Zostava bez zmien. Aj proti Rusom bude v bránke Hudáček

12.05.2017 12:32
Július Hudáček
Brankár Július Hudáček v zápase proti Dánsku. Autor: ,

Bez zmien v zostave v porovnaní so stredajším duelom proti Nemecku nastúpi slovenská hokejová reprezentácia na sobotňajší zápas na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku proti výberu Ruska.

Chytať by mal Július Hudáček. Hlavný kouč tímu SR Zdeno Cíger sa nechystá robiť zmeny v zložení útokov, definitíva však padne až v sobotu. Zápas Rusko – Slovensko je v kolínskej Lanxess Arene naplánovaný na 16.15 h.

V ofenzíve spolu zostali Michel Miklík, Marcel Haščák s Máriom Bližňákom, kapitán Vladimír Dravecký nastúpi s Liborom Hudáčkom a Pavlom Skalickým, Sparťania Lukáš Cingeľ a Andrej Kudrna s Tomášom Hrnkom, Tomášovia Zigo a Matoušek s Andrejom Šťastným. V defenzíve budú hrať Michalovia Čajkovský a Sersen, Peter Čerešňák s Aadamom Jánošíkom, Martin Gernát s Jurajom Mikuš a Peter Trška s Eduardom Šedivý.

Na piatkovom predpoludňajšom tréningu tímu SR boli všetci hokejisti vrátane uzdraveného Jakuba Suju, ktorý ostatné dni strávil v karanténe. Výprava SR v úvode tréningu absolvovala spoločné fotenie a po pár minútach zamieril do šatne útočník Dávid Skokan, pre ktorého sa šampionát predčasne skončil. Má totiž problémy s pravou rukou a pri zaťažení cítil bolesť.

Slováci zatiaľ nazbierali na šampionáte štyri body a v tabuľke A-skupiny im patrí šieste miesto.

Predpokladaná zostava tímu SR na sobotňajší duel proti Rusku: J. Hudáček – P. Čerešňák, A. Jánošík, Čajkovský, Sersen, J. Mikuš, Gernát, P. Trška, Šedivý – Miklík, Bližňák, Marcel Haščák – Dravecký, L. Hudáček, Skalický – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – A. Šťastný, Zigo, Matoušek

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Július Hudáček #MS v hokeji 2017