Chára blahoželá kolegom k štvrťfinále. Dúfa, že im výhra zdvihne sebavedomie

Kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára pozorne sleduje zo zámoria vystúpenia slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Helsinkách.

14.05.2013 20:02
chara Foto:
Zdeno Chára.

Utorkové víťazstvo 4:1 nad Američanmi a postup do štvrťfinále urobili radosť aj obrancovi, ktorý bol pred rokom vo fínskej metropole kapitánom strieborného slovenského výberu.

„Je to perfektné, blahoželám im. Je to krásny výsledok. Som veľmi rád, že sa chlapcom podarilo vyhrať nad silným súperom. Dúfam, že im to pomôže v ich sebavedomí a dobre ich to pripraví na ďalší zápas, ktorý bude ešte dôležitejší ako ten proti USA,“ povedal v rozhovore pre športové spravodajstvo Rádia Slovensko Zdeno Chára, ktorý v pondelok večer oslavoval so spoluhráčmi s Bostonu postup do 2. kola bojov o Stanleyho pohár.

Bruins zvládli siedmy zápas série s Torontom, v ktorom síce v tretej tretine prehrávali 1:4, ale napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení.