Slováci si zopakovali víťazstvo nad Lotyšmi. Podržal ich brankár Godla

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v 6. zápase záverečnej prípravy pred MS nad Lotyšmi 4:1.

21.04.2018 20:04
Slovensko, Lotyšsko Foto: ,
Slovenská radosť na štadióne v Poprade v zápase proti Lotyšsku.

Na zaplnenom zimnom štadióne v Poprade sa o slovenské góly postarali premiérový reprezentačný strelec Martin Fehérváry, Marek Hovorka, Andrej Kudrna a Ladislav Nagy. Pre zverencov Craiga Ramsayho to bolo štvrté víťazstvo za sebou.

5. zápas Euro Hockey Challenge:

Slovensko – Lotyšsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Fehérváry (Graňák, Paulovič), 40. Hovorka (Bakoš, Čajkovský), 60. Kudrna (Hovorka), 60. Nagy (Čajkovský) – 25. Bukarts. Rozhodovali: Kubuš, Orolin – Gajan, Smrek, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4253 divákov
Slovensko: Godla – Valach, Grman, Jánošík, Ďaloga, Trška, Čajkovský, Graňák, Fehérváry – Svitana, Buc, Bondra – Kudrna, Hovorka, Bakoš – Cingel, Šimun, Nagy – Paulovič, Krištof, Sukeľ
Lotyšsko: Gudlevskis – Balinskis, Zile, Siksna, Rubins, Salija, Galvins, Jevpalovs, Ševčenko – Redlihš, Pavlovs, Rob. Bukarts – Indrašis, Abols, Karsums – Meija, Batna, Cipulis – Razgals, Bičevskis, Krastenbergs

Slováci mali v úvodnej tretine viac z hry. Šance Šimuna a Čajkovského ešte radosť fanúšikom nepriniesli, ale náprah obrancu Fehérváryho už skončil za Gudlevskisom. Mladý bek si vo svojom šiestom súboji v národnom tíme otvoril strelecký účet. Na opačnej strane potom nepochodil Indrašis, v závere úvodnej časti sa Slováci ubránili presilovke súpera.

Vylúčenie L. Nagya na začiatku druhej časti prinieslo vyrovnanie na 1:1, v presilovke namieril presne Bukarts. Nasledovali nevyužité početné výhody Slovákov aj Lotyšov. Súper mal v tejto fáze duelu prevahu, na čo kouč Craig Ramsay reagoval oddychovým časom. To zrejme Slovákom pomohlo, keď v poslednej minúte skóroval Marek Hovorka.

Aj tretiu tretinu začali aktívnejšie lotyšský hokejisti, no slovenskí hráči neskôr vyrovnali hru a gólmanovi Gudlevskisovi poriadne podkurovali. Nepochodil však prvý „popradský“ útok a vzápätí ani L. Nagy so Šimunom či M. Bakoš. Na rad prišlo štvorminútové vylúčenie Meiju, počas ktorého mali veľké šance M. Hovorka aj A. Kudrna, no stav sa nezmenil. Lotyši sa v závere snažili o vyrovnanie, pri ich power-play však dvakrát inkasovali – najprv uspel A. Kudrna a po ňom aj L. Nagy.

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: „Myslím si, že s týmto zápasom môžeme byť spokojní. V prvej tretine to bol z našej strany dobrý výkon, no neskôr sme sa opäť nevyhli viacerým vylúčeniam. Máme ešte na čom pracovať, najmä naše presilovky by mali byť lepšie.“

Ladislav Nagy, kapitán SR: „V prvej tretine sme hrali dobre, boli sme lepší, no v druhej sme upustili od našej hry. Lotyši sa dostali do zápasu aj presilovkami, boli nepríjemní. V tretej časti sme to však na konci rozhodli.“

Marek Hovorka, autor víťazného gólu: „S dvoma víťazstvami nad Lotyšskom sme spokojní, ale vieme, že sú činnosti, na ktorých musíme pracovať v ďalších dňoch. Dôležité je, že sme vyhrali, bol plný dom, ľudia sa bavili, takže čo viac si priať? Som rád, že sa zápasy konali v mestách, kde ľudia prišli na hokej a mohli si ho užiť.“

Denis Godla, brankár SR: „Potešili nás výsledok aj výkon. Pri inkasovanom góle som puk nevidel ideálne, ale, našťastie, nás ten gól nemusel mrzieť.“

Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #MS 2018 v hokeji