mapa trate1.7.indiv. čas., 14 km1. etapa2.7.rovinatá, 203 km2. etapa3.7.zvlnená, 212 km3. etapa4.7.rovinatá, 207 km4. etapa5.7.kopcovitá, 160 km5. etapa6.7.rovinatá, 216 km6. etapa7.7.rovinatá, 213 km7. etapa8.7.kopcovitá, 187 km8. etapa9.7.horská, 181 km9. etapa11.7.rovinatá, 178 km10. etapa12.7.rovinatá, 203 km11. etapa13.7.horská, 214 km12. etapa14.7.horská, 101 km13. etapa15.7.zvlnená, 181 km14. etapa16.7.kopcovitá, 189 km15. etapa18.7.zvlnená, 165 km16. etapa19.7.horská, 183 km17. etapa20.7.horská, 179 km18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Lotyši neudržali vedenie nad USA, Nemci pripravili Talianom ďalšiu prehru

13.05.2017 14:50, aktualizované: 22:41
USA, Lotyšsko
Rozruch pred americkou bránkou počas zápasu s Lotyšskom. Autor: ,

Hokejisti Spojených štátov amerických zvíťazili 5:3 nad Lotyšmi v úvodnom sobotňajšom zápase "slovenskej" A-skupiny v Kolíne nad Rýnom na MS v Nemecku a Francúzsku.

Američania v druhej tretine priebežne zaostávali 1:3, do prestávky však zmazali manko a v závere tretej časti rozhodli o svojom triumfe gólmi Andrewa Coppa a Dylana Larkina; druhý menovaný skóroval do prázdnej bránky.

Američania sa vyšvihli na prvú priečku A-skupiny, majú 12 bodov. Ešte v sobotu ich môžu odsunúť jedenásťbodoví Rusi, ktorí majú k dobru popoludňajší súboj proti Slovákom (16.15 h). Lotyši s 9 bodmi figurujú na 4. pozícii.

Hlasy (zdroj: iihf.com):

Teodors Blugers (útočník Lotyšska, strelec gólu): „Mám pocit, že sme hrali celkom dobre, najmä v prvej tretine. Zopár chýb v obrane nás však stálo lepší výsledok. Pred rozhodujúcim gólom sme potrebovali vydržať už iba niekoľko minút, žiaľ, vtedy nám súper odskočil. Naším cieľom je štvrťfinále, máme k dispozícii ešte dve stretnutia. Budeme na ne pripravení.“

Andrew Copp (útočník USA, strelec víťazného gólu): „Vzhľadom na nepríjemnosti v prvej časti duelu je to veľké víťazstvo. Lotyši najmä v úvodných dvoch tretinách hrali naozaj dobre. Obrat sa nám podaril aj v súboji proti Švédom. Tento tím má mentálnu silu. Vieme, že môžeme otočiť zápas proti komukoľvek, toto vedomie a viera vo vlastné sily nás môžu na turnaji dostať ďaleko.“

Lotyšsko – USA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

• Góly: 12. Blugers (Bičevskis), 21. Daugaviňš (A. Džeriňš, Rob. Bukarts), 32. Cibulskis (Indrašis) – 30. Compher (A. Lee), 34. Bjugstad (Schmaltz, Keller), 39. Gaudreau (Trouba, Bjugstad), 57. Copp (Hellebuyck), 59. D. Larkin
  • Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) – Jensen (Dán.), Lazarov (Rus.)

Draisaitlom vyzbrojení Nemci zdolali Talianov

Už aj Leonom Draisaitlom vyzbrojení domáci zvíťazili nad Talianmi 4:1. Viac než 18-tisíc divákov v kolínskej Lanxess Arene si prvý raz zakričalo gól už v 4. min, keď otvoril skóre duelu Christian Ehrhoff; spomenutý Draisaitl, hviezda tohtoročného play off NHL v drese Edmontonu, si pripísal asistenciu.

Talianom sa zásluhou Micheleho Marchettiho zakrátko podarilo vyrovnať, ale ešte do konca prvej tretiny Matthias Plachta prinavrátil Nemcom vedenie. V prostrednej časti udreli hostitelia dvakrát v rýchlom slede: Yannic Seidenberg a Dominik Kahun sa postarali o trojgólový náskok 4:1 v 26. min, ktorý sa do konca zápasu nezmenil.

Piate Nemecko má v tabuľke na konte 9 bodov tak isto ako Lotyšsko, ale aj o jeden odohraný duel viac.

Taliansko – Nemecko 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

• Góly: 5. M. Marchetti (Kostner, S. Marchetti) – 4. Ehrhoff (Draisaitl), 19. Plachta (D. Seidenberg, Kahun), 23. Y. Seidenberg (Hördler), 26. Kahun (Y. Seidenberg)
  • Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reneau (USA), Wehrli (Švaj.) – Malmqvist (Švéd.), ŠEFČÍK (SR), 18 712 divákov