Kanada potvrdila svoju suverenitu, Bielorusi bezzubosť. Česi predviedli veľký obrat

Kanadská hokejová reprezentácia zatiaľ kráča na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku pevným krokom a bez zaváhania.

08.05.2017 19:02 , aktualizované: 23:12
Michail Karnauchov Foto: ,
Bieloruský brankár Michail Karnauchov po inkasovanom góle od Kanaďanov.

Úradujúci svetoví šampióni si už tretie víťazstvo pripísali v pondelok popoludní, keď v parížskej B-skupine zdolali výber Bieloruska hladko 6:0.

Kanaďania mali duel po celý čas vo svojich rukách a súpera prestrieľali vysoko 45:13. V prvej tretine sa gólovo presadil iba Brayden Point, v druhej časti sa do streleckej listina zapísal dvakrát Nathan MacKinnon, v tretej skórovali Jeff Skinner, Claude Giroux a opäť Brayden Point. Kanada vedie tabuľku B-skupiny s 9 bodmi a skóre 17:3.

B-skupina (Paríž):

Bielorusko – Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Góly: 6. Point (Marner, Konecny), 25. MacKinnon (Marner, Barrie), 36. MacKinnon (Skinner, Giroux), 48. Skinner (MacKinnon, Matheson), 51. Giroux (Skinner, Morrissey), 55. Point (Konecny, Vlasic)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Hribik (ČR) – Jensen (Dán.), Lazarev (Rus.), 4362 divákov

Fíni premárnili trojgólový náskok

Hokejisti Fínska premárnili trojgólový náskok z prvej tretiny a napokon podľahli Čechom 3:4 po samostatných nájazdoch. Zverencom trénera Josefa Jandača sa po bezgólovej prostrednej časti hry podarilo v záverečnej dvadsaťminútovke vyrovnať.

O víťazstve Česka rozhodli samostatné nájazdy a v nich jediný úspešný strelec Robin Hanzl. Ani jeden z trojice hráčov Suomi nenašiel recept na brankára Petra Mrázka. Česko má v tabuľke z troch duelov päť bodov, Fínsko o jeden menej.

Fínsko – Česko 3:4 po sam. nájazdoch (3:0, 0:0, 0:3 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. V. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, V. Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (Krejčík, Řepík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozhodujúci sam. nájazd R. Hanzl
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Osala (Fín.) 10 min za útok odzadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Reneau (USA) – Malmqvist (Švéd.), Ritter (USA), 8112 divákov