Rusi si poradili aj so Slovincami, prvé víťazstvo Fínov

Ruská hokejová reprezentácia zvládla aj svoj druhý duel na 79. majstrovstvách sveta v Česku, keď v nedeľu zdolala v súboji základnej B-skupiny v Ostrave výber Slovinska 5:3.

03.05.2015 14:34 , aktualizované: 22:37
Jevgenij Dadonov, Rusko Foto: ,
Jevgenij Dadonov zaznamenal proti Slovincom štyri kanadské body.

Pohodlný trojgólový náskok si Rusi vypracovali už v I. tretine, keď sa do streleckej listiny zapísali postupne Kovaľčuk, Kuľomin a Dadonov. Slovinci v 24. min skorigovali zásluhou A. Kopitara, no na rozdiel troch gólov upravil neskôr Šipačov. Na presný zásah slovinského útočníka Panceho z 35. min odpovedal v tretej tretine druhým presným zásahom v zápase Dadonov, bodku za duelom dal gól Slovinca Saboliča. Zápas po zásahu pukom do tváre nedohral Rus Biriukov, ktorého previezli do nemocnice na podrobnejšie vyšetrenia. Dadonov si pripísal štyri kanadské body (2 góly a 2 asistencie), jeden presný zásah a dva gólové prihrávky mal Šipačov, tri asistencie zaznamenal Panarin.

Rusi dali päť gólov, no mnoho ich ďalších šancí zostalo nevyužitých. Slovinci najbližšie nastúpia proti Slovákom, vzájomný duel je na programe v utorok 5. mája od 20.15 h.

Rusko – Slovinsko 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

• Góly: 5. Kovaľčuk (Dadonov, Barulin), 5. Kuľomin (Antipin), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 30. Šipačov (Panarin, Dadonov), 46. Dadonov (Šipačov, Panarin) – 24. A. Kopitar (Pretnar, Kranjc), 35. Pance, 55. Sabolič (Tičar, Jeglič)
  • Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 7557 divákov

Fíni trojgólovou druhou tretinou zlomili dánsky odpor

Hokejisti Fínska sa otriasli po prehre 1:5 s výberom v USA vo svojom otváracom zápase v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta v Česku. V nedeľu večer v severskom derby prevýšili hráčov Dánska 3:0. Fíni mali počas celého stretnutia obrovskú prevahu, no dánsku svätyňu odkliali až v prostrednom dejstve. V 28. min dosiahol víťazný presný zásah kapitán „Suomi“ Jussi Jokinen. O minútu neskôr zdvojnásobil vedenie favorita Janne Pesonen a na 3:0 upravil v 36. min Aleksander Barkov. Po štyridsiatich minútach prestrieľali Fíni Dánov 33:6, napokon 38:16. Dáni v sobotu podľahli Slovákom 3:4 po samostatných nájazdoch.

Dánsko – Fínsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

• Góly: 28. J. Jokinen (Salmela, Donskoi), 29. Pesonen (Louhivaara, Kemppainen), 36. Barkov (Lindell, J. Jokinen)
  • Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrli (Švaj.) – Schrader (Nem.), Semjonov (Est.), 8353 divákov
Viac na túto tému: #Rusko #Slovinsko #Fínsko #Dánsko #ostrava #B-skupina