Slováci sa stretnú o rok v Kodani s Rusmi, Švédmi, Čechmi aj Švajčiarmi

22.05.2017 07:20, aktualizované: 23:44
hokej, Slovensko
Slovenskí hokejoví reprezentanti. Autor: ,

Slovenská hokejová reprezentácia sa na budúcoročných majstrovstvách sveta v Dánsku predstaví v základnej A-skupine v Kodani. Organizátori šampionátu to zverejnili na webe Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Súpermi slovenského tímu budú okrem úradujúcich svetových šampiónov Švédov aj výbery Ruska, Česka, Švajčiarska, Bieloruska, Francúzska a Rakúska. V B-skupine v Herningu budú hrať Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, domáce Dánsko a Kórejská republika.

Dánska strana mierne upravila skupiny, ktoré vyplynuli z rebríčka IIHF, keď svoj výber vymenila s tímom Francúzska. „Myslíme si, že skupiny sú veľmi vyvážené. Švédsko a Dánsko sme chceli zaradiť do odlišných skupín a Rusko sme chceli mať v Kodani,“ povedal prezident Dánskej hokejovej federácie Henrik Bach Nielsen.

Presný rozpis duelov zverejnia organizátori MS 2018 neskôr. Fanúšikovia si už teraz môžu kúpiť prvé balíčky vstupeniek, ďalšie možnosti pribudnú po spomenutom zverejnení plánu stretnutí. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj v Dánsku postúpia do štvrťfinále po štyri najúspešnejšie tímy z oboch skupín, do nižšej kategórie zostúpia dva najnižšie umiestnené výbery v klasifikácii šampionátu. Slováci nemôžu vypadnúť, keďže budú organizovať MS 2019.

Zloženie základných skupín na hokejových MS 2018 v Dánsku:

  • A-skupina (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Slovensko, Francúzsko, Rakúsko
  • B-skupina (Herning): Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko, Kórejská republika
#MS v hokeji 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku