Kapitán Sekera mladému a dravému tímu verí. Godla je zatiaľ mimo súpisky

03.05.2018 20:14, aktualizované: 23:59
Royal Arena
Pohľad na ľadovú plochu Royal Arenu, v ktorej slovenskí hokejisti odohrajú všetky zápasy v základnej skupine. Vo štvrtok na nej prebiehalo aj fotenie ruského tímu. Autor: ,

Slovenskú hokejovú reprezentáciu síce čaká premiérový zápas na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku až v sobotu večer, no Slováci sa už od stredy dôsledne pripravujú v dejisku šampionátu na dôležité súboje základnej A-skupiny v kodanskej Royal Arene.

Kým v stredu večer trénovali na hlavnej ploche, vo štvrtok všetci korčuľovali v tréningovej hale. Celé mužstvo počas MS 2018 povedie v pozícii kapitána obranca Andrej Sekera, pre ktorého to bude už siedmy svetový šampionát v kariére.

Debutoval v roku 2008, nechýbal v reprezentácii pri zisku striebra v Helsinkách 2012 a ani v ďalších rokoch nevynechal možnosť pomôcť tímu SR, ak mu to povinnosti či zdravotný stav dovolili. Aj pri svojom predchádzajúcom štarte na MS v Rusku 2016 nosil na drese kapitánske „céčko“.

„Šampionát je tu, veľmi sa na neho teším,“ hovorí 31-ročný bek, ktorý od leta 2004 pôsobí v zámorí. Ostatné tri sezóny v NHL absolvoval v klube Edmonton Oilers.

„Mať ‚céčko‘ je dobrý pocit a veľké pocta. Budem sa snažiť toto mužstvo priviesť k čo najlepším výsledkom,“ pokračuje.

Andrej Sekera.
Andrej Sekera. Autor: Robert Hüttner, Pravda

Slovenskú reprezentáciu na MS v Kodani tvoria skúsení harcovníci, ale nechýbajú ani mladíci. Napríklad v defenzíve dostali šancu 21-ročný Mário Grman a iba osemnásťročný Martin Fehérváry. „Chlapci sú v nominácii a asi si zaslúžili dostať pozvánku na šampionát. Tréner vyhodnotil, že hrali v príprave dobre. Myslím si, že to pre nich bude dobrá škola a vynikajúca skúsenosť,“ myslí si Andrej Sekera.

Do slovenského tímu sa dostalo aj viacero hokejistov, ktorí v aktuálnej sezóne hrali v najvyššej domácej súťaži. „Nepovedal by som, že je to pre mňa prekvapenie. Chalani asi hrali dobre a svojimi výkonmi v lige ukazujú, že do reprezentácie patria. Hráčska základňa síce už nie je taká, ako kedysi, ale v tíme je to najlepšie, čo máme k dispozícii. A s tým ideme bojovať na majstrovstvách sveta,“ poznamenal bojnický rodák a priznal, že pri príchode k národnému družstvu nepoznal všetky tváre.

„Pár chalanov som nepoznal, ale veľmi rýchlo som zistil, kto je kto,“ povedal Sekera.

Slovenská reprezentácia sa už niekoľko šampionátov márne snaží o postup do štvrťfinále MS a pred rokom sa takmer neudržala medzi elitou. Andrej Sekera ako správny kapitán svojmu tímu verí. „Mužstvo máme mladé, dravé a bojovné. Ak budeme dodržiavať systém a hrať dobre v obrane, tak sa pokúsime spraviť dobrý výsledok,“ vyhlásil.

Na slovenskej súpiske dvaja brankári a 20 korčuliarov

Na úvodnej súpiske reprezentácie na MS figuruje aktuálne dvojica brankárov a 20 korčuliarov. Vedenie výpravy SR si ponechalo dve voľné miesta. Z brankárov sú na súpiske Marek Čiliak a Patrik Rybár. Denis Godla je zatiaľ mimo nej. Na zoznam sa dostalo všetkých osem obrancov a s nimi aj dvanásť útočníkov. Nezapísaní sú zatiaľ Marek Hovorka a Andrej Kudrna.

Všetci účastníci MS mali vo štvrtok povinnosť nahlásiť minimálne 15 korčuliarov a dvoch gólmanov. Dopísať ďalšie mená do maximálneho počtu troch brankárov a 22 korčuliarov majú výpravy šancu v ľubovoľnom čase. Aby však mohli zasiahnuť do zápasu, musia byť na súpiske minimálne dve hodiny pred jeho štartom.

#slovenskí hokejisti #Andrej Sekera #Royal Arena
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku