Jeden bod nám unikol, druhý zlatý sme získali, vraví Vůjtek

02.05.2015 17:29
Vladimír Vùjtek
Tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vùjtek. Autor: ,

Trénera slovenskej hokejovej Vladimíra Vůjtka v sobotňajšom zápase základnej B-skupiny na MS proti Dánsku (4:3 po sam. nájazdoch) potešil výkon jeho zverencov v druhej polovici duelu.

Úvod jeho tímu nevyšiel, v prvej tretine Slováci mali len tri strely na bránku. "Dánov sme sa nebáli, no je to len začiatok šampionátu. Boli sme pasovaní za favoritov a táto úloha nám veľmi nesvedčí. Som rád, že sme v druhej polovici mali veľký tlak, ale mali sme aj kopec smoly, keď sme viackrát trafili žŕdku a nepremenili viacero vyložených šancí. Keď sme sa dostali do vedenia, tak sme dostali taký gól, aký by sme nemali inkasovať vo chvíli, keď sme jasne lepší. Z druhej polovice zápasu mám dobrý dojem. Tak sme mali začať a výsledok by bol iný. Dali sme málo gólov. Ten tlak po nich volal a malo ich byť päť či šesť,“ zneli slová hlavného kouča po triumfe nad severským súperom.

Slováci síce v sobotu získali len dva body, ale mohli ich mať aj menej, keďže až do 49. min prehrávali. "Jeden bod nám síce utiekol, no dnes musíme brať bod navyše z nájazdov ako zlatý. Prvýkrát v sezóne sa nám vydarili nájazdy, druhý bod je pre nás veľmi dôležitý,“ pokračoval Vůjtek. V súboji proti Dánsku pôsobila na ľade najkompaktnejšie štvrtá útočná formácia Vladimír Dravecký – Marek Viedenský – Patrik Lušňák, väčšie očakávania mali fanúšikovia od elitného útoku s Mariánom Gáboríkom, Tomášom Kopeckým a Michelom Miklíkom.

"Chalani z prvého útoku sa ešte trochu hľadajú, dali sme ich dokopy celkom narýchlo. Možno ani v nedeľu nebudú hrať v takom zložení. Sú schopní hrať lepšie a v ďalších dueloch určite budú hrať lepšie,“ dodal Vůjtek.

#Vladimír Vůjtek #slovenská hokejová reprezentácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku