mapa trate1.7.indiv. čas., 14 km1. etapa2.7.rovinatá, 203 km2. etapa3.7.zvlnená, 212 km3. etapa4.7.rovinatá, 207 km4. etapa5.7.kopcovitá, 160 km5. etapa6.7.rovinatá, 216 km6. etapa7.7.rovinatá, 213 km7. etapa8.7.kopcovitá, 187 km8. etapa9.7.horská, 181 km9. etapa11.7.rovinatá, 178 km10. etapa12.7.rovinatá, 203 km11. etapa13.7.horská, 214 km12. etapa14.7.horská, 101 km13. etapa15.7.zvlnená, 181 km14. etapa16.7.kopcovitá, 189 km15. etapa18.7.zvlnená, 165 km16. etapa19.7.horská, 183 km17. etapa20.7.horská, 179 km18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Česko potvrdilo úlohu favorita. Francúzi zvíťazili nad Bielorusmi

12.05.2017 19:20, aktualizované: 23:30
klemen pretnar, lukáš radil, česko, slovinsko
Slovinec Klemen Pretnar (vpravo) bojuje o puk s Českým hráčom Lukášom Radilom. Autor: ,

Hokejisti Česka zvíťazili jednoznačne 5:1 nad hráčmi Slovinska v piatkovom zápase parížskej základnej B-skupiny v rámci 81. majstrovstiev sveta v Nemecku a Francúzsku.

V prvej tretine strelili Česi tri góly a počas zostávajúceho priebehu duelu kontrolovali dianie. Zverenci Josefa Jandača sa v tabuľke vyšvihli na 2. priečku, majú desať bodov. Slovinci sú s jediným bodom na predposlednej 7. pozícii.

Česko – Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 3. Řepík (Jan Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, Šimek), 23. Kempný (Vrána), 48. Červenka (Jan Kovář) – 45. Verlič (Muršak, Urbas)
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – B. Oliver (USA), Vanoosten (Kan.), 2805 divákov

Hlasy:

Jakub Voráček (útočník a kapitán Česka): „Vedeli sme, že ak budeme korčuľovať, uspejeme. Darilo sa nám celý zápas, a to bol dôvod, prečo sme vyhrali. Dnes to mohlo pokojne skončiť aj 10:2. Teraz sa musíme sústrediť na zápas s Francúzskom. S Kanadou odohrali vyrovnaný duel, takže to nebude ľahké.“

Petr Mrázek (brankár Česka): „Tímy ako Slovinsko proti nám musia brániť, takže keď im dáme gól, otvoria nám hru. Vo včerajšom zápase s Nórskom sme sa nevedeli v úvode presadiť, dnes sme mali lepší štart.“

Radko Gudas (obranca Česka): „Dnes sme sa viac zdržiavali pred bránkou súpera. Naši útočníci tam odviedli skvelú prácu. Odrážali sa k nám v tom priestore puky a dobre sme sa pohybovali v okolí súperovej bránky. Myslím si, že Slovinci na to dnes nenašli odpoveď.“

Domáci Francúzi zvíťazili nad Bielorusmi, rozhodli nájazdy

Domáci hokejisti Francúzska zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch nad Bielorusmi vo večernom piatkovom zápase základnej B-skupiny na 81. majstrovstiev sveta v nemeckom Kolíne nad Rýnom a Paríži a sú o krok bližšie k účasti vo štvrťfinále.

Šarvátka v súboji Francúzska s Bieloruskom.
Šarvátka v súboji Francúzska s Bieloruskom. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Francúzi na začiatku druhej tretiny viedli 2:0, Bielorusi však tromi gólmi otočili skóre vo svoj prospech.

Duel poslal do predĺženia Pierre-Édouard Bellemare, ktorý v 53. min vyrovnal na 3:3. Päť nadstavených minút neprinieslo rozhodnutie, o to sa postarali až samostatné nájazdy a v nich dvakrát úspešný Stéphane da Costa. Francúzi majú sedem bodov a solídne vyhliadky na štvrťfinále, Bielorusi v piatok získali prvý bod na šampionáte.

Francúzsko – Bielorusko 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 13. S. Treille (T. da Costa, Raux), 21. D. Fleury (Roussel, S. da Costa), 53. Bellemare (S. da Costa), rozhodujúci sam. nájazd S. da Costa – 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Demkov)
  • Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Leermakers (Hol.), Suchánek (ČR), 6802 divákov