Rusi v krásnom zápase zdolali USA 5:3, Kanada sa vyvŕšila na Nóroch

Ruská hokejová reprezentácia uspela aj v treťom vystúpení v helsinskej základnej skupine na 77. majstrovstvách sveta, keď v utorok večer zdolala výber USA 5:3.

07.05.2013 17:48 , aktualizované: 22:34
Rusko, USA Foto: ,
Ruskí fanúšikovia sa tešia so svojimi hráčmi. Gól do siete USA teší dvojnásobne.
debata (6)

Skóre duelu otvoril v 6. min Belov, ale kapitán Američanov Paul Šťastný za 150 sekúnd otočil na 2:1. Ešte pred prvou sirénou vyrovnal Kovaľčuk.

V druhej časti opäť naklonil misky váh na stranu tímu USA Hunwick, ale potom už dávali góly len Rusi. Na 3:3 vyrovnal Tereščenko a víťazný gól dosiahol v 54. min zo skrumáže J. Medvedev. Definitívnu bodku za duelom dal presilovkový presný zásah A. Radulova. Rusi sa dostali na čelo helsinskej základnej skupiny, z troch duelov majú plný počet deväť bodov.

Rusko – USA 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Belov (Denisov, Anisimov), 15. Kovaľčuk (Nikulin, A. Radulov), 32. Terečšenko (Moziakin, Petrov), 54. J. Medvedev (Moziakin, Tereščenko), 56. A. Radulov (Kovaľčuk) – 11. Paul Šťastný (C. Smith), 14. Paul Šťastný (Faulk), 28. Hunwick (Palushaj)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Vinnerborg – Kack (obaja Švéd.), Blümel (ČR), 6038 divákov

Lotyši prehrali aj s outsiderom helsinskej skupiny

Utorkový popoludňajší duel dvoch bezbodových tímov v helsinskej základnej skupine na 77. majstrovstvách sveta sa skončil pohodlným víťazstvom Rakúska nad Lotyšskom.

Nováčik v elitnej kategórii síce prehrával od 4. min presným zásahom Berziňša, ale do 27. min strelili Rakúšania štyri góly – do listiny strelcov sa postupne zapísali F. Iberer, Lakos, Vanek a Altmann.

Koba Jass z Lotyšska a Rakúšan Robert Lukas. Foto: SITA, Martti Kainulainen
Lotyšsko, Rakúsko Koba Jass z Lotyšska a Rakúšan Robert Lukas.

Lotyši sa z gólového uragánu súpera spamätali a skorigovali na 3:4 Savielsom a Darziňšom, no záver dôležitého duelu v boji o záchranu patril rakúskej reprezentácii. V 50. min pridal piaty gól Raffl a definitívnu bodku za duelom dal v 57. min Oberkofler.

Lotyši sú najbližším súperom Slovenska na MS, duel sa uskutoční vo štvrtok 9. mája o 19.15 h SELČ

Rakúsko – Lotyšsko 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 14. F. Iberer (Hundertpfund), 18. Lakos (Latusa, Baumgartner), 24. Vanek, 27. Altmann (Welser, Kristler), 50. Raffl (Hundertpfund), 57. Oberkofler (Pöck, Schuller) – 4. Berziňš (Keninš, Meija), 39. Saviels (Andersons, Indrašis), 41. Darziňš (Cipulis)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson (Švéd.), Rantala (Fín.) – Hunnius (Nem.), Morrison (USA), 3051 divákov

Kanada s Nórmi problémy nemala

Kanadská hokejová reprezentácia bez väčších problémov získala ďalšie tri body do tabuľky štokholmskej základnej skupiny, keď v utorok večer zdolala výber Nórska vysoko 7:1.

Výber krajiny „javorového listu“ rozhodol o svojom triumfe už v I. tretine, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Ladd, Skinner, Duchene a C. Giroux. Piaty gól Kanady pridal v druhej dvadsaťminútovke T. Hall, Nóri v 31. min dosiahli čestný úspech v podobe presného zásahu K A. Olimba.

Nór Henrik Odegaard... Foto: SITA, FREDRIK SANDBERG
Nórsko, Kanada Nór Henrik Odegaard "odpratáva" pred Jeffom Skinnerom z Kanady.

Výsledok v záverečnej tretine prikrášlili Stamkos a svojim druhým gólom v zápase T. Hall. Kanaďania sa v tabuľke štokholmskej skupiny posunuli na druhé miesto pred ich utorkového súpera.

Kanada – Nórsko 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Ladd (Stamkos), 14. Skinner (Stamkos), 17. Duchene (Eberle, Robidas), 19. C. Giroux (Schultz, Stamkos), 23. T. Hall (Eberle), 45. Stamkos (C. Giroux, Brodie), 53. T. Hall (Duchene, R. O'Reilly) – 31. K A. Olimb (Bastiansen, M. Olimb)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) – Dahmen (Švéd.), Schrader (Nem.), 3678 divákov

Dáni sa trápili so Slovincami

Reprezentácia Dánska si v utorkovom zápase štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji poradila s výberom Slovinska, no potrebovala na to až predĺženie.

Slovincov, ktorí sú nováčikom v elitnej kategórii, poslal dvakrát do jednogólového vedenia Rok Tičar, ale za Dánov odpovedali Kim Staal a Morten Madsen. Rozhodnutie priniesol presný zásah Mortena Greena v druhej minúte predĺženia. Kapitán dánskeho výberu prekonal gólmana súpera Roberta Kristana po peknej prihrávke obrancu Philipa Larsena spoza bránky.

Slovinsko – Dánsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 7. Tičar (Gregorc, Robar), 35. Tičar (Robar, Gregorc) – 24. K. Staal (M. Lauridsen, Madsen), 46. Madsen (K. Staal, Jesper B. Jensen), 62. Morten Green (Larsen)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Olenin – Šeľanin (obaja Rus.), Dehaen (Fr.), 1051 divákov