Kórejčania sa nedočkali víťazstva ani proti Lotyšsku. Fíni súperov valcujú

Reprezentanti Lotyšska zvíťazili v Herningu nad Kórejskou republikou 5:0 v utorkovom stretnutí B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v hokeji v Dánsku.

08.05.2018 18:58
Matt Dalton Foto: ,
Kórejský brankár Matt Dalton zasahuje proti Lotyšom.

Lotyši boli v dueli jasne lepším tímom, základ víťazstva položili v druhej polovici prvej tretiny dvoma gólmi. Najprv sa v 12. min presadil Gints Meija a po ňom v 19. min aj Ronalds Keniňš.

V polovici zápasu bolo už 3:0 pre pobaltskú krajinu po presnom zásahu Robertsa Bukartsa a na rozdiel štyroch gólov upravil v úvode tretej dvadsaťminútovky Rudolfs Balcers. Sekundu pred záverečnou sirénou ešte pridal piaty presný zásah znovu Roberts Bukarts.

Lotyši si pripísali druhé víťazstvo na turnaji a dostali sa na štvrtú priečku so ziskom piatich bodov. Kórejská republika zostala na poslednom 8. mieste bez bodového zisku.

Lotyšsko si v najbližšom dueli vo štvrtok o 16:15 h zmeria sily s USA, Kórejská republika v stredu v rovnakom čase vyzve Nemecko.

MS 2018 hokejistov – B-skupina (Herning/Dán.) – utorok – výsledok:

Kórejská republika – Lotyšsko 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 12. Meija (Rubins), 19. Keniňš (Balcers, Abols), 29. Roberts Bukarts (Karsums, Sotnieks), 42. Balcers (Indrašis, Abols), 60. Roberts Bukarts (Abols, Indrašis)
Vylúčení: 9:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemelin (Rak.), Mayer (USA) – Kilian (Nór.), Vanoosten (Kan.), 5227 divákov

Fíni vyhrali aj tretí zápas

Hokejoví reprezentanti Fínska zvíťazili nad Nórskom vysoko 7:0. Fíni na turnaji vyhrali všetky tri doterajšie zápasy a s deviatimi bodmi im patrí prvá priečka pred ďalšími favoritmi skupiny Američanmi a Kanaďanmi. Nóri zostali so ziskom troch bodov na piatej pozícii.

Fíni sa dostali do vedenia v 5. min – najproduktívnejší hráč turnaja Sebastian Aho prešiel do útočného pásma ako nôž maslom, prihral Velimu-Mattimu Savinainenovi a ten tvrdou strelou z ľavého kruhu otvoril gólový účet zápasu. O niečo viac ako tri minúty bolo 2:0, keď chybu Niklasa Roesta v rozohrávke potrestal Marko Anttila.

Fíni aj v druhej časti pokračovali v tlaku a odmenou im bol presný zásah Teuva Teräväinena po jednej minúte a jednej sekunde. O dve minúty na to nadviazal Kasperi Kapanen, syn slávneho Samiho Kapanena.

V závere II. tretiny pridali „Suomi“ ešte ďalšie dva góly – v 39. min sa radoval Markus Nutivaara a 15 sekúnd pred koncom sa dočkal prvého zásahu na šampionáte aj fínsky kapitán Mikael Granlund.

Fíni hýrili aktivitou aj v tretej dvadsaťminútovke a gólmana Henrika Haukelanda, ktorý po 40 minútach vystriedal Larsa Haugena, prekonali v oslabení v 58. min – úspešným strelcom bol Saku Mäenalanen.

Fínsko sa na šampionáte najbližšie predstaví už v stredu, o 20.15 h ho preverí domáce Dánsko. Nórsko čaká deň voľna, vo štvrtok o 20.15 h vyzve Kanadu.

Fínsko – Nórsko 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Góly: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. Teräväinen (Mikael Granlund, Koivisto), 24. K. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, Mikael Granlund), 40. Mikael Granlund (Teräväinen, Honka), 58. Mäenalanen (Manninen)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) – Jensen (Dán.), Oliver (USA), 4317 divákov