Česi na úvod Švédskych hier nestačili na domácich, Fíni zlomili Rusov v nájazdoch

V úvodnom stretnutí Švédskych hokejových hier, ktoré sú generálkou na svetový šampionát v Dánsku, zvíťazilo Fínsko v Helsinkách nad obhajcom prvenstva z Ruska 3:2 po samostatných nájazdoch.

26.04.2018 21:58

V úvodnej tretine využil jednu z mála príležitostí Stanislav Galijev, ktorého strela sa do bránky dostala popod betón fínskeho gólmana. V druhom dejstve Juuso Puustinen prestrelil delovkou všetko čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. V 46. minúte stál proti fínskemu útoku jediný ruský obranca a Toni Rajala zvýšil na 2:1.

Štyri minúty pred koncom však strele Antona Belova od modrej pomohol za chrbát brankára Harriho Säteriho Alexander Barabanov a na svetelnej tabuli opäť svietil nerozhodný stav. O víťazovi duelu rozhodli až samostatné nájazdy, keď radosť Fínom zabezpečil autor ich prvého gólu Puustinen.

V druhom štvrtkovom stretnutí záverečného turnaja Euro Hockej Tour prehral výber Českej republiky so Švédskom 1:3.

Švéd Mika Zibanejad prekonáva českého brankára... Foto: Reuters, TT NEWS AGENCY
Mika Zibanejad, David Rittich Švéd Mika Zibanejad prekonáva českého brankára Davida Ritticha.

Tre kronor otvorili skóre v 16. minúte, keď Davida Ritticha nekompromisne prekonal Jakob Nilsson. V druhej tretine premenil ponúknutú šancu po úniku dvoch proti jednému Mika Zibanejad a na 3:0 zvýšil Oliver Ekman-Larsson.

Českým hokejistom sa podarilo v záverečnom dejstve skorigovať nepriaznivý stav. Prihrávka Romana Červenku spoza bránky našla medzi kruhmi Davida Skleničku, ktorý stanovil konečný výsledok.

Sumáre:

Fínsko Rusko 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 0:0, 1:0)
Góly: 29. Puustinen, 46. Rajala, rozhodujúci sam. nájazd: Puustinen 8. Galijev, 56. Barabanov

ČR – Švédsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 51. Sklenička 16. Nilsson, 34. Zibanejad, 36. Ekman-Larsson

Viac na túto tému: #ruskí hokejisti #Českí hokejisti #švédski hokejisti #fínski hokejisti #Švédske hokejové hry