mapa trate1.7.indiv. čas., 14 km1. etapa2.7.rovinatá, 203 km2. etapa3.7.zvlnená, 212 km3. etapa4.7.rovinatá, 207 km4. etapa5.7.kopcovitá, 160 km5. etapa6.7.rovinatá, 216 km6. etapa7.7.rovinatá, 213 km7. etapa8.7.kopcovitá, 187 km8. etapa9.7.horská, 181 km9. etapa11.7.rovinatá, 178 km10. etapa12.7.rovinatá, 203 km11. etapa13.7.horská, 214 km12. etapa14.7.horská, 101 km13. etapa15.7.zvlnená, 181 km14. etapa16.7.kopcovitá, 189 km15. etapa18.7.zvlnená, 165 km16. etapa19.7.horská, 183 km17. etapa20.7.horská, 179 km18. etapa21.7.zvlnená, 222 km19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

Rusi si poľahky poradili s Nemcami. USA zdolali Švédsko

08.05.2017 18:58, aktualizované: 23:04
Nikita Kučerov, Thomas Greiss
Rus Nikita Kučerov prekonáva Nemca Thomasa Greissa. Autor: ,

Hokejisti Ruska zvládli aj tretí zápas A-skupiny na 81. majstrovstvách sveta, keď v pondelok v Kolíne nad Rýnom zdolali hráčov domáceho Nemecka pohodlne 6:3.

Rusi išli do vedenia už v 2. min z prvej strely na bránku, presadil sa Vadim Šipačov. V 14. min Nemci prišli o vylúčeného Patricka Hagera a Rusi päťminútovú presilovú hru dokázali pretaviť v dva presné zásahy – na 2:0 v 18. min zvýšil Šipačov a 65 sekúnd na to pridal tretí ruský gól Sergej Plotnikov.

V druhej časti hry ruskí reprezentanti strelili ďalšie dva góly a zdalo sa, že je dobojované, presadili sa Nikitovia Gusev a Kučerov. Nemci sa však nevzdávali a v prvej polovici záverečnej tretiny dokázali znížiť na 2:5 zásluhou Brooksa Maceka a Philipa Gogullu.

Ruské víťazstvo definitívne potvrdil Kučerov gólom z 52. min. Konečnú podobu výsledky dal 51 pred koncom zápasu Frederik Tiffels.

„Nemci sa nás snažili napádať a nedarovať nám priestor na ľade, ale to sme očakávali a pripravili sa na to. Ešte to z našej strany nie je ideálne, ale od zápasu k zápasu sa zlepšujeme. Súhra útokov a celých pätiek sa postupne zlepšuje. Sme dobrý kolektív a spolu ideme za jedným cieľom – víťazstvami,“ povedal jeden z dvoch dvojgólových strelcov Ruska Nikita Kučerov.

Rusi sú s ôsmimi bodmi lídrami A-skupiny, Nemcom patrí so ziskom troch bodov piata priečka, Slováci sú za nimi na šiestej pozícii. “Sme sklamaní z tohto zápasu. Rusi boli veľmi dobrí v presilovkách a premieňali ich. Urobili sme dosť chýb a súper ich trestal. Máme za sebou tri náročné zápasy proti kvalitným súperom,“ poznamenal nemecký obranca Dennis Seidenberg.

Nemecko – Rusko 3:6 (0:2, 0:3, 3:1)
Góly: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (Gusev, Panarin), 19. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. Gusev (Panarin, Belov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Hager (Nem.) 5+DKZ za podkopnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Salonen (Fín.) – Suchánek (ČR), Vanoosten (Kan.), 18 734 divákov

Američania tesne zdolali Švédov

V pondelkovom šlágri kolínskej A-skupiny zdolali Spojené štáty americké Švédsko 4:3. Američania dosiahli druhé víťazstvo na turnaji, na konte majú 6 bodov a dotiahli sa na Lotyšov na druhom mieste, Švédi zostali na 4 bodoch a sú štvrtí.

Diváci v LANXESS aréne mali možnosť vidieť krásny hokej. Dychberúce akcie mohli sledovať už v prvej tretine, kde sa hráči oboch tímov presadili až päťkrát. Trikrát išli do vedenia „Tri korunky“ a dvakrát sa podarilo Američanom vyrovnať. Najprv sa v tretej minúte v presilovej hre presadil Elias Lindholm, ale o 67 sekúnd vyrovnal Clayton Keller.

Lindholm v 14. min opäť poslal Švédov do vedenia, ale do konca tretiny to z gólového koncertu ešte nebolo všetko. Osemnásta minúta opäť priniesla vyrovnanie na 2:2 z hokejky Johnnyho Gaudreaua, no do kabíny napokon išli s vedením severania vďaka obrancovi Tampy Bay Victorovi Hedmanovi – 3:2.

V druhej tretine sa hráči gólovo upokojili. Jediným úspešným strelcom bol opäť Johnny Gaudreau a do tretieho dejstva sa vstupovalo za vyrovnaného stavu. Ten trval až do 52. min, keď sa pred Viktorom Fasthom šikovným tečom presadil útočník J. T. Compher a Spojené štáty išli prvýkrát v zápase do vedenia. Pod dohľadom aj slovenského hlavného rozhodcu Jozefa Kubuša hrali Švédi veľmi disciplinovane, ale v záverečnej päťminútovke si to pokazili.

Najprv ponúkli súperovi 49-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a keď sa konečne dostali na ľad opäť v pätici, spravil zbytočný útočný faul dvojgólový strelec Lindholm a bolo rozhodnuté.

USA – Švédsko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Keller (Eichel, Trouba), 19. Gaudreau (D. Larkin), 23. Gaudreau (Eichel, A. Lee), 52. Compher (C. Murphy, D. Larkin) – 3. E. Lindholm (Stralman), 14. E. Lindholm (Ekman-Larsson), 19. Hedman (Nordström, J. Klingberg)
Vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (Sloven.), Stricker (Švaj.) – Kaderli (Švaj.), Sormunen (Fín.), 18 398 divákov