodcovia: Hribik (ČR), Kaukokari – Suominen (obaja Fín.), Lhotský (ČR), vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše J. Müller 10 min za útok do oblasti hlavy a krku, Holzer (obaja Nem.) za nešport. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0.

• Nemecko: Treutle – Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner – Noebels, Tiffels, Michaelis – Ehliz, Draisaitl, Kahun – Plachta, Hager, Eisenschmid – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin
  • Kórejská rep.: Dalton – Kim Won-džun, Young, Seo Jeong-džun, Plante, O Hjun-ho, Regan, I Don-ku – Radunske, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu – Swift, I Čchong-hjon, Čcho Min-ho – Šin Sang-hun, An Čin-hi, Pak Čin-gjo – Kim Won-džung, Pak Wu-sang, Džeon Džung-wu – I Jung-jun

Nemci hrali v prvej tretine trochu profesorsky, príliš laxne, nechodili do osobných súbojov a takmer sa im to vypomstilo, lenže Swift a ani Radunske pri svojich tutovkách nenamierili do priestoru bránky. Favorit mal napriek ležérnemu výkonu herne navrch, Kahun v 10. min ešte netrafil prázdnu bránku, o minútu neskôr sa však ujala zrazená presilovková strela Draisaitla – 1:0. Práve hra v početnej výhode nakopla Nemcov.

V 17. min. skončil teč Hagera na žŕdke, v úvode druhej časti už náskok zvýšil z dorážky Ehliz. Sturmovi zverenci sa potom upokojili a naplno predviedli svoje hokejové zručnosti. Aktívny bol najmä Hager, samostatný únik ešte nepremenil, v polovici duelu už ale úspešne prepálil od modrej Daltona – 3:0.

Ďalšie zásahy favorita pridali Tiffels a opäť Ehliz. Nemeckú dominanciu zvýraznil v 53. minúte Y. Seidenberg, ktorý tečovanou strelou v presilovke zavŕšil gólový poltucet. Snaživí Kórejčania napriek výške skóre zápas „nezabalili“ a napokon našli recept na Treutleho, shutout mu prekazil tri minúty pred koncom Radunske a zaznamenal tak aspoň čestný úspech outsidera.