Priemerní Nóri nedovolia svojej hviezde reprezentovať. Kvôli sponzorovi

09.05.2013 14:26
Mezei a Zuccarello
Branislav Mezei a Mats Zuccarello. Autor:

Hokejistov Nórska v prípade vypadnutia New York Rangers z bojov o Stanleyho pohár neposilní Mats Zuccarello.

Vedenie národnej federácie mu zakázalo reprezentovať, kým nezruší reklamnú zmluvu so súkromnou stávkovou spoločnosťou. Hokejovú federáciu zasa výrazne podporuje štátna stávková spoločnosť Norsk Tipping.

"Možno niektorí náš krok nepochopia, ale musíme konať. Norsk Tipping je najväčším partnerom nórskeho hokeja, vďaka nemu môžeme financovať národné tímy juniorov, ale aj výchovu hráčov a vzdelávanie trénerov. Do nórskeho športu plynú finančné prostriedky najmä z výťažkov zo štátnej lotérie. Čím menší bude obrat Norsk Tipping, tým menej peňazí pôjde do nórskeho športu. Dá sa s týmto názorom polemizovať, ale toto je základný fakt,“ píše sa v dlhom vyhlásení Nórskej hokejovej federácie.

Zuccarello momentálne bojuje o Stanleyho pohár, v prvom kole hrajú Rangers s Washingtonom. Po štyroch zápasoch je stav série 2:2. Svoj postoj sa zatiaľ rozhodol nezmeniť a neplánuje zrušiť reklamnú spoluprácu.

"Zuccarello si vybudoval kariéru aj na peniazoch od Norsk Tippingu. Je skvelým športovcom,“ povedal riaditeľ komunikácie lotérijnej spoločnosti Einar Busterud. Informácie zverejnil web Aftenposten.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku