Stačí mu týždenný oddych. Sekera napriek problémom túži ísť na MS

09.04.2018 10:23
Andrej Sekera
Andrej Sekera v posilňovni na archívnej snímke. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera chce napriek zdravotným problémom štartovať na májových MS v Dánsku.

Zadák Edmontonu utrpel pred týždňom v zápase s Minnesotou menšie zranenie kolena a vynechal záverečné dva duely v základnej časti NHL.

„Rád by som pomohol reprezentácii na svetovom šampionáte. Stačí mi týždenný oddych, vrátim sa domov na Slovensko, kde sa na mňa pozrú lekári a ak budem zdravotne v poriadku, tak chcem na turnaji štartovať,“ povedal Sekera pre zámorské médiá.

Vicemajster sveta z Helsínk 2012 naskočil do sezóny až pred Vianocami, keďže sa zotavoval po jarnej operácii kolena. Dlhšie mu trvalo, kým sa dostal do správneho zápasového tempa, ku koncu ročníka jeho forma stúpala, no zabrzdilo ho opäť zranenie.

Andrej Sekera na reprezentačnom tréningu.
Andrej Sekera na reprezentačnom tréningu. Autor: SITA, Jozef Jakubčo

„Bolo to frustrujúce, ťažko sa naskakovalo späť do rozbehnutého kolotoča, no zranenia sú súčasťou hokeja. Tento rok som toho veľa neodohral, takže bolo mojím plánom ísť na majstrovstvá sveta,“ dodal pre nhl.com skúsený obranca „olejárov“, ktorí už dávnejšie prišli o šancu postúpiť do play off.

Sekera by sa mohol k národnému tímu pripojiť v najbližších týždňoch. Naposledy nastúpil v reprezentácii na MS 2016 v Petrohrade, kde bol jej kapitán.

#slovenskí hokejisti #Andrej Sekera #MS 2018 v hokeji
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku