Nemci vyhrali nad Lotyšmi a šliapu Slovákom na päty

Hokejisti Nemecka zvíťazili v sobotňajšom večernom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta v Helsinkách a Štokholme nad Lotyšskom 2:0.

11.05.2013 13:42 , aktualizované: 21:50
Nemecko, Lotyšsko Foto: ,
Nemecká radosť po prvom góle.

Nemci si vďaka zisku troch bodov polepšili v helsinskej tabuľke o dve priečky a sú piati o skóre za Slovenskom. Lotyšom patrí posledná pozícia s tromi bodmi na konte. Obidva národné tímy odohrajú v základnej skupine ešte dva zápasy.

Nemecko – Lotyšsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 29. Ullmann (Gogulla, Wolf), 44. Hager (Ehrhoff, N. Goc)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Cipulis (Lotyšsko) 5+DKZ za narazenie do oblasti hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Croft (USA), Reiber (Švaj.) – Kilian (Nór.), Wilmot (Kan.)

Fíni vyzametali s Rakúšanmi, vyhrali 7:2

Reprezentanti Fínska zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Helsinkách a Štokholme nad hráčmi Rakúska vysoko 7:2.

Fíni viedli po dvoch tretinách pohodlným trojgólovým rozdielom, no v úvode poslednej časti dokázali Rakúšania zdramatizovať duel dvoma rýchlymi presnými zásahmi v oslabení.

Rakúšan Martin Schumnig a Fín Antti Pihlstrom . Foto: SITA, Markku Ulander
Rakúsko, Fínsko Rakúšan Martin Schumnig a Fín Antti Pihlstrom .

Domáci hokejisti sa však otriasli a nasúkali súperovi štyri góly v rozpätí ôsmych minút. Fínsko sa dostalo vďaka víťazstvu na čelo helsinskej skupiny o dva body pred USA, Rakúsku patrí šieste miesto.

Fínsko – Rakúsko 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Góly: 5. Pihlström (Väänänen, Jalasvaara), 9. Savinainen (Kontiola, J. Aaltonen), 28. Kontiola (Lepistö), 50. Korpikoski (Koskiranta, Laakso), 51. Hagman (Hytönen, Anttila), 56. Koskiranta (Korpikoski), 58. Savinainen (Kontiola, J. Aaltonen) – 41. Lukas (Vanek), 43. Herburger (Hundertpfund)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše: Welser (Rakúsko) 5+DKZ za sekanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Zalaski (Kan.) – Blümel (ČR), Hunnius (Nem.)

Američania si vydýchli: Francúzov zdolali 4:2

Hokejisti francúzskej reprezentácie sa prezentovali opäť sympatickým výkonom na 77. svetovom šampionáte vo Fínsku a Švédsku.

V sobotňajšom zápase v Helsinkách prehrali s favorizovanými Američanmi 2:4 a nenadviazali na senzačné štvrtkové víťazstvo nad Rusmi. Reprezentanti Spojených štátov amerických viedli po dvoch tretinách len tesne 2:1, potom však gólmi Paula Stastného a Davida Mossa zvýšili na trojgólový rozdiel. Skóre duelu uzavrel 90 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Yorick Treille.

Američania majú na konte 12 bodov a dostali sa na čelo helsinskej skupiny. Francúzi stále majú šancu na štvrťfinálovú účasť, za štvrtými Slovákmi zaostávajú na piatej pozície len o jeden bod.