Sebavedomie mám aj bez gólov, vraví kanonier Záborský

Tomáš Záborský potvrdil povesť kanoniera a dvoma gólmi rozhodol o víťazstve nad nepríjemnými Nemcami.

06.05.2013 18:54
Záborský Tomáš Foto: ,
Tomáš Záborský oslavuje gól v zápase proti Nemecku.

Najprv v 46. min vyrovnal po peknej prihrávke Mihálika na 2:2 a osem minút pred koncom využil zaváhanie brankára Zeppa. „Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo. Musíme však pridať. Na slabý začiatok môžeme nabudúce doplatiť,“ tvrdil v obkľúčení médií útočník Slovenska Tomáš Záborský.

Zaskočili vás Nemci?
Hrali veľmi dobre takticky a stále mali troch hráčov vzadu. Vôbec nás nepúšťali do prečíslení. Výborne si kryli puk v útočnom pásme, ťažko sa nám proti nim hralo. Našťastie sme na to našli recept a vyhrali.

Čo ste si povedali v šatni po prvej tretine?
Že musíme zlepšiť pohyb. V prvej tretine sme nehrali dobre, Nemci lepšie korčuľovali. Vždy boli prví v súboji a hrali agresívne. Nevedeli sme sa dostať z obranného pásma. Čo sme si povedali, sme aj splnili a začali sme sa dostávať do šancí.

Na čo ste sa zamerali po treťom góle?
Snažili sme sa najmä neurobiť žiadnu chybu v defenzíve. Hrali sme ich štýl hokeja, nahodili sme im puk a čakali. Nemci nevedia tvoriť hru, preto sa ťažko presadzovali.

Nezamrazilo vás pri žŕdke Nemcov v závere pri hre bez brankára?
Bol som na ľade zatavený, puk lietal kade-tade, ani som nepostrehol, že trafili žŕdku.

Dali ste dva góly. Odohrali ste najlepší duel v národnom tíme?
Som rád, že mi to tam padá, ale zápas by som za vydarený nepovažoval. Musíme pridať, lebo proti iným súperom sa nám nemusí slabší začiatok vyplácať.

Rastie vám s gólmi na šampionáte sebavedomie?
Pomáhajú mi, ale sebavedomie mám dosť vysoké aj bez nich. Pri streľbe si vždy verím, pilujem ju na tréningu.

Nepomýšľali ste v závere na hetrik?
Vôbec nie. Nemci boli na ľade šiesti, my len štyria. Dôležité bolo nedostať gól. Tri body sú najdôležitejšie.

Ako ste videli situáciu pred vaším prvým gólom?
Chalani sa dobre točili v rohu, puk sa dostal k Vladovi Mihálikovi, ktorý si dobre nakorčuľoval za bránku. Snažil som sa uvoľniť. Krásne mi to tam hodil.

Pri druhom vám pomohlo aj zaváhanie nemeckého brankára.
Bol v zložitej pozícii. Padol a bolo pred ním veľa hráčov. V takej situácii brankár niekedy puk chytí, inokedy nie. Nevinil by som ho. Som rád, že som bol v správnom čase na správnom mieste.

Našli ste šťastnú hokejku?
Na začiatku druhej tretiny som si ju vymenil, lebo mi to s predošlou nepadalo. Niekedy treba vyskúšať čosi nové a tentoraz to vyšlo.