mapa trate1.7.indiv. čas., 14 km1. etapa2.7.rovinatá, 203 km2. etapa3.7.zvlnená, 212 km3. etapa4.7.rovinatá, 207 km4. etapa5.7.kopcovitá, 160 km5. etapa6.7.rovinatá, 216 km6. etapa7.7.rovinatá, 213 km7. etapa8.7.kopcovitá, 187 km8. etapa9.7.horská, 181 km9. etapa11.7.rovinatá, 178 km10. etapa12.7.rovinatá, 203 km11. etapa13.7.horská, 214 km12. etapa14.7.horská, 101 km13. etapa15.7.zvlnená, 181 km14. etapa16.7.kopcovitá, 189 km15. etapa18.7.zvlnená, 165 km16. etapa19.7.horská, 183 km17. etapa20.7.horská, 179 km18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Taliani mali opäť smolu. O ich prehre s Lotyšmi sa rozhodlo v poslednej minúte

09.05.2017 18:32, aktualizované: 23:44
Lotyšsko, Taliansko, hokej
Lotyš Teodors Blugars v zápase proti Taliansku. Autor: ,

Hokejisti Lotyšska zvládli utorkový zápas A-skupiny v Kolíne nad Rýnom na 81. majstrovstvách sveta, keď zdolali nepríjemné Taliansko tesne 2:1.

Zverenci kanadského trénera Boba Hartleyho vyhrali aj tretí duel na turnaji a ako jediní si v „áčku“ držia stopercentnú bilanciu v základnom hracom čase. Lotyši majú po troch stretnutiach na konte plný počet deviatich bodov a sú na čele skupiny pred Rusmi, Američanmi aj Švédmi. Talianom patrí predposledné siedme miesto s jedným bodom.

Skóre duelu otvoril v 4. min taliansky reprezentant Marco Insam, keď vybojoval puk v strednom pásme a vymietol pavučinu v pravom hornom rohu bránky Elvisa Merzlikinsa. V 13. min hlavní rozhodcovia trochu prísne vylúčili Giovanniho Moriniho a v presilovej hre vyrovnal Andris Džeriňs, ktorý pred gólmanom Andreasom Bernardom tečoval strelu Guntisa Galviňša od modrej čiary.

V druhej časti hry boli aktívnejší Taliani, v tretej tretine zasa Lotyši, čo im napokon prinieslo víťazný gól v predposlednej minúte stretnutia. Druhý zásah v zápase a tretí na turnaji si pripísal Džeriňš. Taliani v závere ešte skúsili hru bez brankára, ale neúspešne.

A-skupina (Kolín nad Rýnom):

Taliansko – Lotyšsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 4. Insam (Traversa) – 13. Džeriňš (Galviňš, Daugaviňš), 59. Džeriňš (Roberts Bukarts) Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Wehrli (Švaj.) – Deďuľa (Biel.), Otmachov (Rus.), 6332 divákov

Slovinci podľahli aj Nórom, tí sú v „béčku“ už druhí

Hokejová reprezentácia Nórska si na MS pripísala druhé víťazstvo. Zverenci trénera Pettera Thoresena zdolali v parížskej B-skupine výber Slovinska hladko 5:1 a v tabuľke sa posunuli na priebežnú druhú pozíciu za suverénnu Kanadu.

Od začiatku stretnutia to bola jasná záležitosť Nórom, ktorí už v prvej tretine získali trojgólový náskok, do streleckej listiny sa zapísali bratia Olimbovci a Kristian Frosberg. V druhej časti zvýšil náskok nórskeho družstva Aleksander Reichenberg, za Slovincov vzápätí znížil Robert Sabolič.

Definitívnu podobu výsledku dal 43 sekúnd pred treťou sirénou Patrick Thoresen.

Slovinci nastúpia najbližšie v stredu o 20.15 h proti Fínom, Nórov čaká o deň neskôr o 16.15 h duel proti Čechom.

B-skupina (Paríž):

Slovinsko – Nórsko 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 40. Sabolič (Podlipnik, Vidmar) – 6. M. Olimb (Thoresen, K. A. Olimb), 15. K. A. Olimb (Thoresen, Nörstebö), 19. K. Forsberg, 39. Reichenberg (Holös, Haugen), 60. Thoresen (K. A. Olimb, Bonsaksen)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Jeřábek – Lhotský (obaja ČR), Šefčík (SR)

Francúzi zaskočili ďalšieho favorita

Hokejisti Francúzska sa postarali o ďalšie prekvapenie. Vo svojom treťom vystúpení v parížskej B-skupine zdolali favorizovaných Švajčiarov 4:3 po samostatných nájazdoch a po Fínoch si pripísali na svoje konto ďalší cenný skalp. Zverencom kanadského kouča Dava Hendersona patrí v B-skupine s 5 bodmi štvrtá priečka, Švajčiari sú druhí s náskokom jedného bodu pred Francúzmi.

Skóre stretnutia otvoril už v tretej minúte francúzsky obranca Yohann Auvitu vo vlastnom oslabení. Švajčiarsky bek na vlastnej útočnej modrej čiare zlomil hokejku, hokejisti galského kohúta sa dostali do prečíslenia 2 na 1 a hráč, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil aj v drese New Jersey Devils v NHL, nezaváhal.

Následné nadšenie domácich z vedenia nad favoritom schladil na začiatku druhej dvadsaťminútovky útočník Klotenu Vincent Praplan. Najprv v čase 21:22 vyrovnal a o dve a pol minúty neskôr naklonil misky váh na stranu Helvétov.

Aj druhý gól Francúzov sa zrodil v nerovnovážnom stave, vylúčenie Romaina Loeffela potrestal po prihrávke Auvitua Stéphane Da Costa. Nerovnovážny stav duelu vydržal približne desať minút, chybu domáceho tímu potrestal kapitán Davosu Andres Ambühl a poslal Švajčiarov do vedenia. Z neho sa však netešili príliš dlho, v 56. min vyrovnal na 3:3 päťnásobný majster Francúzska Anthony Rech.

Meranie síl sa dostalo až do samostatných nájazdov, v nich uspeli hráči domácich a dokonali obrat z 2:3 na 4:3. Jediným úspešným strelcom bol niekdajší útočník Ottawy Senators Stéphane Da Costa.

Švajčiarsko – Francúzsko 3:4 po sn (0:1, 2:0, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. Praplan (Hollenstein, Loeffel), 24. Praplan (Hollenstein, Haas), 54. Ambühl (P. Suter, Understander) – 3. Auvitu (Perret), 44. S. Da Costa (Auvitu), 56. Rech (Meunier), rozh. nájazd S. Da Costa
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Kohlmüller (Nem.), Suominen (Fín.)